Dlaczego moja myjka ciśnieniowa Troy Bilt nie ma ciśnienia? 5 ciekawych powodów!

Dlaczego moja myjka ciśnieniowa Troy Bilt nie ma ciśnienia? Cóż, nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Ale dobrą rzeczą jest to, że możesz znaleźć kilka rzeczy, aby rozwiązać rzeczywisty problem i uwierz mi, jest to tak proste, jak czytanie tego artykułu.

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi każdemu do głowy, jest to, że musi być problem z pompą. Sprawdź pompę myjki ciśnieniowej Troy-Bilt, podłączając wąż ogrodowy zamiast węża wysokociśnieniowego.

Dlaczego moja myjka ciśnieniowa Troy Bilt nie ma ciśnienia? 5 ciekawych powodów!

Jeśli woda jest pod ciśnieniem, oznacza to, że z węża wysokociśnieniowego, różdżki lub pistoletu spustowego wycieka woda. Ale jeśli myjka ciśnieniowa nadal wykazuje spadek wody po podłączeniu węża ogrodowego. Oznacza to, że pompa się pożegnała i trzeba ją wymienić. Ale oznaką ulgi jest to, że nieprawidłowo działająca pompa nie zmniejsza zbyt często ciśnienia. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Dlaczego Twoja myjka ciśnieniowa Troy Bilt nie ma ciśnienia?

Myjka ciśnieniowa Troy-Bilt wykazuje problemy z ciśnieniem i nie możesz zrozumieć rzeczywistego problemu? Przewiń w dół, aby przeczytać odpowiedź na pytanie Dlaczego moja myjka ciśnieniowa Troy Bilt nie ma ciśnienia. Sprawdź wszystkie te obszary i napraw te, których dotyczy problem.


#1. Zaopatrzenie w wodę

Pierwszą rzeczą, którą należy się upewnić, są przewody wodociągowe. W końcu główna praca to woda w myjce ciśnieniowej. Musisz więc sprawdzić, czy woda wypływa z ciśnieniem 20 psi i 4 GPM (galon/minutę). Jeśli tak, musisz sprawdzić ilość wody wpływającej do myjki ciśnieniowej. Wymaga 4 l na minutę, aby utrzymać przepływ wody pod wysokim ciśnieniem.

Temperatura wody

Zastanawiasz się, dlaczego ciśnienie jest niskie, mimo że woda dostarczana do myjki ciśnieniowej przechodzi wszystkie próby ciśnieniowe? Powodem może być temperatura wody. Woda o temperaturze powyżej stopni Fahrenheita nie pozwala Troy-Biltowi wytworzyć wystarczającego ciśnienia do mycia boków i podjazdów.

#2. Nieprzyjemne dysze

Kiedy skończysz sprawdzać dopływ wody i nie ma problemu. Czas sprawdzić dysze. Dysze mają różne kolory i służą do regulacji kąta strumienia wody. Każdy kod koloru jest przypisany do określonej dyszy w oparciu o wytwarzane ciśnienie wody. Być może używasz dyszy o szerokim kącie, która zmniejsza ciśnienie wody. Spróbuj użyć dyszy wysokociśnieniowej, która zwykle jest czerwona. Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, otwory dysz mogły się poszerzyć, zmniejszając w ten sposób ciśnienie. Dowiedz się, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu.

#3. Wrogie węże

Węże są głównym elementem każdej myjki ciśnieniowej. Wąż dopływowy dostarcza wodę do pompy przez przewód doprowadzający wodę. Wysokociśnieniowy wąż wylotowy odprowadza wodę z myjki pod ciśnieniem. Jeśli zauważysz spadek ciśnienia w myjce wychodzącej z Troy-Bilt, może być coś nie tak z wężami. Mogą być nieszczelne z powodu zużycia. Ponadto załamany lub zagięty wąż nie pozwala na swobodny przepływ wody. W ten sposób przerwany dopływ wody powoduje, że myjka ciśnieniowa wytwarza mniejsze ciśnienie niż zwykle. Czasami problem tkwi w oringach na przewodach wysokociśnieniowych, a ich wymiana rozwiązuje problem z ciśnieniem. Dowiedz się, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

Rozmiar węża

Jeśli wszystko jest w porządku i nie widać wycieków w wężach. Przejdź do sprawdzenia rozmiaru. Mamy trzy rozmiary węży; ¼, 5/16 i 3/8 cala. Kup jeden w odpowiednim rozmiarze po zapoznaniu się z instrukcją obsługi. Woda wypłynie pod pełnym ciśnieniem z myjki ciśnieniowej Troy-Bilt.

#4. Drastyczne gruzy

Gruz to rzecz, która blokuje wszystko, niezależnie od tego, czy jest to filtr kłaczków, czy wlot. Zapycha filtr kłaczków znajdujący się na końcu węża dopływowego i czasami wlot wody na pompie. Wyczyść filtr kłaczków, wyszczotkuj go szczoteczką do zębów i umyj wodą. Ponadto wpompuj trochę sprężonego powietrza do wlotu wody, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia uwięzione w środku, powodujące niskie ciśnienie wody.

#5. Rozbita sprężyna lub zgubiona piłka

Wyjmij pompę z myjki ciśnieniowej, odkręcając trzy śruby, a odpadnie. Upewnij się, że wszystko jest w porządku z zaworami zwrotnymi, a następnie otwórz śrubę z prawej strony pompy. Tam kryje się główna przyczyna problemu. Wyjąć kulkę i małą sprężynkę za pomocą małego magnesu przyczepionego na końcu długopisu i upewnić się, że obie te rzeczy są w idealnym stanie. Jeśli tak nie jest, zmień je lub wymień i voila! Woda wypłynie pod pełnym ciśnieniem z twojego Troy-Bilt.

Sprawdzanie myjki ciśnieniowej Troy Bilt

Teraz sprawdź następujące elementy:

#1. Poziom oleju w pompie

Zmniejszony poziom oleju w pompie powoduje, że myjka ciśnieniowa nie wytwarza lub wytwarza niskie ciśnienie. Oto ostateczny przewodnik po pompach do myjek ciśnieniowych.

#2. Sprawdź przepustnicę

Zmień ustawienia myjki ciśnieniowej z wolnej na szybką, aby uzyskać ciśnienie przy pełnym przepływie.

To okładka

Znalazłeś odpowiedź na pytanie, dlaczego moja myjka ciśnieniowa Troy Bilt nie ma ciśnienia. Mamy nadzieję, że rozwiążesz wszelkie problemy związane z ciśnieniem, ponieważ staraliśmy się uwolnić Cię od presji wydawania pieniędzy na konsultacje z firmą naprawczą lub zakup nowej myjki ciśnieniowej.