Dlaczego moja myjka ciśnieniowa ma pękniętą pompę? Spawanie pompy w 4 prostych krokach!

Zastanawiasz się, dlaczego moja myjka ciśnieniowa ma pękniętą pompę? Jesteś we właściwym miejscu. W rzeczywistości wynika to z wielu powodów, które poznasz, gdy będziesz zagłębiać się dalej.

Pompy spryskiwaczy służą do pompowania wody pod wysokim ciśnieniem z węża. Jeśli nie działa prawidłowo lub nie wytwarza wystarczającego ciśnienia, może być wiele przyczyn, dla których najczęściej występującym problemem jest pęknięcie włoskowate, pęknięcie może nawet doprowadzić do wybuchu z powodu wysokiego ciśnienia.

Dlaczego moja myjka ciśnieniowa ma pękniętą pompę? Spawanie pompy w 4 prostych krokach!

Jeśli analizujesz problem z pompą ciśnieniową, pierwszym zadaniem do wykonania jest dokładne sprawdzenie pompy myjki ciśnieniowej w celu wykrycia problemów. Jeśli pompa spryskiwacza jest pęknięta, zobaczysz małe pęknięcie włoskowate lub szerokie pęknięcie pod lub w pobliżu myjki ciśnieniowej, z której wycieka woda. Po znalezieniu i potwierdzeniu problemu musimy go naprawić. Oto kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Czytaj dalej!

Dlaczego Twoja myjka ciśnieniowa ma pękniętą pompę?

Głównym zadaniem pompy myjki ciśnieniowej jest generowanie wysokiego ciśnienia do 3200 psi. Tak więc korpus pompy myjki ciśnieniowej jest wykonany z mocnego litego metalu, aby utrzymać wystarczające ciśnienie. Dlaczego więc moja myjka ciśnieniowa ma pękniętą pompę? Pęknięcia i wycieki nie występują często, ale mogą być spowodowane następującymi przyczynami:

  • Maszyna jest teraz za stara, a ścianki pompy stają się cienkie i nie są w stanie utrzymać ciśnienia i pękają.
  • Nadmierne dokręcenie śruby bardziej niż jest to wymagane może również spowodować pęknięcie.
  • Jeśli maszyna zostanie uderzona przez coś twardego lub upadnie, może pęknąć.
  • Woda zamarza wewnątrz pompy i powoduje pękanie, ponieważ gdy zamarza, zwiększa swoją objętość i wywiera nacisk na ściany.

Naprawianie myjki ciśnieniowej z pękniętą pompą

Bez względu na przyczynę, najpierw musimy znaleźć dokładną pozycję pęknięcia, a następnie wykonać niezbędne kroki, aby je naprawić. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, jak naprawić pękniętą pompę myjki ciśnieniowej. Istnieją dwa główne sposoby naprawienia pęknięcia.

  • Jeśli pęknięcie jest szerokie lub występuje wiele małych pęknięć, bez względu na to, co zrobisz, znowu będzie przeciekać, więc w tym przypadku lepiej wymienić pompę spryskiwacza.
  • Jeżeli jego włoskowate pęknięcie można tymczasowo naprawić przez spawanie powierzchni pęknięcia. Ale to nie jest rozwiązanie długoterminowe, ponieważ pompa myjki ciśnieniowej wytwarza wysokie ciśnienie, a spawana pompa ciśnieniowa może utrzymać maksymalnie 2000 psi i ma dużą szansę na ponowne pęknięcie. Nie tylko to, ale może również eksplodować z powodu wysokiego ciśnienia, więc lepszym krokiem jest wymiana całej pompy ciśnieniowej.

Jeśli pęknięcie jest szerokie i nie można go naprawić przez spawanie, pozostaje tylko wymiana pompy ciśnieniowej. Musisz dokładnie sprawdzić część, aby znaleźć numer części, kod i numer modelu. Możesz kupić i ponownie zmontować tę pękniętą część (upewnij się, że prawidłowo korzystasz z instrukcji montażu i nie dokręcaj śrub zbyt mocno), a pompa ciśnieniowa myjki jest teraz w 100% niezawodna w użyciu.

Spawanie myjki ciśnieniowej z pękniętą pompą

Najlepszą opcją naprawy pompy myjki ciśnieniowej jest spawanie. Żaden rodzaj kleju lub super kleju nie będzie w stanie utrzymać ciśnienia generowanego przez pompę myjki ciśnieniowej, niezależnie od siły kleju. Spawanie lub lutowanie JB to najlepszy sposób na naprawienie pęknięcia, chociaż nie jest to w 100% niezawodne. Aby spawać lub lutować, wykonaj następujące kroki:

Krok 1. Kontrola pompy spryskiwacza i potwierdzenie pęknięcia

Pierwszym krokiem jest dokładne sprawdzenie pompy myjki ciśnieniowej w celu znalezienia innego problemu lub pęknięcia, a następnie sprawdzenie, jak gorsze jest pęknięcie, jeśli można je naprawić przez spawanie/lutowanie lub konieczna jest wymiana pompy. Po znalezieniu pęknięcia zaznacz je kolorową kredą lub markerem. Przeczytaj więcej o pompie olejowej.

Krok 2. Wygładzanie spękanej powierzchni

Użyj szlifierki kątowej i zeszlifuj wystający metal z pękniętego obszaru i wygładź go do spawania/lutowania.

Krok 3. Spawanie lub lutowanie

Teraz odpal lutownicę, daj jej gaz i reguluj, aż stanie się ładnym niebieskim, gorącym płomieniem. Teraz, używając gorącego pręta lutowniczego, ostrożnie połącz najpierw końce pęknięcia, a następnie zbuduj szczelinę i pozostaw ją na pół lub cały dzień. Nie zapomnij zadbać o oczy i skórę.

Krok 4. Zakończ naprawę

Teraz zakończ naprawę za pomocą tarczy do blendowania i spraw, aby naprawiony obszar był gładki i lśniący. Pęknięta pompa myjki ciśnieniowej jest teraz naprawiona, ale pamiętaj, że spawanie/lutowanie nie jest w 100% niezawodne, każde ciśnienie większe niż 2000 psi może łatwo spowodować pęknięcie pompy ciśnieniowej, więc aby uniknąć wypadku lub czegoś kłopotliwego, upewnij się, że zmienił całą pompę ciśnieniową spryskiwacza przed opóźnieniem, ponieważ to spawanie jest tylko tymczasową poprawką.

To okładka!

Do tej pory musiałeś wiedzieć, dlaczego moja myjka ciśnieniowa ma pękniętą pompę. Możesz zastosować naszą wyżej wymienioną metodę i kroki, aby to naprawić, a jeśli nie jesteś pewien; proszę zadzwonić do dowolnego technika w celu uzyskania pomocy. Oto sposoby czyszczenia pompy myjki ciśnieniowej i wymiany oleju w pompie myjki ciśnieniowej.