Dlaczego moja minilodówka nie marznie? 9 głównych przyczyn Twojego problemu!

„Dlaczego moja minilodówka nie stygnie?” Możesz zapytać. Cóż, twój problem jest spowodowany różnymi prawdopodobnie wadliwymi komponentami lub prostym przypadkiem zapomnienia. W każdym razie dlatego ten artykuł jest dla Ciebie idealny! Pomoże Ci to określić, który jest który, i wykonać niezbędne czynności, aby przywrócić lodówkę do działania.

Mini lodówki są dobrze, lodówki, które są małe, które nadają się do przechowywania napojów i przekąsek, które można umieścić w swoim pokoju. Ale poza rozmiarem nie ma między nimi zbyt wielu różnic.

Dlaczego moja minilodówka nie marznie? 9 głównych przyczyn Twojego problemu!

Zwykłe lodówki mają wyższą pojemność maksymalną, podczas gdy minilodówki są zminimalizowanymi wersjami przeznaczonymi do mniejszych pomieszczeń. Dlatego czasami pojawiały się problemy, z którymi łatwo się uporać dzięki ich rozmiarom, które można opanować.

Dlaczego Twoja minilodówka nie jest zimna

Dlaczego moja minilodówka nie stygnie? Różne rzeczy mogą spowodować tę sytuację. Może to być tak proste, jak zapomnienie o włączeniu zasilania lub tak poważne, jak zepsuty kompresor. Niemniej jednak, bez względu na to, czy są poważne, czy nie, wszystkie wymagają natychmiastowego działania, aby Twoje małe urządzenie zaczęło ponownie działać.

#1. Wadliwa sprężarka, parownik lub wentylator skraplacza

Te części odpowiadają za płynny przepływ ciepła i chłodnego powietrza do iz gadżetu. Jeśli występuje problem z temperaturą, należy to sprawdzić w pierwszej kolejności. Tutaj mogą zostać wydane na każdy z nich lub połączone obrażenia we wszystkich trzech!

Niektóre części mogą być nieskuteczne z powodu problemów w samej maszynie.

Dlatego przed zakupem należy upewnić się co do jego mocy. Sprężarki, skraplacze i parowniki mogą nie być wystarczająco dobre lub w ogóle nie działać. Przewody mogą nie być bezpiecznie przymocowane, aby zapewnić płynną pracę między nimi. Spróbuj je zamocować i zabezpieczyć mocno i bezpiecznie.

Może to być również kwestia czasu. Z biegiem lat części mogą zacząć działać nieprawidłowo po długim okresie użytkowania. Na przykład przewody mogły zostać zerwane lub komponenty po prostu już nie działają. Skonsultuj się z elektrykiem i zleć wymianę lub kup nową lodówkę.

#2. Zepsute pokrętła sterujące

Nieprawidłowe działanie temperatury może być spowodowane ustawieniami sterowania, które ją ustawiają. Na przykład możesz ustawić go w idealnej temperaturze, ale nie reaguje, ponieważ jest uszkodzony. Spróbuj ponownie uruchomić termostat, resetując poziomy. Wróć po kilku godzinach i włącz go ponownie. Jeśli to nie przyniesie efektu, zleć fachowcowi wymianę elementów sterujących lub ponownie przymocuj i dokręć przewody.

#3. Zatkany filtr

Filtr odpowiada za łatwe wchodzenie i wychodzenie z powietrza. To jest główny kanał temperatury wewnątrz minilodówki.

Jeśli cokolwiek miałoby go zablokować, całkowicie zakłóci to przepływ między gadżetem a środowiskiem zewnętrznym.

Sprawdź, czy coś nie blokuje filtra. Jeśli nic nie jest oczywiste, odkurz filtr. Przyczyną może być również gromadzący się między filtrami brud. Usuń je delikatnie czystą szmatką. Jeśli nic nie działa, może to nie być problem z filtrem. Przejdź do innych możliwości.

#4. Nagromadzenie lodu

Ze względu na nieliczne przypadki ustawienia zbyt niskiej temperatury może to być również możliwe. Kiedy lód zacznie się nieprawidłowo tworzyć w lodówce, może zacząć stanowić zagrożenie dla ciągłego przepływu powietrza. Lód może zatkać różne elementy. W takim przypadku wystarczy rozmrozić gadżet.

Po całkowitym rozmrożeniu wyjmij nadmiar wody, wytrzyj całe urządzenie do sucha i uruchom je ponownie. O ile to możliwe, unikaj przerastania lodu, ponieważ niektóre miejsca są trudne do rozmrożenia i na dłuższą metę mogą zrujnować wewnętrzny sprzęt. Z drugiej strony, w klimatyzatorze może również wystąpić nagromadzenie lodu, więc oto dlaczego klimatyzator okienny zwykle zamarza.

#5. Nieoczyszczony kurz na cewkach

Cewki znajdują się w dolnej części tylnej części. Tak czy inaczej, nadal trudno jest mieć dostęp do tych miejsc. Dlatego w tych miejscach bardziej narażone jest na gromadzenie się kurzu. Staraj się utrzymywać regularny harmonogram czyszczenia cewek, bez względu na to, jak trudne. Ma to na celu zapobieganie blokowaniu się kurzu i ucieczce gorącego powietrza z urządzenia. W przeciwnym razie utknie i sprawi, że minilodówka będzie duszna i gorąca.

#6. Brudne otwory wentylacyjne

Otwory wentylacyjne służą jako wylot gorącego powietrza. Dzięki temu urządzenie nie gromadzi ciepła i nie ma zimnego powietrza w wewnętrznej atmosferze. Pomogłoby, gdybyś wyczyścił brudne otwory wentylacyjne ręcznie czystą szmatką lub odkurzaczem. Z drugiej strony istnieją inne sytuacje, w których otwory wentylacyjne są zatkane przedmiotami, a nie kurzem. Coś może przypadkowo zablokować wyjście i utrudnić wyczerpywanie się ciepła. Upewnij się, że wentylacja jest wolna od przeszkód, aby zapewnić ciągły przepływ.

#7. Zbyt niski poziom ustawienia

Choć proste, nie można całkowicie wykluczyć możliwości zapomnienia. Czasami odpowiedź na nasze największe dylematy znajduje się tuż pod naszym nosem. Na przykład, czy twoja temperatura nie jest tak niska, jak chcesz? Proste, zapomniałeś to ustawić na pierwszym miejscu! Podczas sprawdzania problemów z ustawieniami temperatury, Twoim pierwszym odruchem powinno być przyjrzenie się elementom sterującym. Jeśli tak jest, podgłośnij to!

#8. Problemy z gniazdkiem

Znowu kolejny podstawowy, ale możliwy powód. Gniazdko jest głównym źródłem energii dla minilodówki. Bez źródła prądu nie byłaby możliwa praca Twojej maszyny. Sprawdź, czy gadżet jest podłączony do gniazdka. Czy główny wyłącznik jest włączony? Upewnij się, że są dobrze zamocowane.

#9. Nieskuteczna uszczelka drzwi

Uszczelka to cienka wyściółka na obrysie drzwi, której zadaniem jest zapobieganie ucieczce zimnego powietrza z lodówki przez małe pęknięcia drzwi.

Działa jako podwójne zabezpieczenie, aby zapewnić, że zimno jest ciasno upakowane tam, gdzie chcesz.

Możesz mieć problemy, ponieważ uszczelka nie jest mocno przymocowana. Może być również zepsuty i nie służy już swojemu celowi. W takich przypadkach skonsultuj się z profesjonalistą. Przeczytaj, jak wymienić uszczelkę w lodówce, jeśli musisz zmienić swoją.

Wniosek

Oto odpowiedzi na twoje pytanie: „Dlaczego moja minilodówka nie stygnie?” Po raz kolejny jest to spowodowane wadliwymi komponentami wewnątrz, więc będziesz musiał sprawdzić urządzenie na lewą stronę. Teraz, gdy możesz zidentyfikować przyczynę, możesz podjąć niezbędne decyzje dotyczące swojego urządzenia. Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat lodówek, oto kilka wskazówek dotyczących mocowania plomby na lodówce. Wypróbuj to!