Dlaczego moja maszyna do szycia pomija ściegi: 4 powody?

Istnieją cztery potencjalne powody, dla których zastanawiasz się, dlaczego moja maszyna do szycia pomija ściegi. A najlepsze w tym przewodniku jest to, że porozmawiamy również o tym, jak je naprawić. Podczas lektury tego artykułu nauczysz się nawet technik unikania takich problemów.

Dodatkowo, dlaczego nie przeczytać tego artykułu omawiającego działanie maszyny do szycia? Pomoże Ci zrozumieć, jak działa każda część. Dlatego też lepiej zrozumiesz, dlaczego mogą powodować pomijanie ściegów przez maszynę.

Dlaczego moja maszyna do szycia pomija ściegi: 4 powody?

Co może spowodować, że maszyna do szycia będzie pomijać ściegi?

Niewłaściwa igła

Dowiedz się, jak umieścić igłę w maszynie do szycia, ponieważ może to spowodować pominięcie ściegu przez maszynę. Jeśli wymienna igła nie jest dobrze założona, możesz zauważyć, że maszyna pomija ściegi. Po prostu wyreguluj lub ponownie zainstaluj igłę, aby rozwiązać ten problem.

Co więcej, chcesz użyć odpowiedniej igły do ​​swojego projektu. Jeśli igła nie może pracować z materiałem, nie może przebić materiału i spowodować pominięcie ściegów. To samo stanie się, jeśli użyjesz wygiętej lub tępej igły, więc spraw, aby wymiana igły była częścią konserwacji maszyny do szycia.

Niewłaściwe nawlekanie

Jeśli nie nawleczesz poprawnie maszyny do szycia, ryzykujesz problemy podczas szycia, takie jak pominięte ściegi. Zrozumiałe, że nawlekanie maszyny do szycia może być skomplikowane, ale wystarczy przeczytać instrukcję i postępować zgodnie z instrukcjami na maszynie. Co więcej, nie możesz po prostu użyć żadnej nici, ponieważ niskiej jakości mogą pękać podczas szycia.

Jeśli użyjesz nici niskiej jakości, może łatwo ulec uszkodzeniu, co może spowodować pominięcie ściegów. Dlatego najlepiej byłoby zapoznać się z różnymi rodzajami wątków, aby wiedzieć, jak wybrać ten idealny do swojego projektu. I oczywiście nie zapominaj, że musi uzupełniać używaną igłę.

Nieprawidłowe nawijanie szpulki

Nawlekanie nie jest jedyną częścią konfiguracji maszyny do szycia, którą należy sprawdzić, aby uniknąć pomijania ściegów. Na przykład, jeśli nie nawiłeś prawidłowo szpulki dolnej, znajdziesz błędy w ściegach. Pamiętaj, że chcesz, aby była bezpiecznie nawinięta na szpulkę, w przeciwnym razie luźna szpulka spowoduje pominięcie ściegów.

Jeśli potwierdziłeś, że to jest problem, dowiedz się, jak umieścić szpulkę w maszynie do szycia. Zawsze możesz to powtórzyć, jeśli zraniona szpulka zostanie wykonana nieprawidłowo.

Niewłaściwe napięcie

Zadaj sobie pytanie, czy używasz odpowiedniego naprężenia dla szytego materiału. Jeśli nie jest to właściwe, spodziewaj się, że zobaczysz pominięte szwy. Nie chcesz używać bardzo dużego naciągu ani ciągnąć i przesuwać materiału zbyt ciasno i szybko podczas szycia.

Istnieją różne względy, aby znaleźć idealne napięcie maszyny do szycia. Ale szybkim sposobem na zidentyfikowanie tego jest brak pętelek ani nierównych szwów na twoim materiale. Zawsze eksperymentuj z pokrętłem napięcia, a powinieneś dowiedzieć się, co najlepiej sprawdza się w przypadku konkretnych projektów.

Jak zatrzymać maszynę do szycia przed pomijaniem ściegów?

Sprawdź konfigurację swojej maszyny do szycia

 • Wymień igłę swojej maszyny do szycia za każdym razem, gdy pracujesz nad nowym projektem lub po 7 godzinach szycia
 • Nawlecz maszynę do szycia i nawiń szpulkę, aby mieć pewność, że ściegi będą równe bez przeskakiwania
 • Upewnij się, że nić i igła są również idealne

Użyj odpowiedniego napięcia

 • Sprawdź, czy używasz odpowiedniego naprężenia tkaniny
 • Dostosuj napięcie i przetestuj maszynę do szycia, aby zobaczyć, kiedy znajdziesz idealne ustawienie
 • Zapoznaj się z instrukcją obsługi maszyny do szycia, aby uzyskać informacje na temat zalecanych przez producenta ustawień naprężenia

Przeczytaj ten przewodnik, jak skonfigurować maszynę do szycia, aby uzyskać inne wskazówki przed użyciem jednostki.

Jakie powinno być napięcie maszyny do szycia?

Jeśli nici górne i dolne są identyczne, naprężenie maszyny ustawione fabrycznie powinno wystarczyć. Jeśli jednak nici różnią się wagą lub włóknami, trzeba będzie dostosować naprężenie. Będziesz musiał zwiększyć lub zmniejszyć naprężenie, aby wyrównać mechanizm dwóch nici.

Jak wyregulować napięcie maszyny do szycia

 • Przeczytaj instrukcję, aby dowiedzieć się, jak wyregulować napięcie maszyny do szycia
 • Skręć w kierunku rosnącej liczby, aby zacisnąć luźne napięcie
 • Przetestuj od ½ do 1 numer wyżej na złomowanym materiale, aż znajdziesz idealne napięcie
 • Ściegi powinny być równe, a nitka dolna powinna znajdować się po prawej stronie materiału
 • Jeśli chcesz poluzować naprężenie, zmniejsz liczbę, aż ściegi będą równe, a nitka będzie po niewłaściwej stronie materiału
 • Dostosuj napięcie szpulki, jeśli regulacja górnego napięcia nie zadziałała
 • Dlaczego moje szycie ma pod spodem pętlę?

  Jeśli zauważysz pętelkę z tyłu materiału, musisz zwiększyć naprężenie górne, ponieważ jest luźne w porównaniu z naprężeniem szpulki. W rezultacie nitka dolna zbyt mocno naciąga górną nić. Po prostu dokręć górne napięcie, aby zamocować pętelkę na spodzie materiału.

  Wniosek

  I to wszystko! Odpowiedź na pytanie, dlaczego moja maszyna do szycia pomija ściegi, może wynikać z niewłaściwego ustawienia lub naprężenia. Dlatego przed rozpoczęciem pracy należy zawsze sprawdzić maszynę do szycia.

  Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura, a jeśli jeszcze nie wiesz, oto przydatny przewodnik dotyczący czyszczenia maszyny do szycia. Dobrze utrzymana maszyna będzie działać bez bólu głowy.