Dlaczego moja maszyna do szycia ciągle nawija nić?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego moja maszyna do szycia ciągle zwija nić, ujawnia trzy powody. Musisz sprawdzić igłę, szpulkę lub płytkę gardzieli w swojej maszynie. Dowiesz się nie tylko, jak rozwiązywać problemy z tymi częściami, ale także omówimy, jak je naprawić.

Aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące naprawy, dlaczego nie dowiedzieć się, dlaczego moja maszyna do szycia również się zacina? Możesz również przejrzeć naszego bloga, jeśli masz konkretne problemy z maszynami do szycia poza nitką, która się nawija.

Dlaczego moja maszyna do szycia ciągle nawija nić?

Jak naprawić pękający nić na maszynie do szycia?

Igła

Zwróć uwagę, gdzie nić się zbiera, a jeśli dzieje się to pod materiałem, musisz sprawdzić igłę. Na początek sprawdź, czy igła została prawidłowo zainstalowana i nawleczona. Następnie musisz również upewnić się, że używasz kompatybilnego z materiałem, który szyjesz, lub nić może się zbić.

Szpulka

Jeśli nić zwija się na wierzchu materiału, winowajcą nie jest igła. Zamiast tego należy sprawdzić szpulkę, czy nawlec ją prawidłowo lub jeśli nitka dolna ma węzły. Następnie rozważ ponowne nawleczenie szpulki dolnej lub upewnienie się, że nić nie jest uszkodzona i sprawdź, czy maszyna do szycia nadal nawija nić.

Płyta gardzieli

Czy wiesz, że płytka gardzieli może również powodować nawijanie się nici w maszynie do szycia? Jeśli jest zabrudzony, otwory na płytce przeznaczonej na igłę będą zatkane, co powoduje naciąganie nitki pod tkaniną. Przyzwyczajaj się więc do regularnego sprawdzania płytki gardłowej, aby usunąć zanieczyszczenia i inne nagromadzenie, które mogą blokować dziury.

Dlaczego mój materiał marszczy się podczas szycia?

Poza tym, że nić zbiera się na wierzchu lub pod materiałem, może być frustrujące, jeśli nie wiesz, co powoduje marszczenie się tkaniny podczas szycia. Gdy materiał marszczy się podczas szycia, potencjalnym winowajcą może być niewłaściwa igła, nić, naprężenie i nacisk. Dobrą wiadomością jest to, że tego problemu można łatwo uniknąć dzięki prawidłowej konfiguracji maszyny.

Jakie naprężenie należy ustawić na maszynie do szycia?

Idealne napięcie dla Twojej maszyny do szycia będzie zależeć od projektu. Aby wiedzieć, czy twoje napięcie jest zbyt ciasne lub zbyt luźne, musisz wykonać ściegi testowe. Nawlecz igłę i szpulkę w różnych kolorach i spójrz, po której stronie tkaniny powstały pętle.

Pętle na wierzchu materiału oznaczają, że górna nić jest zbyt mocno naprężona, a pętle na dole wskazują, że naprężenie dolnej nici jest zbyt duże. W większości przypadków wystarczy wyregulować naprężenie górnej nici za pomocą pokrętła, gdzie wyższe liczby oznaczają mocniejsze naprężenie, a niższe liczby oznaczają mniejsze naprężenie.

Możesz również przeczytać ten przewodnik, jak wyregulować naprężenie w maszynie do szycia Brother, jeśli posiadasz tę konkretną markę.

Jak wyregulować naprężenie nitki dolnej?

Regulacja naprężenia szpulki jest tak prosta, jak znalezienie śruby, zwykle znajdującej się obok szpulki. Następnie poluzujesz lub dokręcisz śrubokrętem, aby wyregulować naprężenie szpulki. Nie musisz dokonywać ogromnych regulacji, a regulacja naprężenia nici dolnej jest zwykle w większości przypadków niepotrzebna.

Ponadto maszyny do szycia, które nie mogą wyjąć bębenka, nie regulują naprężenia nici. Pozostaje Ci tylko zmiana naprężenia górnej nici.

Co powoduje, że maszyna do szycia blokuje się?

Jednym z najczęstszych powodów zablokowania maszyny do szycia jest to, że nić jest nawinięta wewnątrz bieżni czółenka. Możesz rozwiązać ten problem, obracając kołem zamachowym, aby wyjąć igłę z bieżni czółenka. Jeśli to nie wystarczy, możesz samodzielnie zdjąć igłę z zacisku.

Następnie odciągnij tkaninę i usuń zwiniętą nić. Upewnij się, że wyczyściłeś bieżnię czółenka, aby igła działała skutecznie i zapobiegała ponownemu nawijaniu się nici. Możesz również wyregulować synchronizację igły, aby zsynchronizować się z haczykiem czółenkowym, jeśli nadal występuje nawijanie się nici, które blokuje maszynę.

Możesz przeczytać ten przewodnik, jak odblokować maszynę do szycia, aby uzyskać więcej wskazówek na temat zablokowanej maszyny.

Dlaczego moja maszyna do szycia nie porusza się w górę iw dół?

Igła maszyny do szycia może nie poruszać się w górę lub w dół, jeśli zapomnisz włączyć sprzęgło. Ale jeśli maszyna nie będzie się dalej poruszać, musisz sprawdzić, czy pasek napędowy wymaga wymiany. Niestety, jeśli te dwie techniki rozwiązywania problemów nie rozwiązały problemu, że maszyna nie porusza się, musisz oddać urządzenie do naprawy przez odpowiedniego technika, ponieważ problem może dotyczyć sprzętu.

Jak naprawić szpulkę, która tak naprawdę się nie obraca?

Jeśli bębenek się zaciął, należy sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń. Zadziory na bębenku mogą spowodować nieprawidłowe działanie. Chcesz również sprawdzić dolną płytę pod kątem zanieczyszczeń, które będziesz musiał usunąć.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie odpowiedzieliśmy, dlaczego moja maszyna do szycia ciągle nawija nić i może być konieczne sprawdzenie igły, szpulki lub płytki gardłowej. Ogólnie rzecz biorąc, właściwa konfiguracja i czyszczenie maszyny pomoże zapobiec problemom, takim jak zbity wątek.

Czy chcesz również wiedzieć, dlaczego moja nić do szycia ciągle się łamie? Przeczytaj przyczyny i rozwiązania w naszym osobnym przewodniku.