Dlaczego moja lodówka zamarza? 6 niesamowitych powodów!

Możesz zadać sobie pytanie, dlaczego moja lodówka zamarza? Istnieje sześć typowych powodów, a jednym z powodów jest wysoki termostat. W każdym razie poznasz więcej z tych powodów, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Chodzi o to, że lodówki mają część zamrażarki, w której jej temperatura jest niższa niż temperatura twojej lodówki. To tam zwykle przechowujesz mrożonki i lód.

Dlaczego moja lodówka zamarza? 6 niesamowitych powodów!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, pewnego przypadkowego poranka, wszystkie twoje warzywa są zamrożone lub żywność przechowywana w lodówce jest zamrożona. Nawet twoje napoje, które powinny być po prostu zimne, teraz zamarzają. Możesz sprawdzić na swojej lodówce, czy coś jest nie tak. Teraz bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego Twoja lodówka zamarza?

Dlaczego moja lodówka zamarza? Nie tylko zmarnujesz pieniądze na artykuły spożywcze, ale może to oznaczać, że Twoja lodówka może mieć problem. Lodówka zamarza z różnych powodów. Oto kilka powodów, dla których:

#1. Termostat jest za wysoko

Jednym z powodów może być to, że ustawiłeś zbyt wysoko termostat. Możesz szybko przestawić termostat swojej lodówki. Dlatego może być szansa, że ​​przypadkowo go podkręcisz. Ustawienie termostatu na temperaturę zaczyna się od 0 – 7, gdzie numer 7 jest najzimniejszy. Dla niektórych jest to 0 – 8 lub nawet 9, w zależności od rodzaju lodówki. Ustawienie go na 4 może już sprawić, że Twoja lodówka będzie wystarczająco chłodna.

W miarę upływu czasu liczby wskazane na termostacie mogą zanikać i trudno będzie określić, która to liczba. Kiedy częściowo zniknie, zdobądź sharpie lub permanentny marker, aby przepisać liczby. Przepisywanie liczb zapewni czytelność, bez względu na to, jak długo.

Innym jest to, że czujesz, że nie było wystarczająco zimno, więc podniosłeś go wyżej. Po kilku godzinach jego temperatura spadnie. Lodówki ochładzają się, o ile nie trzymasz ich blisko siebie. Ponadto termostat może mieć wpływ na rachunki za prąd. Im wyższe ustawienie termostatu, tym wyższy procent zostanie uwzględniony na Twoim koncie.

Moi przyjaciele, oto jak przetestować termostat lodówki.

#2. Wadliwy termostat

Ponieważ termostat jest odpowiedzialny za utrzymanie lodówki w pożądanym chłodzie, może to spowodować posiadanie wadliwego termostatu. Kiedy się zepsuje, może zmusić go do dalszej pracy i sprawić, że będzie coraz zimniej. Bez względu na to, jak nisko ustawisz termostat, chłód nadal będzie wyższy. Możesz zadzwonić do profesjonalnego serwisu, aby naprawić termostat swojej lodówki.

#3. Zła uszczelka

Masz kiepską uszczelkę, która może spowodować zamrożenie lodówki. Uszczelka może być pomocna, tworząc przegrodę lub przegrodę w zamrażarce i lodówce. To gumowa część na drzwiach lodówki.

Powodem może być to, że jest zepsuty lub nie jest ciasny. Aby dowiedzieć się, czy uszczelka twojej lodówki jest okropna, włóż kawałek papieru między drzwi. Spróbuj ją wyciągnąć, jeśli możesz ją szybko wyciągnąć, może być konieczna wymiana uszczelki lub możesz spróbować ją wyczyścić i dodać trochę wazeliny, aby załatwić sprawę.

#4. Brudne cewki

Wężownice i wymienniki ciepła znajdują się z tyłu lodówki. Są one przypisane, aby umożliwić płynowi chłodniczemu wykonanie zadania wymiany ciepła. Kiedy pokrywa się kurzem i zbyt dużą ilością brudu, jest zmuszona wykonać więcej pracy, aby utrzymać optymalną temperaturę. Dzięki temu może to spowodować zbyt dobre i spowodować zamarznięcie lodówki.

Czyść cewki regularnie, co najmniej dwa razy w miesiącu, aby zapobiec przyszłym problemom. Utrzymanie go w czystości pomoże również wykryć, czy jest z nim problem.

#5. Wadliwy amortyzator

Przepustnica to niewielka część, która kontroluje przepływ powietrza z lodówki z zamrażarki znajdującej się w górnej lub tylnej części lodówki. Powoduje otwieranie i zamykanie termostatu w zależności od temperatury powietrza w lodówce.

Jeśli jest wadliwy, może powodować nadmierne przepływy powietrza, których temperatura będzie stopniowo spadać. Gdy klapa nie otwiera się, zimne powietrze nie będzie przepływać prawidłowo. Sprawdź, czy działa poprawnie. Jeśli jest zepsuty, udaj się do pobliskiego sklepu z narzędziami i kup nową część amortyzatora. Możesz ją wymienić samodzielnie, ale jeśli nie masz pewności, jak ją wymienić prawidłowo, wezwij profesjonalny serwis w celu naprawy lodówki.

#6. Drzwi zamrażarki nie są dobrze uszczelnione

Jeśli drzwi zamrażarki nie zamykają się dobrze, strumień powietrza z zamrażarki może przejść przez lodówkę i zamrozić inne produkty spożywcze. Istnieją lodówki jednodrzwiowe, które mają małą komorę na część zamrażarki. Jeśli drzwi nie są dobrze zamknięte, spowoduje to zamrożenie całej lodówki.

Poświęć trochę czasu, aby to naprawić, aby zapobiec marnowaniu dużej ilości pieniędzy na zakupy.

Wniosek

Skończyliśmy odpowiadać, dlaczego moja lodówka zamarza? Istnieje wiele powodów, dla których Twoja lodówka zbyt mocno zamarza, kiedy powinna być zimna. Jego główną przyczyną jest uszkodzenie lodówki.

Może to tylko niewielka część, ale może wpłynąć na cały system funkcjonowania lodówki. Samodzielne naprawienie go może być świetnym sposobem na uniknięcie wydawania dużych pieniędzy. Jeśli jednak nie masz dużej wiedzy na temat naprawy lodówki, skontaktuj się z profesjonalistą w celu naprawy, aby uniknąć dalszych problemów.

Chcesz przeczytać więcej takich artykułów? Przeczytaj, ile czasu zajmuje wystygnięcie nowej lodówki.