Dlaczego moja lodówka wydaje głośne buczenie? 4 zaskakujące powody!

Martwisz się, dlaczego moja lodówka wydaje głośne buczenie? Przestań się tym martwić! Po prostu zostań z nami na końcu, aby dowiedzieć się wszystkiego. Cóż, twoja lodówka stała się wystarczająco głośna, abyś mógł się cieszyć?

Według profesjonalistów musisz reagować na dźwięki swojej lodówki. Może dźwięki są naturalne i z czasem znikną. Jednak w wielu innych przypadkach musisz je interpretować jako wołanie o pomoc i rozwiązać konkretne problemy mechaniczne z twoją lodówką.

Dlaczego moja lodówka wydaje głośne buczenie? 4 zaskakujące powody!

Skąd zatem wiesz, kiedy nadszedł czas na podjęcie działań? Dźwięk wydawany przez lodówkę może być przyjemny, ale możliwe jest również, że oznacza to konieczność serwisowania lub naprawy urządzenia. Głośne lodówki są niewygodne; istnieją jednak techniki pozwalające zmniejszyć objętość lodówki. Poniżej przedstawiono kilka najbardziej skutecznych i niezawodnych podejść do redukcji hałasu. Zabawmy się!

Dlaczego lodówka wydaje głośne buczenie?

Niezbędnym działaniem przy naprawie głośnej lodówki jest określenie przybliżonej lokalizacji hałasu. W przypadku niektórych dźwięków może to być trudniejsze niż w przypadku innych. Ale tutaj możesz dowiedzieć się, dlaczego moja lodówka wydaje głośne buczenie.

#1. Problem z miską ściekową

Taca ociekowa najprawdopodobniej zareaguje, jeśli usłyszysz wyraźne grzechotanie z dołu lodówki. Jeśli przeniosłeś lodówkę lub w jakikolwiek sposób wszedłeś w interakcję z miską odpływową, jest to częste. Najprawdopodobniej był zagubiony. Oznacza to, że zwykle bezpieczna patelnia wibruje z powodu niewielkich wibracji wytwarzanych przez regularnie działającą lodówkę. Na szczęście istnieje szybkie lekarstwo. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to zdjąć patelnię i pamiętać, że jest we właściwym miejscu. Być może zainteresuje Cię również woda kapiąca z mojej lodówki na podłogę.

#2. Brudny skraplacz

Najprawdopodobniej winę za to wentylator skraplacza, jeśli usłyszysz głośne brzęczenie, brzęczenie, krzyki lub odgłos siekania dochodzący z tyłu lodówki. Pomaga to w rozpraszaniu ciepła wężownic skraplacza i zbiera brud i kurz, podobnie jak wężownice skraplacza. To chyba jest dokładnie czyszczone, a nie naprawiane, jeśli taki wentylator brzęczy. Cewki stają się brudne, wentylator brudzi się, a wentylator nie może pracować cicho.

#3. Wadliwy parownik

Parownik, który nie działa poprawnie, ale nie jest to spowodowane zatkaniem wylotów lub wentylatora skraplacza, tym razem winę może ponosi parownik. Wentylator parownika lodówki rozprowadza chłodne powietrze w całej lodówce, przeciągając powietrze przez wężownice parownika.

Ponieważ parownik działa nieprawidłowo, jego pierścień uszczelniający jest przepalony, zablokowany lub złamana łopatka wentylatora może wydawać brzęczący dźwięk. Silnik parownika może generować brzęczące dźwięki z ogromnym nagromadzeniem lodu na silniku. Rozmrażaj lód, jeśli jest go zbyt dużo, aby sprawdzić, czy służy do tego celu.

Parownik jest widoczny z wnętrza zamrażarki i można go zobaczyć po podniesieniu pokrywy panelu dostępu. Wchodząc do wentylatora parownika należy pamiętać, że może on być podłączony do termistora. Czynnik chłodniczy jest przepychany przez wężownice parownika i skraplacza przez sprężarkę w lodówce. Po uruchomieniu generuje brzęczący dźwięk, przepychając czynnik przez urządzenie, a następnie wyłącza go, utrwalając proces kilka razy w ciągu dnia.

#4. Wadliwa sprężarka

Jeśli brzęczący dźwięk dochodzi ze sprężarki, okaże się, że nie jest on stały i występuje tylko podczas pracy sprężarki. Sprężarka może brzęczeć z jednego z dwóch powodów: może działać nieprawidłowo i wymagać naprawy lub wymiany, albo może być po prostu zakurzona i wymagać czyszczenia. Naprawa uszkodzonej sprężarki to kosztowna i czasochłonna procedura; jednak, jeśli ten dźwięk jest wytwarzany przez kompresor, prawdopodobnie wolisz, aby był nieczysty, a nie pogarszający się.

Pamiętaj, że jeśli sprężarka lodówki działa nieprawidłowo, zauważysz, że jest znacznie wyższa, do tego stopnia, że ​​jest to uciążliwe, a nie regularne buczenie, którego prawie nie słyszysz, gdy działa dobrze. Gdy sprężarka zaczyna tłoczyć czynnik, uszkodzona sprężarka może wytworzyć nagły, głośny dźwięk uderzania, który może trwać po wyłączeniu. Podczas gdy nadmiernie głośny kompresor wskazuje, że się pogarsza, kompresory mogą działać przez tyle miesięcy, ile stają się głośne.

Czyszczenie wężownic sprężarki często może szybko rozwiązać ten problem. Jeśli jednak regularnie je czyścisz, ale nadal słychać brzęczący dźwięk, Twoja sprężarka może działać nieprawidłowo. Nie będziesz w stanie samodzielnie tego naprawić ani naprawić. Jest to skomplikowane, a manipulowanie nim może być niebezpieczne. Powinieneś skontaktować się z ekspertem od naprawy urządzeń; jednak trudności, które wymagają wymiany sprężarki, mogą być kosztowne. W zależności od wieku lodówki wymiana będzie bardziej opłacalna.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, dlaczego moja lodówka wydaje głośne buczenie. Wszystkie przyczyny tego problemu omówiono powyżej, a dowiadując się, skąd pochodzi, możesz to naprawić. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, ile amperów zużywa lodówka, a ile kompresor lodówki.