Dlaczego moja lodówka Samsung nie wytwarza lodu? 5 zaskakujących problemów!

Czy taca na lód zawsze wydaje się pusta i pyta: „dlaczego moja lodówka Samsung nie wytwarza lodu?” Istnieje około pięciu powodów takiej sytuacji. W tym artykule dowiesz się, które obszary Twojej lodówki sprawdzisz i zbadasz jako pierwsze. A jeśli dany element działa dobrze, to istnieją jeszcze inne przyczyny do ujawnienia.

Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ masz zamiar dostać garść kostek lodu, aby twój napój był orzeźwiający, ale na tacy nie ma nic. Ta sytuacja powinna być zrozumiała, jeśli Twoja lodówka nie jest wyposażona w kostkarkę do lodu i musisz ręcznie napełnić foremkę do lodu.

Dlaczego moja lodówka Samsung nie wytwarza lodu? 5 zaskakujących problemów!

Niestety, Twoja lodówka Samsung ma dozownik wody i lodu i prawdopodobnie jest z tym problem.

Ale nie martw się, ponieważ przeprowadzimy Cię przez możliwe problemy, które możesz sprawdzić i zobaczyć drobne różnice. Dlaczego więc wciąż czekamy? Rozwiążmy ten problem i wymyślmy, jak to naprawić.

Dlaczego Twoja lodówka Samsung nie wytwarza lodu

Nie powinniśmy sądzić, że coś jest nie tak tylko dlatego, że nie działa dobrze. Możemy się zawstydzić, jeśli zadzwonimy do profesjonalnego technika i dowiemy się, że nie włączyliśmy kostkarki do lodu. Dlatego zebraliśmy wszystkie możliwe komponenty, które mogą powodować problemy, które wpłynęły na twoją kostkarkę do lodu. I mogą one odpowiedzieć na twoje pytanie: „dlaczego moja lodówka Samsung nie wytwarza lodu?”

Problem #1. Przycisk kostkarki do lodu jest wyłączony

Płytka sterująca powinna być pierwszą sprawdzaną pozycją. Widać tutaj różne ustawienia, a także temperaturę w lodówce i zamrażarce. Zawiera również elementy sterujące kostkarką do lodu. Możesz sprawdzić w instrukcji jego symbol.

Większość lodówek Samsunga ma bardziej szczegółowe sterowanie. Zamiast po prostu naciskać przycisk lodu, aby włączyć i wyłączyć, masz opcje: pokruszony, pokrojony w kostkę i bez lodu. Więc przypomnij sobie, jaki rodzaj lodu włożyłeś do lodówki.

Problem #2. Filtr wody wymaga wymiany

Ponieważ już sprawdzasz tablicę kontrolną, możesz chcieć sprawdzić, czy symbol filtra zmienił kolor na czerwony. Jeśli tak, to Twoja lodówka nie wytwarza lodu, ponieważ filtr wody wymaga wymiany. Możesz również określić, czy jest to problem, gdy z dozownika nie wypływa woda.

Nie czekaj dłużej i bezpośrednio wymień filtr. Może być zabrudzony lub zaczyna tracić swoją funkcję. Filtr wygląda jak rura kanistra i można wyjąć stary filtr z urządzenia i zastąpić go nowym, czystym. W lodówce Samsung filtr zwykle znajduje się w pobliżu pojemnika na świeżą żywność.

Problem #3. Zawór dopływu wody

Jeśli masz prawidłowe ustawienie kostkarki do lodu, przejdziemy do następnego. Ponieważ nowoczesne lodówki z dystrybutorami automatycznie dostarczają wodę i lód, do działania potrzebne jest również źródło wody. Aby było to wygodniejsze dla Ciebie, powinien być zawór kontrolujący przepływ wody, ponieważ jeśli go nie będzie, możesz zalać dom i zwiększyć rachunki za wodę.

Sprawdź, czy zawór jest włączony. Jeśli nie wiesz, w którym kierunku należy skręcić, możesz spróbować metody prób i błędów. Przekręć go o 90 stopni w jedną stronę i sprawdź, czy płynie woda. Jeśli nie, to możesz go cofnąć i sprawdzić, czy jest różnica. Jeśli oba kierunki nie zapewniają dobrego przepływu wody, należy skontaktować się z hydraulikiem lub firmą wodociągową.

Problem #4. Ciśnienie wody

Ten problem jest następny w kolejności, jeśli masz wystarczający przepływ wody w jednym kierunku zaworu. Chociaż woda płynie, należy również wziąć pod uwagę poziom ciśnienia. Jeśli nie jest wystarczająco mocny, nie może podróżować do rur wznoszących.

I ten problem możemy też powiązać z zaworem. Jeśli zawór nie jest całkowicie włączony, ciśnienie będzie niskie. Więc możesz spróbować przełączyć go na pełne 90 stopni. Lub nadal mogą istnieć inne czynniki, które wpływają na poziom ciśnienia, o czym wkrótce omówimy.

Problem nr 5. Zatkany przewód wodny

Jeśli masz słaby przepływ wody, do linii wodnej może przykleić się jakiś przedmiot. A to blokuje przepływ wody. Kiedy masz zamiar sprawdzić ten problem, możesz wyregulować zawór, aby go wyłączyć lub obniżyć ciśnienie. Wyłączenie go zapobiegnie poważnym uszkodzeniom urządzenia i domu. Linia wodna może się rozerwać lub pęknąć, jeśli przepływa pod wysokim ciśnieniem, a obiekt całkowicie blokuje jej przejście. Aby to zbadać, możesz wyczuć odsłonięte rury i sprawdzić, czy jest w nich coś twardego.

Jeśli przedmiot znajduje się w pobliżu łącznika rurowego, możesz go po prostu odłączyć i sięgnąć po przedmiot. Lub użyj wody pod wysokim ciśnieniem, aby wypchnąć przedmiot z rury. Jeśli jednak trudno się do niego podejść, możesz nacisnąć jego bok i wypchnąć go przez otwór. Lub zadzwoń do hydraulika, aby to sprawdził.

Wniosek

I to są możliwe obawy, które mogą odpowiedzieć na twoje pytanie: „dlaczego moja lodówka Samsung nie wytwarza lodu?” Jeśli żadna z tych sugestii nie naprawi Twojej kostkarki do lodu, czas zadzwonić do firmy produkcyjnej lub kogoś certyfikowanego do naprawy sprzętu AGD. Mamy nadzieję, że rozwiązaliśmy problem, który poruszyłeś.

Miejmy nadzieję, że zidentyfikujesz przyczynę i zajmiesz się nią jak najszybciej. W międzyczasie możesz wyłączyć kostkarkę, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Sprawdź, dlaczego Twój klimatyzator nie działa, aby uzyskać bardziej pomocne przewodniki. Wszystkiego najlepszego!