Dlaczego moja lodówka pachnie? 7 zaskakujących powodów!

Pytanie brzmi: Dlaczego moja lodówka pachnie? Powodów zapachu lodówki może być kilka.

Możesz użyć dezodorantów lub odświeżaczy do lodówki, aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi, ale jeszcze lepiej jest zidentyfikować źródło zapachu, zamiast po prostu go maskować.

Cóż, jak wspomniałem, powodów jest wiele. Może twoja lodówka jest po prostu brudna; i wymaga tylko głębokiego czyszczenia. Zdarzają się przypadki, kiedy po prostu nieprawidłowo przechowywałeś jedzenie. Cokolwiek to jest, jest na to rozwiązanie, moi przyjaciele.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej!

Częste powody, dla których moja lodówka pachnie

Nieprzyjemny zapach w twojej lodówce może spowodować kilka rzeczy. Czytaj dalej, aby poznać najczęstszą przyczynę zapachu, aby wiedzieć, który z nich jest najprawdopodobniej przyczyną problemu z twoją lodówką.

Powód nr 1. Brudna lodówka

Głównym powodem zapachu są resztki jedzenia, które są ułożone w lodówce. Mając to na uwadze, ważne jest regularne czyszczenie, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu. Zaleca się, aby zrobić to przed napełnieniem lodówki artykułami spożywczymi.

Opróżnij lodówkę, umyj ją gąbką nasączoną łagodnym detergentem lub octem. Pamiętaj, aby wyczyścić uchwyt, małe zagłębienia i zakamarki, w których mogą pozostać resztki jedzenia, takie jak rogi półek lub szuflad, a także uszczelki drzwi.

Zwróć uwagę; do czyszczenia powierzchni lodówki nie należy używać toksycznych detergentów ani wybielaczy. Dzieje się tak, ponieważ produkty te mogą uszkodzić plastikowe części lodówki lub sprawić, że będzie ona żółtawa.

Powód 2. Nieprawidłowe przechowywanie żywności

Problem zapachu może pochodzić z żywności o silnym zapachu. Dlatego musisz upewnić się, że żywność jest odpowiednio przechowywana w szczelnym pojemniku.

Powód #3. Zbiornik na brudną wodę

Jeśli Twoja lodówka jest wyposażona w dozownik wody i pachnie chemikaliami, może to oznaczać, że musisz wyczyścić zbiornik na wodę. Może być również konieczna zmiana filtra. Ponownie zapoznaj się z podręcznikiem użytkownika, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Powód #4. Lodówkę trzeba rozmrozić

Gdybyś nie rozmroził prawidłowo lodówki, nagromadzenie szronu wpłynęłoby niekorzystnie na jej działanie. Dzieje się tak, ponieważ temperatura nie będzie już stała, nawet w lodówce. Oznacza to, że nie utrzyma łańcucha chłodniczego.

Grubość warstwy szronu na parowniku lodówki nie może przekraczać 2 mm. Powinieneś również równomiernie rozprowadzić go na tylnej ścianie wnętrza lodówki.

W przeciwnym razie może to oznaczać, że ustawienie termostatu jest zbyt wysokie. Może to również oznaczać, że jego uszczelka drzwi nie jest równo lub ciasno osadzona na swoim miejscu podczas zamykania drzwi.

Należy również sprawdzić, czy jego światło pozostaje włączone po zamknięciu drzwi. Dzieje się tak, ponieważ światło emituje ciepło, które wystarcza, aby powodować problemy z temperaturą.

Na przykład może sprawić, że lodówka będzie bardzo zimna lub spowoduje nagromadzenie nadmiernego szronu. Sprawdzając światło, możesz włożyć smartfon do lodówki z włączonym aparatem i zamknąć drzwi.

Powód #5. Wadliwa sprężarka

Jeśli twoja lodówka wydziela zapach gorąca lub spalenizny, problemem może być kompresor. Jednak możliwe jest, że jego silnik nie działa prawidłowo. Dzieje się tak szczególnie w przypadku przegrzania. W związku z tym potrzebna jest wystarczająca szczelina między ścianą a lodówką, aby umożliwić prawidłowy przepływ powietrza.

Idealnie nadaje się również do regularnego usuwania kurzu, ponieważ może on gromadzić się wokół skraplacza i sprężarki. Do czyszczenia możesz użyć miękkiej szczotki lub suchej szmatki. Co więcej, możesz również sprawdzić, czy zapach plastiku pochodzi z pudełka włożonego do kompresora.

W takim przypadku należy zdjąć osłonę. Następnie sprawdź stan przekaźnika startowego. Przed czyszczeniem powierzchni pamiętaj, aby najpierw odłączyć lodówkę od zasilania.

Powód #6. Za wysoka lub za niska temperatura lodówki

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pozbyć się zapachu, jest sprawdzenie temperatury urządzenia. Jeśli nie jest wystarczająco zimno, pleśń może rozwijać się w żywności lub mogą ją skazić różne bakterie, takie jak salmonella.

Z drugiej strony, jeśli ma zbyt niską temperaturę, może wydzielać wilgotny zapach z powodu gromadzenia się szronu. Tak czy inaczej, musisz sprawdzić, czy jego termostat działa prawidłowo. Innymi słowy, musisz sprawdzić, czy lodówka nie jest zbyt zimna.

Aby to zrobić, wyjmij żarówkę termostatu z miejsca, w którym jest zamontowana. Następnie umieść końcówkę czujnika termostatu w szklance wypełnionej zimną wodą i kostkami lodu. Następnie należy wyregulować ustawienie termostatu za pomocą jego pokrętła. Jeśli się nie włącza, oznacza to, że należy go wymienić.

Powód #7. Nagromadzenie pleśni

Pleśń może rozwijać się w każdym środowisku, szczególnie w wilgotnych warunkach. Może to łatwo zanieczyścić żywność, powodując nieprzyjemny zapach. Mając to na uwadze, ważne jest, aby natychmiast wyrzucić wszelkie produkty, których data ważności minęła.

To okładka!

Powyższe czynniki to najczęstsze powody zapachu mojej lodówki. Możesz też sprawdzić, czy tak jest w przypadku Twojej lodówki. Nie przejmuj się zbytnio zapachem, ponieważ wiele sposobów może pomóc w pozbyciu się go.