Dlaczego moja kuchenka gazowa nie zapala się? 6 kuszących możliwych problemów!

Zastanawiasz się: dlaczego moja kuchenka gazowa się nie zapala? Kuchenka gazowa przydaje się, gdy brakuje Ci czasu. Niektórzy kucharze domowi wolą podczas gotowania używać palników gazowych niż kuchenek elektrycznych. Gdy zapalnik kliknie, fajnie jest zobaczyć, jak trzaskają płomienie i gaz wypełnia pomieszczenie.

Utrzymanie czystości i jednolitości ciepła kuchenki poprawi Twoje wrażenia z gotowania.

Dlaczego moja kuchenka gazowa nie zapala się? 6 kuszących możliwych problemów!

Jednak przekręcenie pokrętła i niewidzenie ani nie słyszenie błysku lub świstu może być frustrujące. Co gorsza, jeśli palnik się nie zapali, nie będziesz mógł gotować.

6 możliwych problemów, dlaczego nie zapala się lampa gazowa

Dlaczego więc moja kuchenka gazowa się nie zapala? Kilka rzeczy może mieć wpływ na działanie poszczególnych palników gazowych pieca, dlatego rozwiązaniem może być każdy z nich. Po pracy nad niektórymi kuchenkami gazowymi z tym problemem opracowaliśmy szczegółową listę możliwych przyczyn i rozwiązań.

#1. Brak prądu

Ponieważ nie ma prądu, piec nie działa. Upewnij się, że piec jest gotowy do użycia, sprawdzając, czy jest już włączony. Obserwować piec przez kilka chwil. Upewnij się, że wtyczka jest mocno przymocowana do ściany, patrząc na nią od tyłu. Sprawdź, czy wtyczka jest prawidłowo zamocowana w ścianie.

#2. Rurociąg gazu ziemnego został wyłączony

Nawet jeśli niedobór gazu jest bardzo mało prawdopodobny, miałby podobny wpływ na wytwarzanie energii, jak podwyżka cen gazu ziemnego. Być może przypadkowo przeciąłeś przewód gazu w piecu, jeśli tak jest.

Innymi słowy, osoba, która mieszkała w domu przed tobą, mogła to zrobić jako sposób na wydostanie się lub żart. Rozważ możliwość przypadkowego wyłączenia linii gazowej, nawet jeśli wydaje się to mało prawdopodobne.

Upewnij się, że zawór przewodu gazowego za piecem jest całkowicie otwarty. Pokrętło owalne lub dźwigniowe powinno być ustawione prostopadle (pod kątem prostym), a nie równolegle do rury.

#3. Odłączane elektrody, które należy wymienić

Możesz również użyć prądu do uruchomienia palnika gazowego. Gdy palnik uwalnia gaz, iskra elektryczna z szeregu elektrod zapala go. Pod kołpakami palników linia białych kropek przedstawia elektrody.

Upewnij się, że linia elektrod jest wolna od jakichkolwiek przeszkód, sprawdzając ją dokładnie. Ponadto ważne jest, aby zwracać uwagę na luźne elektrody, zwisające kable lub elektrody, które wydają się przesunięte. W razie potrzeby ułóż wszystko i ponownie przetestuj palnik.

#4. Lampka kontrolna gaśnie

W przypadku korzystania z palnika gazowego paliwo można zapalić na dwa sposoby. W szczególności zabytkowe i drogie piece mogą być wyposażone w opcjonalne światło pilotujące. Jest to mały płomień, który pali się pod płytą kuchenną w szafce. Aby zapalić pierścień gazowy, potrzebujesz takiego małego płomienia.

Tuż przed zapłonem gazu przełącznik łączy przewód z lampką kontrolną. Jeśli lampka kontrolna Twojego pieca zgaśnie, nie będziesz mógł odpalić palnika. Na szczęście kontrolki większości pieców są dobrze zabezpieczone i dlatego trudno je zgasić. Aby pomóc Ci zrozumieć, dowiedz się, co zrobić, gdy zgaśnie lampka kontrolna.

#5. Zatkane kołpaki lub zawory palników

Możliwe, że problem nie dotyczy pieca, ale samego gazu. Rowki w nasadce palnika umożliwiają przepływ gazu z kuchenki gazowej. Na zaworze lub nakrętce może gromadzić się tłuszcz i resztki jedzenia.

Blokada w którejkolwiek rurze uniemożliwi przepływ gazu. Zapalenie pierścienia będzie niemożliwe, jeśli gaz nie będzie przez niego przepływać. Czyszczenie pokrywy palnika jest łatwym i szybkim rozwiązaniem tego problemu.

Nasadkę palnika można czyścić ciepłą wodą z mydłem i miękką szczoteczką. Użyj tej samej techniki, aby wyczyścić inne brudne obszary pieca, gdy jesteś przy nim, takie jak piekarnik. Następnie załóż nasadkę palnika i wykonaj kolejny test po upewnieniu się, że zawór jest czysty.

#6. Niewłaściwe nasadki palników

Winne mogą być również niewspółosiowe kołpaki palników. W niektórych piecach zawór i rowki nie pasują do siebie, ponieważ została wymieniona nasadka palnika. Dzięki temu zawór palnika jest nadal skutecznie zamknięty, zapobiegając przedostawaniu się gazu.

Następnie, jeśli nadal jesteś zakłopotany, upewnij się, że sprawdziłeś i prawidłowo obróciłeś osłony każdego palnika przed ponownym wykonaniem testu. Ciąg umożliwia przepływ powietrza z zewnątrz przez otwór wentylacyjny do pieca.

W kominie może znajdować się zimne powietrze, co utrudnia rozpalenie pieca. Przed rozpaleniem kominka użyj źródła ciepła, aby ogrzać komin i przywrócić przepływ powietrza. Przed rozpaleniem ognia w naszym piecu na drewno kładziemy pod wylotem komina zapaloną gazetę.

To okładka!

Nawet jeśli gaz nie zapalił się, nadal może działać bez kontroli. Jest to zarówno możliwe, jak i niebezpieczne, dlatego musisz znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego moja kuchenka gazowa nie zapali się, żeby uniknąć większych problemów. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących pieców, przeczytaj, jakiego rodzaju gniazdka potrzebuje kuchenka elektryczna i jak wyciszyć piec na pelet. Dziękuję za przeczytanie!