Dlaczego mój przenośny grzejnik ciągle się wyłącza? 4 zaskakujące powody!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mój przenośny grzejnik ciągle się wyłącza? Może jest zepsuty, ale może postawiłeś go na nierównym podłożu, uruchamiając funkcję odcięcia przewrócenia.

Wygodny dom to coś, czego wszyscy pragniemy. Prawidłowy? Aby utrzymać ciepło w naszych domach, możemy zastosować grzejnik. Jednak niektórzy konsumenci zgłaszają, że ich grzejnik elektryczny stale się wyłącza.

Dlaczego mój przenośny grzejnik ciągle się wyłącza? 4 zaskakujące powody!

Jaka jest tego przyczyna i co można z tym zrobić? Wszystkie możliwości to uszkodzony wyłącznik, luźne połączenia, przegrzanie lub słabe źródło zasilania. Ekscytujące jest to, że przynajmniej po przeczytaniu tego artykułu diagnozowanie i rozwiązywanie tych trudności nie jest trudne. Sprawiliśmy, że wszystko jest dla Ciebie tak proste, jak to tylko możliwe. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego przenośny grzejnik ciągle się wyłącza?

Grzałka przenośna została zaprojektowana tak, aby działała tak długo, jak tego chcesz lub gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie wybraną na regulatorze temperaturę. Może to być irytujące, jeśli coś pójdzie nie tak i urządzenie niespodziewanie się wyłączy. Ponadto nie będziesz cieszyć się korzyściami, za które zapłaciłeś. Prawidłowy? Więc, jak sobie radzisz z załatwianiem spraw? Najlepszym sposobem postępowania jest ustalenie, co wymusza wielokrotne wyłączanie się grzałki. Istnieje kilka potencjalnych przyczyn, dla których mój przenośny grzejnik ciągle się wyłącza? i proste rozwiązania.

#1. Grzejnik stoi na szorstkiej powierzchni

Przenośne grzejniki mają wbudowany mechanizm zapobiegający przewróceniu, który natychmiast wyłącza urządzenie, jeśli przewróci się pod określonym kątem. Jak można się spodziewać, jeśli grzejnik został przypadkowo przewrócony przez psa lub dziecko, gdy jest jeszcze włączony, może to spowodować katastrofę lub poważne obrażenia. Prosty przycisk na spodzie grzejnika służy jako mechanizm zabezpieczający przed przewróceniem. Posiada smukłą formę, która pozwala na oparcie go na ziemi. Jego funkcja jest prosta: przycisk jest wciskany, gdy grzejnik jest wzniesiony. Jeśli . przycisk nie jest wciśnięty, grzejnik zakłada, że ​​został wyłączony i potyka się.

#2. Wadliwy wyłącznik

W takim przypadku może wystąpić problem z przeciążeniem. Aby zapobiec zwiększeniu zasilania, sprawdź, czy wyłącznik automatyczny mógł się przepalić i wyłączyć automatycznie. Jeśli chcesz głębiej zagłębić się w problem, jednym z powodów, dla których grzejnik ciągle się wyłącza, może być zrzucanie obciążenia. Zdarza się to często w zimnych porach roku, kiedy wszyscy zaczynają używać energochłonnych urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak piece, suszarki do prania i inne grzejniki. Jeśli zauważysz, że wyłącznik zadziałał, włącz go i wyłącz kilka razy, aby go zresetować. W niektórych okolicznościach usterką może być uszkodzony bezpiecznik lub wyłącznik.

Naciskając przycisk testowy na panelu elektrycznym, możesz wypróbować obie alternatywy. Jeśli panel nadal się podświetla, obwód jest wielokrotnie wyłączany, wyłącznik najprawdopodobniej będzie wymagał wymiany. Ograniczenie zużycia energii i modyfikacja harmonogramu może również pomóc w zwiększeniu zużycia energii i zapobieganiu przedłużającym się przerwom w zasilaniu, które aktywują zegary opóźnienia.

#3. Niektóre problemy z obwodem wylotowym

Nawet jeśli wyłącznik automatyczny może się nie wyzwolić, może to oznaczać problem z gniazdkiem, nawet jeśli wyłącznik automatyczny nie potknie się. Grzałka zużywa znaczne ilości energii, co może spowodować przeciążenie zasilania w gniazdku ściennym. Jeśli przyjrzysz się temu elektrykowi, odkryją, że przewód jest za mały. Usuń wszystkie połączenia na raz i obserwuj, czy obwód wyłącza się, aby sprawdzić, czy nie ma luźnych przewodów. Może to również wynikać z nieprawidłowego uziemienia; w takim przypadku należy zwrócić się o pomoc do kompetentnego elektryka. Możesz być również zainteresowany częściami zamiennymi do grzejników elektrycznych.

#4. Podgrzewacz jest za gorący

Za każdym razem, gdy przenośny grzejnik przegrzeje się, może się wyłączyć. Może się to objawiać z wielu powodów, m.in. Urządzenie działa od dłuższego czasu, a wewnętrzne elementy nie wytrzymują już ciepła. Jeśli umieścisz urządzenie w zamkniętym środowisku bez przepływu powietrza, może się to zdarzyć. Ze względu na izolację umieszczenie rzeczy w pobliżu grzejnika może zmniejszyć jego zdolność do odprowadzania ciepła. Jeśli znaczna część zetknie się z olejem, ubraniami lub drewnianymi materiałami urządzenia grzewczego, mogą one bardzo się rozgrzać lub spowodować pożar.

Układ wydechowy jest brudny i zablokowany, co uniemożliwia przepływ powietrza do przenośnego grzejnika. W takim przypadku urządzenie może się przegrzać i wyłączyć automatycznie. Ten problem występuje jednak w przypadku grzejników elektrycznych, które mają wbudowany wentylator. Chłodne powietrze jest wciągane do urządzenia przez wentylator, ale jak zawsze musi przejść przez filtr, który usuwa zanieczyszczenia, takie jak brud i cząstki. Następnie element grzejny rozgrzewa go przed zwolnieniem. Proces powinien być kontynuowany, aż pomieszczenie zostanie wystarczająco ogrzane.

To okładka!

Na koniec odpowiedzieliśmy, dlaczego mój przenośny grzejnik ciągle się wyłącza? Mam nadzieję, że wszyscy rozumiecie wymienione wcześniej przyczyny tego problemu. Pamiętaj, aby umieścić grzejniki w miejscu, w którym jest wystarczająca wentylacja, abyś mógł szybko sprawdzić wewnętrzne części. Jeśli nadal się wyłącza, może być konieczne wyczyszczenie lub wymiana filtra powietrza. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika i czym jest grzejnik akumulacyjny.