Dlaczego mój podgrzewacz wody w basenie ciągle się wyłącza? 5 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego mój podgrzewacz wody w basenie ciągle się wyłącza? Termostat grzejnika może być uszkodzony lub nieprawidłowo wyregulowany. Natomiast jeśli zapalarka na grzałce jest niesprawna, palnik prawie nie będzie w stanie zapalić. Brak dopływu wody i napięcia może również powodować ciągłe wyłączanie grzałki.

Grzejniki basenowe to skomplikowane elementy maszynerii basenowej. Jest to istotny aspekt basenu, ponieważ odpowiada za oczyszczanie wody, które polega na przepychaniu wody przez filtrację i wychwytywaniu wszelkich zanieczyszczeń. Aby uniknąć rozwoju mikroalg, grzałka kontroluje również ruch prądu wody.

Dlaczego mój podgrzewacz wody w basenie ciągle się wyłącza? 5 zaskakujących powodów!

Typowym problemem jest to, że praktycznie każdy podgrzewacz basenu nagle się wyłącza. Wynika to z różnych czynników, które zostaną omówione poniżej. Zacznijmy.

Powody, dla których podgrzewacz wody w basenie ciągle się wyłącza

Umilisz pływanie w lipcu, korzystając z podgrzewaczy basenowych i pozwalając na dłuższe korzystanie z basenu. Jest szczególnie skuteczny we wczesnych cieplejszych miesiącach, kiedy temperatury zaczynają rosnąć, ale pozostają niskie, oraz wczesną jesienią, późnym latem, kiedy zmiany temperatury zaczynają spadać. Z powodu nadużywania grzejników basenowych, czasami wykazują one pewne typowe problemy; najczęstszym jest wyłączenie. Ale nie panikuj, jeśli nie wiesz, dlaczego mój podgrzewacz wody w basenie ciągle się wyłącza. Poniżej omówiliśmy wszystkie możliwe przyczyny, które prowadzą do tego problemu. Sprawdźmy je!

#1. Brak napięcia

Oto jeden z najczęstszych powodów wyłączenia podgrzewacza basenu. . Dzieje się tak zawsze, gdy silnik nagrzewnicy nie otrzymuje wystarczającej ilości energii elektrycznej. Na przykład nieprawidłowe podłączenie może spowodować, że podgrzewacz basenu będzie się wyłączał. Przyczyną może być również luźny przewód lub uszkodzony kondensator. Kilka czynników może powodować niewystarczające napięcie w podgrzewaczu basenu. Aby to naprawić, musisz zatrudnić eksperta, który zbada okablowanie silnika pod kątem wad.

#2. Problemy z wirnikiem

Wirnik podgrzewacza to obracający się instrument, który wspomaga podgrzewacz w odparowywaniu wody z systemu filtracji. Grzałka przestaje działać i zaczyna brzęczeć, jeśli wirnik nie obraca się. Wirnik jest wyłączony z powodu tego problemu, w wyniku którego podgrzewacz basenu ciągle się wyłącza. Dzieje się tak, gdy śmieci lub odzież dostaną się do wirnika. Czynniki te utrudniałyby wirnikowi wykonywanie jego typowych funkcji. Odłącz podgrzewacz basenu i wyczyść wszystko, co zatyka wirnik, aby ponownie działał. Powinieneś zatrudnić eksperta, jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, dlaczego mój elektryczny podgrzewacz basenu nie działa.

#3. Przegrzana pompa

Nowe podgrzewacze basenowe mają się wyłączać za każdym razem, gdy podgrzewacz basenowy jest włączony, ale nie nagrzewa się, zapobiegając przegrzaniu silnika. Termoelektryczny wyłącznik najazdowy włącza tę funkcję. Jeśli grzejnik nadal się wyłącza, sprawdź ten przełącznik i wymień wszelkie usterki.

Można sobie również wyobrazić, że przeciążony wyłącznik termiczny działa prawidłowo, ale silnik jest po prostu przegrzany. Aby ustalić źródło przegrzania, będziesz musiał zatrudnić specjalistę do sprawdzenia nagrzewnicy. Nie musisz próbować naprawiać pompy, jeśli nie jesteś poinformowany o problemach elektrycznych. Przegrzana pompa jest jedną z najczęstszych przyczyn wyłączania podgrzewacza basenu. Wymieniając i naprawiając pompę, możesz rozwiązać ten problem. Oto jak rozwiązać problem z przegrzaniem silnika pompy basenowej.

#4. Nieodpowiednie zalewanie

W wielu przypadkach podgrzewacz basenu jeszcze się nie wyłączył, ale wydaje się, że tak się stało, co prowadzi do braku bieżącej wody. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, będziesz musiał zatankować swój grzejnik. Pozwalając wodzie przepływać przez filtr basenowy i pompę, następuje zalewanie. Brak gazu lub paliwa może spowodować, że podgrzewacze basenu będą się wyłączać.

#5. Nadmierne zużycie energii

Innym powodem, dla którego podgrzewacz basenu ciągle się wyłącza, jest nadmierne zużycie energii. Zdarzają się chwile, kiedy niektóre urządzenia domowe obsługujemy częściej niż inne, a te elementy zużywają cały prąd, nie pozostawiając nic do wykorzystania dla pozostałych urządzeń. Może to spowodować utratę energii elektrycznej w domach, pozostawiając tylko niewielką ilość prądu dla takich elementów, jak system ogrzewania basenu. W takiej sytuacji pompa albo nie działała, albo nagle się wyłączyła.

Aby uruchomić pompę grzewczą, należy najpierw zoptymalizować zużycie energii elektrycznej przez urządzenie domowe. Natomiast jeśli przerwa w dostawie prądu będzie problemem w Twojej okolicy, powinieneś skonsultować się z lokalnym dostawcą energii, aby zgłosić awarię i poprosić o szybkie rozwiązanie. To wszystkie problemy, które mogą spowodować nieoczekiwane wyłączenie pompy grzałki. Załóż jednak, że znasz przełączniki i urządzenia energoelektroniczne. Wymieniając uszkodzoną grzałkę pompy na nową, możesz rozwiązać ten problem. Dowiedz się, jak działa podgrzewacz basenowy.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie przyjemnością, a po jego przeczytaniu wszyscy lepiej zrozumiecie, dlaczego mój podgrzewacz wody w basenie ciągle się wyłącza. Powyżej omówiliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu. Dziękuję przyjaciele, że jesteście z nami na końcu, nie zapomnijcie podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli Ci się spodoba.