Dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka z góry? 3 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka od góry? Wadliwy zawór nadmiarowy ciśnienia, wadliwy zawór wlotowy, luźny montaż to częsta przyczyna przeciekania podgrzewacza wody od góry.

Jeżeli zostanie wykryty wystarczająco wcześnie, przeciek wychodzący z górnej części systemu ciepłej wody może prawie zawsze zostać naprawiony. Ponieważ woda spływa po zewnętrznej stronie podgrzewacza wody, jeśli nie zostanie on szybko naprawiony, tego rodzaju wycieki mogą spowodować znaczne i kosztowne szkody.

Dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka z góry? 3 zaskakujące powody!

Woda może dostać się do obszaru podzespołów elektronicznych, jeśli podgrzewacz wody wyciekający z dachu nie zostanie zamocowany, co spowoduje zwarcie elektryczne. Uszkodzenie podłogi lub ścian wokół podgrzewacza wody przez wodę to kolejny problem, który może się pojawić. Bardzo ważne jest, aby działać szybko, jeśli uważasz, że woda wycieka ze zbiornika ciepłej wody. W tym artykule wyjaśniliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka z góry?

Naprawa wycieku z dachu instalacji ciepłej wody jest zwykle dość prosta. Pierwszym krokiem jest określenie źródła wycieku. Za każdym razem, gdy zaczynasz pracę przy instalacji ciepłej wody, zdecydowanie zalecamy odcięcie prądu. Wyciek z podgrzewacza wody od góry jest głównym problemem, ponieważ jeśli nie naprawisz go szybko, nie uszkodzi podłogi i spowoduje poważne porażenie prądem, jeśli używasz elektrycznego podgrzewacza wody. Omówiliśmy więc, dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka z góry dla Twojej wygody.

#1. Skorodowane lub luźne złączki rurowe

Najczęstszą przyczyną powstawania kałuż wody na górze podgrzewacza wody są luźne złączki rurowe. Sprawdź, czy nie ma wycieków wody na połączeniach wlotowych i wyjściowych wody, znanych jako złączki dielektryczne. Zbadaj połączenie między złączkami dielektrycznymi a rurą i wszelkimi dodatkowymi łącznikami. Jeśli wyciek pochodzi z jednego miejsca połączenia, użyj klucza, aby dokręcić rurę. Problemem może być wadliwe połączenie.

W tych sutkach często występuje korozja. Jeśli to jest problem, może być konieczna naprawa samej oprawy. Można sobie również wyobrazić, że ze zbiornikiem jest większy problem. Będziesz musiał kupić nowy system ciepłej wody, jeśli zbiornik zacznie korodować.

Demontaż podgrzewacza wody może być trudny, ale zwykle nie jest trudne zainstalowanie nypli dielektrycznych. W niektórych podgrzewaczach wody używano rur miedzianych zamiast rur gwintowanych. Zalecamy skontaktowanie się z przeszkolonym hydraulikiem w celu przeprowadzenia napraw, chyba że jesteś odpowiedni do pracy z miedzią.

#2. Zawór nadmiarowy i amp; temperatura

Zawór nadmiarowy ciśnienia (zawór T&P) i temperaturę można znaleźć na górze zbiorników podgrzewacza. Tutaj dowiesz się, czym jest zawór upustowy temperatury i ciśnienia. Zwróć szczególną uwagę na lokalizację zaworu. Jeśli woda wycieka z gwintów zaworu, będziesz musiał go wymienić, aby dowiedzieć się, co jest nie tak. W takim przypadku wymiana zaworu T&P na nowy jest zwykle najlepszym rozwiązaniem. Chcesz mieć pewność, że zawory działają prawidłowo, ponieważ są one zainstalowane w celu ochrony. Aby wymienić zawór T&P, wykonaj następujące czynności:

Przepłucz zbiorniki, aż się opróżnią, a poziom wody znajdzie się znacznie poniżej zaworu. Aby uwolnić powietrze do zbiornika, użyj sąsiedniego kranu z gorącą wodą. Do wyjęcia zaworu ze zbiornika używamy zestawu blokad kanałowych. Sprawdź zbiornik pod kątem rdzy i korozji, patrząc przez szczelinę w zaworze. Twój zbiornik ciepłej wody będzie musiał zostać naprawiony w przypadku wystąpienia korozji lub rdzy. Przykryj gwint zaworu taśmą teflonową, gdy nie ma widocznej korozji lub rdzy. Pomoże to uszczelnić zawór. Następnie wymień zawór T&P wewnątrz pojemnika.

#3. Sprawdź zawór wlotowy zimnej wody

Kałuża wody na górze systemu ciepłej wody jest zwykle oznaką nieszczelności w linii wejściowej lub wyjściowej wody. Najpierw sprawdź rurę wlotową pod kątem zimnej wody. Poszukaj zaworu kulowego lub zasuwowego, aby odciąć wodę. Dźwignia steruje przepływem wody przez zawór kulowy. Zawór otwiera się, gdy dźwignia jest wyrównana z rurą, umożliwiając wpuszczenie zimnej wody do zbiornika. Poszukaj jakichkolwiek nieszczelności w zaworze.

Jeśli kapie, rozwiązaniem może być regulacja śruby łączącej uchwyt z kranem. Jeśli po dokręceniu nakrętka nadal jest luźna i zauważysz, że woda nadal wycieka z góry, oznacza to, że nadszedł czas, aby wymienić zawór wlotu zimnej wody zamiast tracić czas na jego naprawę.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie przyjemnością, a po przeczytaniu lepiej zrozumiesz, dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka od góry. Jak wspomniano wcześniej, te trzy przyczyny są najczęstszymi przyczynami tego problemu. W każdym razie, naprawiając je, możesz pozbyć się tego problemu. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, że podgrzewacz ciepłej wody wydaje dźwięki podczas ogrzewania i dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza.