Dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka? 7 zaskakujących powodów!

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z nieszczelnością swojego podgrzewacza wody i chcesz wiedzieć, dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka? Bez obaw, trafiłeś we właściwe miejsce — stare podgrzewacze wody w wieku powyżej 15 lat przeciekają częściej niż nowoczesne.

Nawet gdy jednostka się starzeje, elementy zużywają się, a woda traci temperaturę i częściej dochodzi do wycieków. Wysokie ciśnienie staje się również przyczyną nieszczelności podgrzewacza wody, a podgrzewacze radzą sobie z przepływem wody. W grzejnikach ciśnienie powstaje, gdy gorąca woda tworzy parę, która zajmuje puste miejsce. To ciśnienie wzrasta, gdy ciepło nie ma dokąd pójść.

Dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka? 7 zaskakujących powodów!

Aby złagodzić część naprężeń, woda wydostaje się przez wszelkie pęknięcia w grzejnikach. Grzałka zwiększa ciśnienie za każdym razem, gdy temperatura wody jest przekroczona lub gdy woda przenika do systemu na wysokim poziomie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka?

Ilekroć zauważysz, że grzejnik działa nieprawidłowo lub przecieka, musisz działać szybko. Nieszczelny grzejnik może wydawać się niewielkim utrapieniem, ale wkrótce może przerodzić się w poważny problem. Standardowa grzałka wydaje się mieć zbiornik o pojemności 40 galonów, który jest natychmiast uzupełniany lodowatą wodą za każdym razem, gdy wilgoć wyparuje ze zbiornika z powodu zaciągnięcia lub wycieku. Przestrzeń wokół zbiornika może się przepełnić, ponieważ basen stale się uzupełnia z powodu wycieku podgrzewacza wody.

Woda przesączająca się przez podgrzewacz wody może uszkodzić podłogę i ściany, zwłaszcza jeśli jest to niewielka ilość. Potężna powódź może spowodować duże wydatki na odbudowę i utratę mienia osobistego. Wycieki z podgrzewacza mogą być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ mogą prowadzić do rozwoju pleśni. Poniższe kroki mogą pomóc w znalezieniu przyczyn wycieku i dowiesz się, dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka.

#1. Stary zbiornik na wodę

Kilkunastoletnie podgrzewacze wody przeciekają częściej niż nowoczesne. Nawet gdy urządzenie się starzeje, elementy ścierają się, woda traci swoją temperaturę i wycieki stają się bardziej powszechne. Wycieki grzałki mogą wystąpić z powodu korozji w zbiorniku podczas dojrzewania. W wyniku tego dochodzi do utleniania, co pozwala na ucieczkę wody przez szczeliny. Gdy zbliża się koniec okresu eksploatacji grzejnika, jedyną opcją jest jego modernizacja.

#2. Wadliwy kran spustowy

Profesjonaliści i konsumenci wykorzystują kran spustowy do opróżniania zbiornika podczas wizyt serwisowych i napraw. Właściciele ThiHouseholders używają tej kranu odpływowego również do mycia zbiornika. Z biegiem czasu zawór się rozjaśnia, pozwalając wodzie wlewać się do środka. Z drugiej strony wyciek z fundamentu zaworu świadczy o tym, że część nie jest wodoszczelna. W tym scenariuszu wymagana jest wymiana kranu spustowego. Na szczęście właściciele domów mogą dokonać tej aktualizacji niezależnie, chociaż dobrze jest najpierw skonsultować się z technikiem. Dowiedz się, jak opróżnić podgrzewacz wody.

#3. Wysokie ciśnienie w podgrzewaczu wody

Podobnie jak inne urządzenia do rurociągów, schładzaj podgrzewacze wody przy standardowym istniejącym ciśnieniu wody. W systemach grzewczych ciśnienie powstaje, gdy gorąca woda wytwarza parę, która zajmuje pustą przestrzeń. To ciśnienie narasta, gdy ciepło nie ma dokąd pójść. Aby złagodzić część naprężeń, ciecz wydostaje się na wszelkie pęknięcia w grzałkach. Ogrzewanie zwiększa ciśnienie za każdym razem, gdy temperatura wody jest bardzo wysoka lub nawet, gdy woda wchodzi do pracy pod wysokim ciśnieniem.

#4. Wadliwy zawór bezpieczeństwa

Ten odpowietrznik ciśnieniowy i temperaturowy, często nazywany dyszą TP, jest kolejną przyczyną wycieku podgrzewacza wody. Zawór ten pomaga w zmniejszeniu ciśnienia w zbiorniku. Ilekroć ten zawór ulegnie awarii, temperatura w zbiorniku wzrasta. Dość często kran jest poluzowany i trzeba go dokręcić. Jeśli jednak podzespół jest uszkodzony, należy go wymienić. Kiedy poradzisz sobie z problemami z zaworami T&P, zmniejsz poziom wody w zbiorniku.

#5. Złącza wlotowe i wylotowe

Woda na czczo wpływa do złącza wejściowego w podgrzewaczu, podczas gdy gorąca wypływa przez złącze wylotowe. Ciepła woda może dostać się do kranów z wodą przez te przyłącza. Z wiekiem słabną, powodując wycieki. Każdy inny problem zarówno ze złączem wlotowym, jak i wyjściowym jest dość nietypowy.

#6. Zbiornik wewnętrzny

Do wykonywania swoich czynności podgrzewacze wody zbiornikowej wymagają dwóch obudów. Zewnętrzna osłona izoluje wewnętrzną obudowę magazynującą wodę. Wszystkie pojemniki pokryte są stalową powłoką wykończeniową. Wyciek grzałki w wewnętrznej obudowie jest trudny do wykrycia, chociaż zwykle pojawiają się one ze względu na starość i korozję. Tego rodzaju wyciek nie jest widoczny z zewnątrz zbiornika.

#7. Zbiornik magazynowy z pęknięciem

Dodatkowy zbiornik jest dołączony z pewnymi grzałkami, aby zwiększyć objętość wody, którą mogą przechowywać. Szkło jest czasami używane do przykrywania takich zbiorników. Cząsteczki gromadzą się i krystalizują się na nadmiarze szyby. W efekcie szkło pęka, a woda wycieka. Ponadto podgrzana woda pęcznieje, obciążając szkło i powodując mikroskopijne pęknięcia. W obu przypadkach wymagane są aktualizacje.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się wszystkiego o nieszczelności podgrzewacza wody i teraz możesz zrozumieć, dlaczego mój podgrzewacz wody przecieka? Wszystkie podstawowe powody zostały wymienione powyżej; jeśli uważasz, że jakikolwiek powód pasuje do przeciekającego podgrzewacza wody, rozwiąż go. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak usunąć osad z podgrzewacza wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody.