Dlaczego mój podgrzewacz wody nie świeci? 6 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego mój podgrzewacz wody nie świeci? Nie musisz się już dziwić, że trafiłeś na właściwą stronę. Gdy gazowy podgrzewacz wody nie pozostaje zapalony, może to być spowodowane wadliwym termostatem sterującym. Zawór ten reguluje przepływ gazu do jednostki sterującej.

Zawór wlotowy termostatu może być uszkodzony, jeśli lampka nie jest zapalona, ​​a termopara grzałki działa prawidłowo. Wewnątrz rurki sterującej mogą gromadzić się zanieczyszczenia, utrudniając przepływ gazu. W rezultacie zapas paliwa pilota jest niewystarczający, aby go oświetlić.

Dlaczego mój podgrzewacz wody nie świeci? 6 zaskakujących powodów!

Jeśli jakoś pilot się nie zapali, to jest potencjalne wytłumaczenie. Problem z termoparą jest dość standardowy i ten element jest często winny, gdy pilot podgrzewacza wody nadal się wyłącza. Ten gadżet wykrywa prąd elektroniczny z ciepła lampki kontrolnej, aby określić, czy jest włączony, czy wyłączony. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Dlaczego podgrzewacz wody nie świeci

Zapewne nikt nie lubi uszkodzeń spowodowanych przez ich gazowe podgrzewacze wody, niezależnie od tego, czy jesteś przyzwyczajony do kąpieli pod prysznicem i wykonywania domowych czynności z podgrzewaną wodą. Jednak zdarzenia mogą nie przebiegać zgodnie z planem, a lampka kontrolna podgrzewacza wody może nawet nie działać prawidłowo w niektórych przypadkach. Będziesz wiedział, że masz uszkodzony podgrzewacz wody, jeśli lampka kontrolna się nie zapali. Te powody pomogą Ci zrozumieć, dlaczego mój podgrzewacz wody nie świeci.

#1. Wadliwa termopara

Większość najczęstszych powodów, dla których podgrzewacz wody nie świeci, to wadliwa termopara. Jeśli posiadasz piec gazowy, powinieneś wiedzieć, że taki stojący pilot zapala główny palnik. Ta termopara steruje dopływem paliwa do jednostki pilotowej, który jest regulowany przez zawór głównej rury. Aby zagwarantować przepływ gazu do lampki kontrolnej podgrzewacza wody. Ponieważ uszkodzona termopara nie może wykryć płomienia, zawór nie otrzyma wysokiego napięcia potrzebnego do przepływu gazu do zespołu pilota. Spowoduje to wyłączenie dopływu gazu ze względów bezpieczeństwa, a nie zapalenie. Oto typowe problemy z termostatem podgrzewacza wody.

#2. Termopara, która jest brudna

Cząsteczki piasku dostaną się do linii i zakłócą działanie termopary. Termopara jest oszukana, myśląc, że pilot jest już wyłączony, a dopływ gazu jest odcięty, aby wszystko było bezpieczniejsze. Oczyszczenie termopary to proste rozwiązanie tego problemu. Przed rozpoczęciem czyszczenia upewnij się, że zawór jest wyłączony, aby nie przeciekał. Termoparę można następnie znaleźć i wyczyścić.

#3. Zagięta termopara

Innym problemem, który może spowodować nieprawidłowe działanie termopary, jest zginanie. Termopara może zostać skręcona do tego stopnia, że ​​sygnał cieplny generowany przez prąd elektryczny zostanie utracony. Termopara nie otrzyma komunikatu o nagrzaniu, jeśli zostanie wygięta zbyt daleko od pilota, a kontrolka grzałki nie będzie świecić. Aby rozwiązać ten problem, musisz wyrównać termoparę. Upewnij się, że pochyla się z powrotem w kierunku pilota, a płomień uderza w niego tylko trochę. Odstaw na co najmniej 5 minut przed dotknięciem, aby zapobiec poparzeniom. Możemy również zastosować gadżet bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć się w tej sytuacji.

#4. Zepsuta termopara

Jeśli masz uszkodzoną termoparę, zbiornik ciepłej wody na gaz najprawdopodobniej się nie zapali. Niestety, wiele grzejników ma ten problem od czasu do czasu. Odłącz termoparę, a następnie zbadaj ją doskonałym multimetrem, aby zobaczyć, czy pracujesz z uszkodzonym. Próbując wyeliminować termoparę, upewnij się, że zawór jest wyłączony, a termopara zdążyła się uspokoić. Sprawdź, czy napięcie zasilania jest mniejsze niż 25 MV. W takiej sytuacji masz na rękach zepsutą termoparę.

#5. Zatkana rurka pilota

Z biegiem czasu w rurce sterującej gromadzi się kurz i brud, powodując przeszkodę, która może zablokować dopływ gazu. Ilekroć pojawi się przeszkoda, pilot nie uzyska dostępu do gazu, którego potrzebuje, aby był zapalony. Ten problem może nawet uniemożliwić zapalenie się kontrolki na podgrzewaczu wody. Użytkownicy nie muszą się jednak martwić, ponieważ czyszczenie brudnej rurki sterującej jest proste.

#6. Wadliwy zawór sterujący

Nieprawidłowo działająca główna dźwignia sterująca może również spowodować, że lampka kontrolna podgrzewacza wody nie będzie świecić. Jeśli żadne z poprzednich nie rozwiązało problemu, problem może dotyczyć regulatora termostatycznego. Jest to również znane jako kontroler. Chociaż jest to rzadkie zjawisko, niektórzy obwiniają to za problemy z ogrzewaniem. Kiedy uważasz, że tak jest, poszukaj innych usterek za pomocą lampki kontrolnej i czy one są przyczyną problemu. Jedną z metod uzyskania pozytywnego wyniku jest użycie multimetru do sprawdzenia defektu w kontroli pierwotnej.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego mój podgrzewacz wody nie świeci. Jeśli masz do czynienia z tym problemem i nie możesz dowiedzieć się, na czym polega problem, ten artykuł bardzo pomoże ci znaleźć dokładną sytuację; ten problem jest powszechny w każdym podgrzewaczu wody, więc nigdy nie wpadaj w panikę; musisz sam rozwiązać problem, jeśli nie, zatrudnij eksperta, aby rozwiązać ten problem. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Myślę, że warto przeczytać o tym, jak naprawić gazowy podgrzewacz wody i jak wymienić element podgrzewacza wody.