Dlaczego mój podgrzewacz do basenu ciągle się wyłącza? 5 ciekawych powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego mój podgrzewacz do basenu ciągle się wyłącza? Musisz wiedzieć, że podgrzewacz basenowy to skomplikowane urządzenie. Jest niezbędnym elementem basenu, który oczyszcza wodę. Odbywa się to poprzez filtrowanie przechodzącej przez nią wody, aby zatrzymać zanieczyszczenia.

Grzałka jest również tym, która obsługuje cyrkulację wody, dzięki czemu glony nie będą się tworzyć i rosnąć. Ale problemem, który może wystąpić w przypadku wszystkich podgrzewaczy basenowych, jest ich nagłe wyłączenie — wyzwolenie, termin używany w odniesieniu do tej sytuacji. Ten problem może być spowodowany różnymi przyczynami, które omówimy w tym poście. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Dlaczego mój podgrzewacz do basenu ciągle się wyłącza? 5 ciekawych powodów!

Powody, dla których podgrzewacz basenu ciągle się wyłącza

W tej sekcji omówimy najczęstsze przyczyny wyłączania podgrzewacza basenu. Przeczytaj poniżej i dowiedz się, co najprawdopodobniej dotyczy urządzenia, które masz w domu. Dlaczego więc mój podgrzewacz basenu ciągle się wyłącza?

#1. Niewystarczające napięcie

Jest to główna przyczyna wyłączenia się grzałki. Dzieje się tak, gdy silnik nie otrzymuje takiej samej wartości napięcia. Niektóre z przyczyn, które mogą wynikać z tego problemu, obejmują nieprawidłowe okablowanie. Spowoduje to, że grzejnik będzie wyłączał się co około dziesięć sekund. Luźny przewód lub kiepski kondensator mogą również powodować niedobór napięcia podgrzewacza basenu. Jeśli tak jest w przypadku Twojego urządzenia, musisz skontaktować się z profesjonalistą, aby okablowanie pompy zostało sprawdzone pod kątem ewentualnych błędów.

#2. Pompa przegrzania

Producenci projektują nowoczesne podgrzewacze basenowe, aby automatycznie wyłączały się podczas pracy bez ogrzewania, ponieważ może to spowodować przegrzanie pompy. Jest to możliwe dzięki wyłącznikowi przeciążenia termicznego. Jeśli więc grzałka nadal się wyłącza, należy sprawdzić wyłącznik termiczny i wymienić, jeśli jest uszkodzony. Wyłącznik ten może również działać poprawnie, a sama pompa się przegrzewa. Zadzwoń do technika i zleć sprawdzenie podgrzewacza basenu, aby dowiedzieć się, dlaczego urządzenie się przegrzewa. Pomogłoby, gdybyś nie rozwiązywał problemów z pompą, gdy brakuje Ci wiedzy elektrycznej. Możesz również przeczytać o rzeczach, których należy szukać w przegrzewającej się pompie.

#3. Komplikacje wirnika

Wirnik to wirujące narzędzie zaprojektowane do wyciągania wody z filtra. Jeśli to działa nieprawidłowo i nie obraca się, grzałka również przestanie działać, wydając brzęczący dźwięk. Zasadniczo jego nieprawidłowe działanie spowoduje wyłączenie wirnika. Dzieje się tak, gdy zanieczyszczenia lub inne przedmioty zablokują wirnik, co utrudni ruch wirnika. Aby rozwiązać ten problem, wyjmij podgrzewacz basenu. Następnie usuń wszystko, co sprawia, że ​​utknął. Profesjonalista jest niezbędny, gdy nie możesz tego zrobić sam.

#4. Zbyt wysokie zużycie energii

Inną przyczyną awarii podgrzewacza basenowego jest bardzo wysokie zużycie energii. Czasami niektóre urządzenia są uruchamiane częściej niż inne. W takim przypadku urządzenia te będą pobierać cały prąd do działania, co pozostawia zbyt małe dla innych urządzeń, w tym pompy ciepła. Jeśli tak się stanie, pompa ciepła nie uruchomi się. Może również spowodować nagłe wyłączenie. W tym przypadku musisz zrównoważyć zużycie energii przez urządzenia, które masz w domu, aby podgrzewacz basenu mógł podnieść. Możesz również zadzwonić do firmy energetycznej, aby zgłosić brak prądu, jeśli tak jest.

#5. Słabe gruntowanie

Twój podgrzewacz basenu również może się nie wyłączyć. Dzieje się tak, gdy przepływ wody jest niewystarczający, ale podgrzewacz basenu czuje, że ma. W takim przypadku grzałka wymaga gruntowania. Jest to proces, w którym woda może przepływać przez filtr, zanim dostanie się do pompy. Są to więc częste problemy, które mogą spowodować nagłe wyłączenie pompy grzałki. Jeśli masz wystarczającą wiedzę na temat przełączników i urządzeń elektrycznych, możesz samodzielnie rozwiązać problem z podgrzewaczem basenu.

Naprawianie podgrzewacza basenu

Jeśli prawidłowo naprawisz swoje urządzenie i jednocześnie odpowiednio je utrzymasz, może wytrzymać nawet 10 lat lub dłużej. Nie tylko to, ale także będziesz mógł zmaksymalizować jego efektywność energetyczną. Przy naprawianiu grzejnika, zwłaszcza tych, które wiążą się z jego podłączeniem elektrycznym, należy skorzystać z pomocy licencjonowanego elektryka.

Grzejniki basenowe mogą działać znakomicie z maksymalną cyrkulacją powietrza, jeśli są umieszczone w czystym miejscu bez okluzji. Instalując grzejnik, należy wziąć pod uwagę lokalizację, w której zamierzasz zainstalować grzejnik basenowy. Umieść go na płaskiej powierzchni w pobliżu systemu filtracyjnego i basenu. Upewnij się, że przepływ powietrza w wybranym przez Ciebie miejscu jest ograniczony. W przybliżeniu zaleca się, aby lokalizacja znajdowała się około 25 stóp od basenu. Ponownie, jeśli nie jesteś pewien, czy naprawić urządzenie, najlepiej zadzwonić do profesjonalistów. Możesz również zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta.

To okładka!

Kiedy zastanawiasz się, dlaczego mój podgrzewacz basenu ciągle się wyłącza, upewnij się, że ustawiłeś wszystkie niezbędne ustawienia, aby podgrzewacz basenu działał prawidłowo. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak podłączyć podgrzewacz basenu i jak działa podgrzewacz basenu.