Dlaczego mój pies kładzie się przed grzejnikiem? 6 niesamowitych faktów!

Zastanawiasz się, dlaczego mój pies leży przed grzejnikiem? Nie daj się zdziwić i jesteś we właściwym miejscu. Psy cieszą się upałem i są znacznie bardziej zrelaksowane niż ludzie w chłodniejszych miesiącach. Biorąc pod uwagę zagrożenia, jakie są nieumyślnie narażane, zwierzęta będą chciały zbliżyć się do możliwego dodatkowego ogrzewania.

Jeśli przebywałeś już w trudnym regionie z psami w okresie zimowym, prawdopodobnie zauważyłeś, że psy w każdym wieku wolą przytulać się do każdej formy ciepła, gdy na zewnątrz jest chłodno.

Psy, podobnie jak ludzie, były organizmami ciepłokrwistymi, więc utrzymywanie naszego otoczenia w cieple podczas zimna jest znacznie bardziej energooszczędne dla obu. Drżenie w odpowiedzi na zimowe zimno to sposób, w jaki zwierzęta utrzymują temperaturę wewnętrzną w niższych temperaturach, ale drżenie pochłania dużo energii. To tylko mały przegląd. Musisz się uczyć, aby odkryć więcej.

Dlaczego mój pies kładzie się przed grzejnikiem

Psy uwielbiają przebywać przed grzejnikiem, gdy klimat jest zbyt zimny. Zwykle temperatura ciała psów wynosi 103 stopnie Fahrenheita, czyli znacznie więcej niż u nas, 98,8 stopni Fahrenheita. Oznacza to, że mogą wytrzymać temperatury znacznie większe niż my. Upewnij się, że grzejnik ma odpowiedni rozmiar, aby chronić zwierzaka przed przegrzaniem. Wielu z nas przy zakupie ocenia raczej wydajność grzejnika niż jego temperaturę. Ludzi po prostu nie obchodzi, jak ciepłe staje się ogrzewanie, nawet jeśli mogą je wyłączyć, kiedy chcą. Dlatego mój pies leży przed grzejnikiem. Po prostu przeczytaj poniższe wskazówki, które powinieneś zrobić dla swoich psów.

#1. Brak luzu w pobliżu grzejnika

Nie pozwolisz dzieciom bawić się ogniem, nigdy też nie pozwól psom tak robić. Psy mogą się poparzyć, a nawet machające ogonami mogą uderzyć w gorący grill lub wejść w kontakt z ogniem, stwarzając ryzyko pożaru. Pies może skoczyć i ponownie zaatakować grzejnik podczas zabawy w kulę do kręgli. Możesz karmić go jego ulubioną przekąską, aby trzymać go z dala od grzejnika.

#2. Zachowaj bezpieczną odległość

Pozwalanie psu spać zbyt blisko źródła ciepła nie jest dobrym pomysłem. Kiedy są zbyt przegrzane, większość psów będzie się ruszać. Jednak nie zawsze tak jest. Wiele psów będzie spać w czasie upałów, co skutkuje wyczerpaniem, odwodnieniem, a nawet oparzeniem. Łuszcząca się skóra i alergie mogą być spowodowane dużą ilością ciepła.

#3. Zrób barierę przed grzejnikiem

Utrzymuj dookoła grzejnik barierowy, aby zabrać psa i inne zwierzęta domowe. Ogniska i elektroniczne, podświetlane ekrany grzejników fascynują psy. Płonące płomienie nie są pierwszą rzeczą, która może zagrozić psu. Toksyny mogą szkodzić ich zdrowiu, a zbyt duża ilość ciepła może wysuszać skórę. Im bliżej ktoś jest pochodzenia rakotwórczego, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie dotknięty. Z drugiej strony grzejniki elektryczne i na podczerwień nie mają tego problemu.

Unikaj niepotrzebnych wycieczek do weterynarza i chroń psa przed poparzeniem wokół grzejnika ogrodzeniem. Kratka na wbudowanej grzałce będzie niewystarczająca, głównie jeśli pies liże praktycznie wszystko, co kocha. Mógł spalić się na rozpalonym ruszcie. Pies będzie chroniony przed kontaktem z gorącym grillem przez płot.

#4. Miej oko na ogień i nie zostawiaj go bez nadzoru.

To podstawowa wytyczna, której należy przestrzegać, nie tylko po to, by chronić swojego psa i siebie. Niezależnie od rodzaju płomienia, pozostawienie ognia bez nadzoru może skutkować znacznym zagrożeniem pożarowym. Ponadto, jeśli grzejnik nie jest wyposażony w zabezpieczenie przed przewróceniem, w przypadku jego przewrócenia może wybuchnąć pożar. Jeśli się przegrzeje, dzieje się to samo. Beagle i inne szczupłe rasy psów, takie jak Husky, czują się znacznie zimniej niż ich cięższe odpowiedniki. I dlatego mają wiele sierści i gęste futro, które pomagają im wytrzymać zimno na zewnątrz. Kiedy pies spędza dużo czasu przy grzejniku, rozważ zakup wewnętrznego zwierzaka c, nawet jeśli jest wyłączony i inny.

#5. Umieść czujniki, syreny i wentylację dymu

Aby zapobiec poparzeniom, upewnij się, że czujniki dymu działają prawidłowo. Tlenek węgla może być niebezpieczny dla zdrowia psów. W rezultacie zainstaluj czujniki tlenku węgla w całym domu, szczególnie w pobliżu grzejników i kominków. Aby zapobiec przedostawaniu się dymu lub rakotwórczych gazów z domu, upewnij się, że grzejniki i pomieszczenia są odpowiednio wentylowane.

#6. Umieść legowisko dla swojego psa

Zamiast zabraniać psu zbliżania się do ciepła, stwórz atrakcyjne i wygodne legowisko dla psa. Ustaw łóżko w bezpiecznym miejscu od grzejnika, aby otrzymać odpowiednią ilość ciepła. Zachęć go do spania w łóżku, gdy odpoczywa w pobliżu ciepła. Gdy już pójdzie do łóżka, zwab je zabawką lub ulubionym posiłkiem. Odkryje, że spanie w jego łóżku przynosi mu prezent. Przyzwyczai się do tego w mgnieniu oka.Chcesz też sprawdzić, jak rozpalić podgrzewacz wody za pomocą zapalarki.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego mój pies kładzie się przed grzejnikiem. Psy czują się zrelaksowane siedząc przed grzejnikiem, ale ich ochrona jest całkowicie w rękach właściciela, więc zawsze stawiaj ochronę psa na pierwszym miejscu. Więcej opcji znajdziesz w kolejnym artykule: jak czyścić grzejnik i jak go przygotować. słoneczny podgrzewacz wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.