Dlaczego mój piec na drewno dymi po otwarciu drzwi? 6 niesamowitych powodów!

Dlaczego mój piec na drewno dymi po otwarciu drzwi? Najpierw spójrzmy na najbardziej typową przyczynę dymu z pieca. Zanim do tego przejdziemy, zbadamy, jak działa piec i dlaczego dym jest taki na co dzień.

Twój komin musi pobierać powietrze, zasysać dym i ciągnąć go dookoła i w górę komina, aby działał. Jeśli twój kominek nie jest wystarczająco dobry, ssanie jest niewystarczające i dym wraca do pomieszczenia.

Dlaczego mój piec na drewno dymi po otwarciu drzwi? 6 niesamowitych powodów!

To, co zrobimy dalej, to wyjaśnienie, dlaczego twoja ścieżka spuszcza powietrze i jak to poprawić. Istnieje kilka wyjaśnień, a niektórzy ludzie mogą odkryć ich mieszankę. Osoby z systemami kominowymi o podwójnych ściankach są również bardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

6 najczęstszych powodów, dla których piec na drewno dymi po otwarciu drzwi

W tej sekcji poznasz najczęstsze przyczyny, które prowadzą do palenia. Z większością tych problemów spotkałem się w przeszłości, więc zdecydowałem się zamieścić kilka rozwiązań. Dlaczego więc mój piec na drewno dymi, gdy otwieram drzwi?

#1. Pozycja przegrody

Pierwszą rzeczą, którą proponujemy, jest podwójna kontrola nad prawidłowym ustawieniem spustu. Płyta odbija ciepło w kominku, aby zapewnić efektywne spalanie ognia. Kiedy dokładnie sprawdzisz, czy twoja mgła jest we właściwym miejscu, możesz na stałe wykluczyć wadliwy kominek. Teraz konkretne rzeczy mogą pogorszyć wędzoną kuchenkę.

#2. Przegroda ograniczająca

Niektóre współczesne piece mają mocno zagmatwane konstrukcje, które działają dobrze w warunkach testowych, ale są słabo połączone z niedziałającym kominem, aby zwiększyć wydajność. Prawdopodobnie masz piec o ograniczonej konstrukcji bulgoczącej, jeśli zaglądasz do swojego pieca i nie widzisz, jak wydostają się opary.

#3. Duże drzwi

Jeśli Twój piekarnik ma duże pojedyncze drzwi, dym z pieca może łatwo wbijać się w pomieszczenie. Dlatego należy najpierw otworzyć drzwi i poczekać, aż ciśnienie między piecem a pomieszczeniem zrówna się, zanim delikatnie otworzymy drzwi. Luka ciśnieniowa i fakt, że więcej dymu próbuje wydostać się z pieca w ważniejszych piecach jednodrzwiowych, zawsze oznacza, że ​​piece wędzarnicze byłyby większym problemem.

#4. Niekorzystne ciśnienie

Gdy na dworze jest chłodno i mglisto, zimne powietrze jest wdmuchiwane do komina. W konsekwencji podstawową koncepcją fizyki jest to, że zimne powietrze opada, a ciepłe unosi się. W rezultacie dym jest fizycznie wypychany przez zimne powietrze w dół. Ponieważ są one często narażone na działanie skomplikowanych elementów, bardziej popularne są kominy dwuścienne.

W posiadłości tradycyjne kominy ceglane są ciepłe, wspaniałe i wykwintne. Jest to również nieco częstsze w przypadku płomieni szczytowych, które mogą być bardzo chłodne pod koniec osiedla. Przygotuj swój ogień na duże, suche iskierki i kilka lampek przeciwpożarowych. Połóż kilka kartek zwykłego papieru na płonącym stosie i jednocześnie podpal ogień i kartki gazet.

Dużo powietrza wpadnie do pieca, jeśli zostawisz otwarte drzwi, a płomienie na górze papieru szybko nagrzeją komin, odwracając podciśnienie.

Co więcej, możesz użyć lżejszego kawałka papieru, aby uzyskać podobny efekt, trzymając go blisko wejścia do przegrody. Jeśli to nie zadziała, możesz potrzebować palnika lutowniczego, aby podjąć bardziej ekstremalne kroki. Posiadanie palnika nadmuchowego do momentu otwarcia końcówki palnika może również przyczynić się do natychmiastowej eksplozji ciepła. Teraz, jeśli przewód jest wystarczająco nagrzany, wydaje tykanie, ale przewód jest inny dla wszystkich. Lepiej jest brać rzeczy i powoli popełniać drobny błąd. Zachęcamy wszystkich do zachowania ostrożności podczas korzystania z tego podejścia.

#5. Wysokość komina

Ponieważ nie ma wystarczającej ilości dymu, aby go ubrać w górę i w dół, jest częstym źródłem dymu, który wraca do pomieszczenia krótkim kominem (od 4 do 6 metrów). Możesz skontaktować się z instalatorem kominka, jeśli masz płytki komin, aby kominek był legalny lub zainstalować system wentylacji mechanicznej. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj, co możesz zrobić z dymem drzewnym.

Rura jest dostarczana z dużym kominem; jednak jest za duży dla rury. Jeśli dym ostygnie i opadnie na szczyt komina, to może być problem. Ponownie, kominy lub kominy szczytowe z podwójną ścianą są bardziej rozpowszechnione.

Możesz rozważyć oddzielenie komina wermikulitem, jeśli masz klasyczny kamienny komin, aby był ciepły i piękny. Nie tylko to, ale możesz również przedyskutować z instalatorem przydatność innej osłony lub systemu mechanicznego. Większość firm sugeruje 4,5-metrowy kominek z odczytem Pascal 10. Niestety połączenie wysokości komina i podciśnienia w większości sytuacji stwarza znaczną trudność.

#6. Zablokowany komin

Jeśli Twój piec działa sprawnie przez cały sezon i bałagan nie jest zakłócany, może być zatkany komin. Niestety jest to dość niebezpieczne, ponieważ może wpuścić do pomieszczenia śmiertelny tlenek węgla. Aby dać ci więcej pomysłów, poznaj osiem wskazówek, jak powstrzymać dym wydobywający się z drzwi mojego pieca na drewno.

To okładka!

Powinieneś nie tylko zadać sobie pytanie: dlaczego mój piec na drewno dymi, gdy otwieram drzwi. Podobnie powinieneś coś zrobić z tym problemem. Jeśli nie wiesz, do czego szukać profesjonalnej pomocy. Aby uzyskać więcej artykułów na temat pieców, dowiedz się, co to jest piec Franklin i jak wyłożyć piec na drewno cegłą ogniotrwałą. To wszystko na dzisiaj! Dziękuję za przeczytanie.