Dlaczego mój ogrzewacz przestrzeni wydaje dźwięki? 3 szokujące przyczyny!

Zastanawiasz się: dlaczego mój grzejnik kosmiczny wydaje dźwięki? Nie można wskazać dokładnego źródła hałasu. Grzejnik może się nagrzewać, ale głośny hałas nadal Cię rozprasza. Chciałbyś wiedzieć, co to powoduje, aby móc rozwiązać problem.

Nie przejmuj się, gdy usłyszysz, że grzejnik wydaje dźwięk. Często jest to normalne i może się zdarzyć w przypadku większości grzejników.

Dlaczego mój ogrzewacz przestrzeni wydaje dźwięki? 3 szokujące przyczyny!

Ale nie powinieneś tego ignorować. Sprawdź swoje urządzenie, aby poznać dokładne źródło, aby móc je naprawić lub wymienić, gdy rzeczywiście wystąpi problem. W tym poście omówimy najczęstsze problemy, które powodują kliknięcie dźwięku Twojego urządzenia. Dowiesz się również, czy grzejnik jest uszkodzony, a także co wskazuje dźwięk. Czytaj dalej!

Dlaczego ogrzewacz pomieszczeń wydaje hałas?

Czasami wydają dźwięk kliknięcia. Ale to niekoniecznie oznacza, że ​​Twój grzejnik jest uszkodzony. Poniżej dowiesz się, czy określony dźwięk jest powodem do niepokoju. Chociaż grzejniki do pomieszczeń są zaprojektowane inaczej, są one wspólne dla prawie wszystkich tych urządzeń. Dlaczego więc mój grzejnik pomieszczeniowy wydaje dźwięki? Niezależnie od rodzaju grzejnika, poniższe powody nadal będą miały zastosowanie.

#1. Napięcie

Jednym z powodów hałasu twojego grzejnika jest rozszerzanie się jego powierzchni metalowej. Dzieje się tak, gdy grzałka zaczyna się zbyt mocno nagrzewać, wpływając na jej materiały powierzchniowe. W takim przypadku prawdopodobnie usłyszysz kliknięcie, gdy materiał się nagrzewa i rozszerza. W tym czasie powstaje napięcie. Doprowadzi to do kliknięcia dźwięku. Mając to na uwadze, jeśli słyszysz kliknięcie, nie powinieneś się martwić. Jest to naturalne zjawisko, które zdarza się w większości grzejników.

#2. Nagrzewnica olejowa jest głośniejsza

Jeśli masz w domu grzejnik olejowy, spodziewaj się, że będzie on wydawać trzaski i trzaski. To jest bardzo powszechne. Dzieje się tak, ponieważ grzejnik się nagrzewa. Może się to również zdarzyć, gdy urządzenie zostało odwrócone do góry nogami. Zwróć uwagę, że wszystkie nagrzewnice olejowe hałasują po ich włączeniu. Dzieje się tak, ponieważ metal i olej się nagrzewają. Więc nawet jeśli usłyszysz trzaski, pamiętaj, że nie musi to budzić niepokoju. Oznacza to nawet, że wkrótce w pomieszczeniu będzie ciepło i przyjemnie. Załóżmy, że przeniosłeś grzejnik i został on ustawiony do góry nogami po drodze. Kiedy go włączysz, spodziewaj się, że wyda dźwięk. Olej ponownie opada w kierunku kanału. Prawdopodobnie usłyszysz bulgotanie.

#3. Zmiany temperatury

Po włączeniu grzejnik ustawi się w określonym zakresie temperatur. Od jednostki zależałoby, czy pozostanie w takim zakresie temperatur. W niektórych przypadkach grzejnik pomieszczeniowy wyłączy się i włączy ponownie, aby utrzymać żądaną temperaturę. Grzejnik wykorzystuje sterowanie zwane dwoma nastawami, co może powodować niewielki hałas. Często zdarza się, że ludzie słyszą, jak dźwięk klikania, gdy sterowanie wyłącza się i włącza ponownie. Chociaż jest to bardzo zauważalne, pamiętaj, że jest to całkowicie normalne.

Wiele grzejników pokojowych jest wyposażonych w tę funkcję. Gwarantuje to, że urządzenie nie przegrzeje się i będzie wytwarzana właściwa temperatura. Wraz ze wzrostem temperatury grzejnik zapewni mniejszą moc, więc ciepło również będzie mniejsze, a jednostka nie będzie się przegrzewać. Gdy temperatura znów zacznie spadać, jej kontrola będzie stopniowo zwiększać moc. Jednak kontrole działają ciężko. Jeśli temperatura przekroczy poziom progowy, wyłączy zasilanie. Odwróci zasilanie tylko wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej progu. Jest to bardziej powszechne niż inne kontrole, ponieważ koszt opracowania byłby tańszy i łatwiej i bezpieczniej jest wyłączać i włączać większe ilości prądu niż je ograniczać. Możesz również zainteresować się, dlaczego wtyczka nagrzewnicy się nagrzewa.

Co możesz zrobić z hałasem?

Jeśli denerwujesz się hałasem grzejnika, rozważ zakup nowego. Ogólnie rzecz biorąc, promienniki olejowe lub promienniki podczerwieni są cichsze. Chociaż mogą również wydawać dźwięk klikania, byłby on rzadszy. Nie będą miały ciągłego hałasu, ponieważ zwykle nie mają wentylatora, ponieważ się nagrzewają.

To okładka!

Mam nadzieję, że ten post odpowiedział, że utkwił ci w głowie: dlaczego mój grzejnik hałasuje? Dźwięk klikania, który słyszysz, nie spowoduje szkód. Nie oznacza to również, że grzałka jest zepsuta. Ale na przykład, gdy grzałka wydaje piski lub piski, prawdopodobną przyczyną jest nieprawidłowe działanie transformatora. Jest to znak, że grzałka jest zepsuta, więc możesz zainwestować w zupełnie nową jednostkę grzewczą.

Niemniej jednak mamy nadzieję, że dowiedziałeś się pewnych informacji na temat hałasu wytwarzanego przez Twój grzejnik. Następnym razem, gdy grzejnik zabrzmi, możesz już powiedzieć, czy jest to coś, o co musisz się martwić, czy nie. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile kosztuje uruchomienie grzejnika kosmicznego 1500 W i gdzie umieścić grzejnik kosmiczny. Dziękuję za przeczytanie!