Dlaczego mój materac jest tak gorący: sprawdź 3 czynniki

Jeśli jesteś ciekawy, dlaczego mój materac Puffy jest tak gorący, masz trzy powody, aby to sprawdzić. W tym artykule omówimy, w jaki sposób konstrukcja materaca wpływa na jego zatrzymywanie ciepła. Ponadto wyjaśnimy, w jaki sposób temperatura ciała i samo pomieszczenie może sprawić, że materac będzie cieplejszy niż zwykle.

Czy wiesz, jakiego rodzaju pokrowiec na materac zastosować na materacu Puffy? Rozważ zapoznanie się z akcesoriami do materacy i pościelą, ponieważ mogą one również pomóc w regulacji temperatury.

Czy materac Puffy jest gorący?

Konstrukcja materaca piankowego

Materac Puffy wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu, która jest znana z tego, że jest gorąca w porównaniu z innymi materiałami. Ale zanim poczujesz się rozczarowany, spodziewaj się, że Puffy już zaplanował rozwiązanie tego powszechnego problemu z pianką z pamięcią kształtu. Druga i trzecia warstwa materaca Puffy zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać zatrzymywaniu ciepła.

Możesz spodziewać się oddychającej i chłodnej powierzchni do spania, ponieważ druga warstwa materaca Puffy to dwucalowa pianka z pamięcią kształtu, a trzecia warstwa to dwucalowa pianka chłodząca. Nie są to tradycyjne pianki z pamięcią kształtu, które przenoszą ciepło na podkład. Ale jeśli zauważysz, że Twoje łóżko piankowe nie spełnia obietnicy chłodnego snu Puffy, dowiedz się, jak skorzystać z gwarancji na materac Puffy.

Temperatura pomieszczenia

Po upewnieniu się, że materac Puffy nie powinien być gorący z powodu warstw chłodzących, które odprowadzają ciepło od śpiącego, następnym czynnikiem do sprawdzenia jest samo pomieszczenie. Nawet jeśli Twoje łóżko jest zaprojektowane tak, aby było przewiewne i chłodne, nadal chcesz utrzymywać w pokoju komfortową temperaturę. Najlepsza temperatura do spania to od 60 do 67 stopni Fahrenheita, więc utrzymuj swoją sypialnię w tym zakresie.

Możesz poprawić temperaturę w swoim pomieszczeniu, utrzymując dobrą wentylację i cyrkulację powietrza. Na przykład spróbuj otworzyć okna, umieść wentylator cyrkulacyjny skierowany w stronę łóżka lub włącz klimatyzację w miesiącach letnich, głównie jeśli twoja okolica jest znana z upalnych lat. Rozważ umieszczenie termostatu w pomieszczeniu, aby łatwiej monitorować warunki w pomieszczeniu.

A jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę? Napisaliśmy również przewodnik, jak przepakować materac Puffy, więc zachęcamy do przeczytania go przed przeprowadzką.

Temperatura ciała

Jeśli stan pokoju nie jest winą twojego gorącego materaca Puffy, być może zamiast tego musisz monitorować i chłodzić swoje ciało. Na przykład weź prysznic przed pójściem spać, aby obniżyć temperaturę ciała i sprawić, że poczujesz się znacznie chłodniej podczas snu. Jako bonus, szybki prysznic zapewni relaks, a jednocześnie pomoże utrzymać czyste łóżko, ponieważ Twoje ciało jest wolne od brudu i tłuszczu.

Ponadto nie zapomnij nosić wygodnej odzieży wykonanej z oddychających i lekkich materiałów, takich jak bawełna. Niektórzy ludzie czują się znacznie goręcej niż inni, więc musisz dostosować się i wykonywać praktyki, aby obniżyć temperaturę ciała. I wreszcie, unikaj ciężkich posiłków przed snem, ponieważ metabolizm może podnieść temperaturę ciała.

Mój materac Puffy leży w ramie przypominającej pudełko, dlaczego jest tak gorąco?

Materac Puffy jest kompatybilny ze wszystkimi powierzchniami do spania, począwszy od sprężyn skrzynkowych, stelaży listwowych, podstaw platform po podstawy regulowane. Ale jeśli umieścisz materac Puffy na ramie, która ma sprzyjać lepszej cyrkulacji powietrza, a nadal jest mu gorąco, rozważ temperaturę pokojową lub stan swojego ciała. Puffy już zaprojektowało swoje łóżko, aby zapewnić chłodną powierzchnię do spania, więc musisz monitorować temperaturę w pomieszczeniu lub jeśli tobie jest gorąco.

Czy materac Puffy chłodzi?

Jeśli dowiesz się więcej o tym, czym jest materac Puffy, dowiesz się, że jednym z celów firmy przy tworzeniu tego produktu jest promowanie chłodnego snu. Marce udało się to osiągnąć dzięki swojemu łóżku, ponieważ w konstrukcji materaca zastosowano żelową piankę z pamięcią kształtu i warstwy pianki chłodzącej. Ale jeśli chcesz uzyskać najwyższą jakość snu z regulowaną temperaturą, Puffy ma również hybrydę Puffy Royal.

Puffy Royal

Puffy Royal to materac hybrydowy z ekskluzywnymi funkcjami, które zapewniają chłodną powierzchnię do spania. Na początek jego górna warstwa to półtoracalowy materiał nasycony kulkami chłodzącymi. Dodatkowo posiada dwa cale odpornej na wilgoć warstwy zwanej pianką Climate Comfort.

I być może najważniejszą cechą chłodzącą Puffy Royal jest pianka Cloud Air Technology. Nie tylko kontroluje absorpcję ciepła i przepływ powietrza, ale także rzeźbi ciało użytkownika, zapewniając chłodne wsparcie.

Czy pokrowiec na materac sprawia, że ​​łóżko jest cieplejsze?

Pokrycie materaca może sprawić, że łóżko będzie cieplejsze, zwłaszcza jeśli nie jest miękkie i oddychające. Zdecyduj się na lekkie i fajne materiały, takie jak bawełna. Puffy ma również bambusowy ochraniacz na materac, który został zaprojektowany w celu zwiększenia oddychalności łóżka.

Wniosek

Czy ten artykuł dał ci odpowiedź, której potrzebujesz? Podsumowując, dlaczego mój materac Puffy jest tak gorący, dowiedzieliśmy się, że łóżko nie jest winne. Puffy zaprojektował swój materac tak, aby był chłodny, dzięki zastosowaniu warstw chłodzących.

Dlatego musisz sam sprawdzić warunki w pomieszczeniu, ponieważ może być tam gorąco. Jeśli nie, być może będziesz musiał obniżyć temperaturę ciała, biorąc prysznic, nosząc wygodne ubrania i nie jedząc przed snem. Ogólnie rzecz biorąc, mamy nadzieję, że była to pomocna lektura, ale prosimy o pozostawienie nam wszelkich pytań poniżej.