Dlaczego mój klimatyzator nadmuchuje gorące powietrze? 6 niesamowitych powodów!

Kupujemy klimatyzator wyłącznie w celu ochłodzenia naszego pokoju, ale czy był czas, kiedy zadawałeś sobie pytanie: „dlaczego mój klimatyzator dmucha gorące powietrze?” Bo jeśli tak, to jest problem z twoim klimatyzatorem.

Latem pokonujemy upał, chodząc na plażę, jemy soczysty i orzeźwiający kawałek arbuza lub zostajemy w domu i włączamy klimatyzację na najwyższe ustawienie. A w tych czasach jest najbardziej zajęty dla techników HVAC, ponieważ ludzie często wymagają, aby ich klimatyzator działał nieprawidłowo.

Dlaczego mój klimatyzator nadmuchuje gorące powietrze? 6 niesamowitych powodów!

Zwykle większość właścicieli domów skarży się, że ich klimatyzator dmucha gorące powietrze, co zdarza się często podczas upalnych dni.

Jeśli więc tego doświadczasz, nie martw się, ponieważ możesz to rozwiązać. Ponadto możesz rozwiązać problem z jednostką klimatyzacyjną, jeśli tak się stanie. Ale najlepiej byłoby wiedzieć, dlaczego jednostki klimatyzacyjne mają tendencję do wydmuchiwania gorącego powietrza, i dlatego warto czytać dalej.

Mój klimatyzator dmucha gorące powietrze; Dlaczego tak jest?

Oto lista powodów, dla których zadajesz pytanie „dlaczego mój klimatyzator dmucha gorące powietrze?”

Powód nr 1. Wężownice parownika są brudne

Najczęstszym powodem nagrzewania się klimatyzatora jest to, że wężownice parownika lub filtry powietrza są pełne brudu i kurzu.

Zazwyczaj czyścimy nasze filtry powietrza AC, co powinniśmy robić regularnie. Mimo to często zapominamy, że ważne części wewnątrz urządzenia również mogą być gromadzone z kurzem i brudem.

I to może być powód, dla którego Twój klimatyzator wdmuchuje ciepłe powietrze. Kurz i brud mogą blokować przepływ powietrza, gdy zostaną pozostawione przez dłuższy czas, a cewki parownika nie spełnią swojej pracy. Dlatego upewnij się, że regularnie czyścisz filtr AC i cewki. Możesz to zrobić sam lub zadzwonić do profesjonalisty.

Powód 2. Wężownice parownika są zamarznięte

Ten jest podłączony do brudnych filtrów powietrza. Widzisz, jeśli filtr AC jest wypełniony kurzem, blokuje przepływ powietrza wewnątrz urządzenia, co zakłóca procesy zachodzące wewnątrz i może prowadzić do zamarzania cewek parownika.

Wężownica parownika zamarza z powodu zablokowania przepływu powietrza. Dzięki temu wężownica nie odparuje skroplonego powietrza z procesu chłodzenia, które będzie się stygło, aż do zamarznięcia urządzenia. Oznacza to, że wężownica parownika nie będzie absorbować ciepła, przez co jednostka klimatyzacyjna wydmuchuje gorące powietrze.

Powód #3. Mogą występować problemy z okablowaniem

Inną przyczyną nieprawidłowego działania AC jest uszkodzone okablowanie jednostki wewnętrznej lub zewnętrznej. Okablowanie mogło być postrzępione lub przecięte. Lub może zostać przeżuta przez nieznośne myszy, które weszły do ​​jednostki. Ten może poważnie uszkodzić klimatyzator i wpłynąć na jego wydajność.

Aby temu zapobiec, możesz użyć taśmy elektrycznej do uszczelnienia przewodów, jeśli nie są pokryte, ale najlepiej jak najszybciej wezwać technika HVAC.

Powód #4. Sprężarka jest uszkodzona

Teraz zwróć uwagę na to. Sprężarka to serce Twojego klimatyzatora. Po uszkodzeniu skraplacz wyłączy się i przestanie działać. Odpowiada za pochłanianie ciepła poprzez tłoczenie czynników chłodniczych, a kompresor wypuszcza gorące powietrze na zewnątrz.

Jeśli twój klimatyzator dmucha gorące powietrze, oznacza to, że może być coś nie tak ze sprężarką.

Ten problem wymaga profesjonalisty, który zajmie się kluczową częścią, więc umów się na spotkanie z technikiem klimatyzacji i nigdy nie naprawiaj go samodzielnie, chyba że masz wiedzę, narzędzia i sprzęt ochronny, aby go naprawić.

Powód #5. Twoja jednostka klimatyzacyjna jest w trybie ogrzewania

Teraz ten jest oczywistym powodem, dla którego twój klimatyzator dmucha gorące powietrze. Ale niestety mogłeś pomylić tryb ogrzewania z chłodniejszym ustawieniem. Jeśli termostat jest ustawiony na „chłodny”, spróbuj przełączyć go na „auto”, aby urządzenie wydmuchiwało chłodne powietrze, gdy jest gotowe.

Najlepiej byłoby ustawić klimatyzację na 78 stopni Fahrenheita w domu i zwiększyć ją do 10 stopni, jeśli wyjdziesz, aby pozwolić urządzeniu odpocząć. Jeśli masz jednostkę bezprzewodową, sprawdź baterie termostatu, ponieważ mogą wymagać wymiany.

Powód #6. Wadliwe cewki skraplacza

A jeśli wszystko, co zrobiłeś, nie działa, sprawdź wężownice skraplacza znajdujące się na jednostce zewnętrznej. Podobnie jak w przypadku wężownic parownika, zakłócenie przepływu powietrza będzie miało wpływ na działanie urządzenia. Zrób więc przegląd i sprawdź, czy nie ma uszkodzeń lub czy wymaga czyszczenia.

Wniosek

I to wszystko na temat „dlaczego mój klimatyzator dmucha gorące powietrze?” Ponownie, ten problem często występuje, gdy urządzenie jest brudne lub często używane, zwłaszcza w upalne dni.

Tak więc, aby temu zapobiec, najlepiej zadzwonić do specjalisty, aby sprawdził urządzenie przed nadejściem upalnych dni. W każdym razie, jeśli masz ten sam problem z klimatyzatorem samochodowym, dowiedz się, dlaczego klimatyzator samochodowy nie dmucha zimnego powietrza. Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na Twoje pytania. Dzięki, że wpadłeś!