Dlaczego mój grzejnik wydmuchuje zimne powietrze? 5 zaskakujących powodów!

Chcesz wiedzieć, dlaczego mój grzejnik wydmuchuje zimne powietrze? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Termostat ostrzega panel sterowania w nagrzewnicy, aby uruchomić mechanizm grzewczy tak szybko, jak temperatura wewnętrzna spadnie poniżej wstępnie określonej temperatury termostatu.

Zawór gazowy, wyłącznik zapłonu i wentylator wyciągowy są włączone, aby rozpocząć proces spalania. Wymiennik ciepła w piecu ogrzewany jest przez spalanie.

Dlaczego mój grzejnik wydmuchuje zimne powietrze? 5 zaskakujących powodów!

W wyniku spalania gazy opałowe są wyrzucane na zewnątrz przez element grzejny i filtr powietrza. Wymiennik ciepła jest przedmuchiwany przez dmuchawę, która wymusza obieg powietrza o temperaturze otoczenia. Zimne powietrze usuwa ciepło, a następnie jest pompowane przez kanały wentylacyjne Twojego domu. Przyjrzyjmy się, co powoduje, że grzejnik wydmuchuje zimne powietrze. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego grzejnik wydmuchuje zimne powietrze?

Awaria zapłonu w uruchomieniu nagrzewnicy może być przyczyną tego, że nie nadmuchuje ona gorącego powietrza. Twój dom nigdy się nie nagrzeje, jeśli palniki nie będą zapalone. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co może zakłócać proces zapłonu, abyśmy teraz zrozumieli, dlaczego moja grzałka wydmuchuje zimne powietrze;

#1. Zły termostat

Termostat jest kluczowym elementem wyposażenia, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Za każdym razem, gdy temperatura w domu osiągnie temperaturę, wybierasz rozpoczęcie cyklu ogrzewania, a termostat informuje urządzenie HVAC, aby włączyło ogrzewanie. Termostat przesyła sygnał do płytki sterującej obwodu w nagrzewnicy za każdym razem, gdy rozpoczyna się cykl ogrzewania. Wiąże się to z włączeniem palnika nagrzewnicy oraz dmuchawy. Tutaj mogą wystąpić problemy. Jeśli nagrzewnica wydmuchuje chłodniejsze powietrze, termostat może nakazać włączenie silnika dmuchawy, ale nie palnik. Powietrze wpompowywane do twojego domu nie byłoby ogrzane, chyba że palniki byłyby włączone. Być może zainteresuje Cię również znak, który musisz wymienić na swój termostat.

#2. Uszkodzona płytka kontrolna obwodu

W niektórych przypadkach winna może być płytka kontrolna obwodu. Płytka kontrolna obwodu grzejnika działa jak mózg pieca, przesyłając polecenia do wszystkich jego części. Płytka sterująca obwodu otrzymuje polecenie cyklu grzania z termostatu i wysyła sygnały do ​​palnika nagrzewnicy lub dmuchawy w celu włączenia. Płytka kontrolna obwodu może włączyć dmuchawę nagrzewnicy, ale może nie palniki nagrzewnicy, jeśli jest uszkodzona. Jeśli nagrzewnica nie pompuje ogrzanego powietrza, może to być spowodowane tym, że płytka kontrolna obwodu nie włącza palników.

Płytka kontrolna obwodu może ulec awarii z różnych przyczyn, z których najczęstszą jest brak konserwacji i czyszczenia. Jeśli jednak z twojego pieca wycieka woda, zwróć uwagę. Płytka sterowania obwodami jest teraz zagrożona trwałym uszkodzeniem. Kapiąca wilgoć może uszkodzić i dezaktywować połączenia elektroniczne na płytce kontrolnej obwodu. Naprawa nieszczelnego grzejnika ma kluczowe znaczenie, zanim spowoduje to dodatkowe problemy, w tym brak gorącego powietrza.

#3. Awaria lampki kontrolnej

Awaria zapłonu może powodować wyrzucanie z pieca chłodnego powietrza. Nie będzie płomieni do ogrzania zimnego powietrza, jeśli zapłon Twojego pieca elektrycznego lub lampka kontrolna jest uszkodzona. Mały płomień zapala palniki korzystając z tej funkcji. Prawdopodobnie otrzymasz automatyczny zapłon grzałki, jeśli masz nowszą grzałkę. W przypadku starych grzejników lampki kontrolne są rzeczywiście czymś normalnym.

#4. Z powodu braku paliwa

Jeśli grzejnik gazowy nie chce się uruchomić i wypuszcza zimne powietrze, problem może dotyczyć twojego zaopatrzenia w gaz. Może zawór gazu jest uszkodzony lub trzeba zatankować. Jeśli używasz nafty zamiast gazu ziemnego, zapas paliwa z czasem się wyczerpie, więc będziesz musiał go wymienić, aby utrzymać działanie systemu.

#5. Wadliwy główny limit

Inny element, jak każdy inny, może ulec zabrudzeniu lub spaleniu. Uszkodzony główny wyłącznik krańcowy może spowodować, że grzejnik wyrzuci zimne powietrze. Jak wspomniano wcześniej, głównym ograniczeniem jest zatrzymanie procesu zapłonu, jeśli element stanie się zbyt gorący. Ten mechanizm bezpieczeństwa chroni Twój dom przed nadmiernie przegrzanym piecem. Jednakże, jeśli główne ograniczenie działa nieprawidłowo, cykl bezpieczeństwa palnika może zostać aktywowany nieprawidłowo. W wyniku tego grzejnik może przestać regularnie pompować ciepłe powietrze.

Nagrzewnica wydmuchuje zimne powietrze z powodu ograniczonego przepływu powietrza. Aby działać skutecznie i właściwie, Twój system grzewczy potrzebuje kanałów i wylotów dla optymalnego przepływu powietrza. Gdy jeden z tych obszarów zostanie zablokowany lub zablokowany, w tym przez zablokowany filtr, przepływ powietrza zostanie zmniejszony, co spowoduje ekstremalnie niskie temperatury w całym domu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, dlaczego mój grzejnik wydmuchuje zimne powietrze? Posiadanie grzejnika, który nadmuchuje zimne powietrze, jest bardzo irytujące, ale po zapoznaniu się z przyczynami tego problemu można znaleźć źródło tego problemu. Możesz również przeczytać o tym, jaki mam grzejnik i jak działa grzejnik gazowy. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu, mam nadzieję, że spodoba wam się ten artykuł!