Dlaczego mój grzejnik się nie włącza? 7 szokujących powodów!

Dlaczego mój grzejnik się nie włącza? Jest to spowodowane awarią termostatu, słabym ciągiem induktora w silniku, pęknięciem wymiennika ciepła oraz nieodpowiednią instalacją lub konstrukcją przewodów.

Ponieważ chcesz podkręcić termostat, aby dom był przytulny i ciepły, nagła zmiana grzejnika bez żadnych zmian jest jakoś niepokojąca.

Ten artykuł zawiera wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z grzejnikiem. Pod warunkiem, że zastosujesz się do tych wskazówek, nie włączenie grzejnika już nigdy nie będzie problemem. Zwłaszcza jeśli wezwiesz profesjonalną pomoc, w razie potrzeby można to łatwo naprawić. Jeśli temperatura zacznie spadać, pozostań w środku w cieple.

Powody, dla których grzejnik nie włącza się

Poniżej znajdują się powody, dla których mój grzejnik nie włącza się, nawet jeśli go włączyłeś.

#1. Silnik ze słabym ciągiem induktora

Induktor ciągu lub mały silnik opróżnia wymianę ciepła ze swojego gazu, biorąc pod uwagę poprzednie cykle. Przemieszcza również gazy powstałe w procesie spalania. Ale wtedy trzeba go wymienić, jeśli coś poszło z nim nie tak. W powrocie induktora ciągu pobierane są próbki spalin w celu sprawdzenia sprawności palnika. Obejmuje to stan w wymienniku ciepła.

#2. Awaria termostatu

Jeśli termostat nie reaguje, mimo że go włączysz, jest to spowodowane zupełnie innymi problemami. System nie włącza się prawidłowo po wyłączeniu zasilania. Zamknij prawidłowo drzwiczki pieca, jeśli z nich korzystasz. Wejście do pieca nie jest szczelne; przełącznik w drzwiach blokuje włączenie nagrzewnicy. Wymień baterie w termostacie, jeśli uważasz, że baterie dostarczają energię. Oto typowe problemy z termostatem podgrzewacza wody.

#3. Pęknięcie w wymienniku ciepła

Pęknięcie wymiennika ciepła nie jest spowodowane awarią pieca. Nadal zmniejszy wydajność, jeśli stanie się wystarczająco surowy. Pęknięty wymiennik ciepła wskazuje na jeszcze jeden problem powodujący awarię pieca, ponieważ obejmuje on ograniczony przepływ powietrza związany z nieczystym elementem. Rzeczywiście, jest to trudna sytuacja. W przypadku pęknięcia wymiennika ciepła należy go natychmiast wymienić.

Rzecz w wymienniku ciepła to zawartość tlenku węgla. CO wylewa się, gdy pęka; w ten sposób każdy czuje się źle iw ekstremalnych warunkach. Równie dobrze może cię zabić, więc wymień uszkodzony w tym przypadku wymiennik ciepła. Jeśli piec przekroczy stan pierwotny, zastąp go wynajmem usług grzewczych od ekspertów.

#4. Niezgodna z kodem instalacja lub projekt kanałów

Problemem może nie być nagrzewnica, ale przewody urządzenia grzewczego, które go powodują. Instalacja i projektowanie odpowiednich kanałów to nie lada zadanie. Większość wykonawców HVAC i budowniczych z dostawców usług grzewczych idzie na skróty podczas pomiarów i instalacji kanałów. Opierają się również na zasadzie kciuka. Jeśli masz szczęście, będziesz mieć kanał o odpowiednim rozmiarze i poprawnie go zainstalować. Jednak system nie jest tak wydajny, jak oczekiwano, ale zadziała. Właściwym podejściem jest wezwanie pomocy w naprawie w przypadku awarii elementów systemu HVAC. Tylko oni mogli zrestrukturyzować kanały. Albo znowu napotkasz podobny problem.

#5. Pompa ciepła martwego

Prawie wszystkie komponenty mogą z różnych powodów okazać się złe. Awaria elementów rozruchowych może uniemożliwić prawidłowe działanie nagrzewnicy. Dodatkowo system nie będzie ogrzewał domu i wymaga wymiany. Regularne przeglądy i właściwa konserwacja prowadzą do dalszej identyfikacji problemów dotyczących tych komponentów, jeszcze zanim ulegną awarii. Unikaj kosztownych napraw, takich jak te w najbliższym czasie.

#6. Niski poziom czynnika chłodniczego

Poziom czynnika chłodniczego w nagrzewnicy może się obniżyć. Jeśli tak się stanie, paski cieplne pojawiają się częściej niż oczekiwano. Listwy grzewcze mogą skutkować wysokimi rachunkami za media. A to nigdy nie jest dobre doświadczenie. Jeśli paski grzejne towarzyszą wzrostowi częstotliwości, zwiększ ilość czynnika chłodniczego. W przypadku niższych poziomów sprężarka może się przegrzewać aż do awarii. Tańsze jest naprawianie wycieków i doładowanie zamiast wymiany sprężarki. Opłacalna jest również wymiana systemu na inny zamiast stosowania czynnika chłodniczego R-410A. W związku z tym monitoruj stan nagrzewania taśmy lub stan pomocniczy w okresie zimowym.

#7. Nadmiar gazu

Specyfikacje dotyczą ilości sprzętu gazowego, który musi spalić. Sprzęt wymaga kalibracji w procesie instalacji. W ten sposób będzie działać poprawnie lub przestanie działać w niedogodnym momencie. Jeśli jest mniej niż dwadzieścia stopni, a na zewnątrz jest lodowaty, oznacza to, że wiatr będzie wył. Piec niewłaściwie skalibrowany spala nadmiar gazu. Jeśli tak się dzieje już od jakiegoś czasu, to wtedy przepłacisz za gaz w miesiącu zimowym, a piec się przegrzeje. Spowoduje to, że cykl nieco się zmieni. Analiza spalania wymaga, gdy numer 2 występuje podczas corocznych przeglądów pieca.

To okładka!

Teraz poznałeś wszystkie powody w odpowiedzi na pytanie „dlaczego mój grzejnik się nie włącza”? W chwili, gdy doświadczasz sytuacji, już wiesz, co dalej. Ale co więcej, jeśli sytuacja się pogorszy, poproś o pomoc profesjonalistów!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć podgrzewacz wody i jak wyłączyć podgrzewacz wody.