Dlaczego mój grzejnik samochodowy pachnie jak zgniłe jajka? 6 zaskakujących powodów!

Dlaczego mój grzejnik samochodowy pachnie jak zgniłe jajka? Dzieje się tak z powodu układu paliwowego, płyn przekładniowy pozostaje przez dość długi czas bez wymiany właściciela, wycieku akumulatora i zatkania katalizatora.

Kiedy którakolwiek z tych przyczyn jest znana, oznacza to, że należy coś zrobić, aby natychmiast to naprawić. Po pierwsze, zapach siarki może szkodzić zdrowiu i szkodzić, gdy problem nie zostanie rozwiązany. Przyjrzyj się bliżej sekcjam nagrzewnicy samochodowej, aby działała prawidłowo. Właściwie jest o wiele więcej rzeczy, których powinieneś się nauczyć. Bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się temu głębiej!

Powody, dla których podgrzewacz samochodowy pachnie jak zgniłe jajka

Oto powody, dla których grzejnik samochodowy pachnie tak samo jak zgniłe jajka.

#1. Płyn przekładniowy pozostawiony przez dość długi czas bez wymiany

Zapach przypominający zgniłe jajko może pojawić się po pozostawieniu płynu przekładniowego na dość długi czas. Jeśli tak się dzieje, dzieje się tak, ponieważ płyn spala się i wycieka po zetknięciu się z gorącymi sekcjami silnika.

#2. Wyciek z akumulatora samochodowego

Akumulator samochodowy kwasowo-ołowiowy składa się z kwasu siarkowego, podobnie jak zgniłe jajko i śmierdzący gaz. Dlatego upewnij się, że bateria nie przecieka, aby uniknąć dalszych szkód dla zdrowia i innych urządzeń. Wyciek baterii występuje w przypadku uszkodzeń mechanicznych, zwłaszcza w przypadku zamarznięcia, przeładowania lub problemów z elektrycznością. Akumulatory można przechowywać w kabinie, ciężarówce lub pod siedzeniem. Akumulatory są wentylowane lub uszczelnione, więc jeśli nie są napełnione, mogą zacząć wyciekać szkodliwe gazy w przedziale pasażerskim. Więc natychmiast napraw system baterii. Możesz również zainteresować się poradami i wskazówkami dotyczącymi wycieku akumulatora samochodowego.

#3. Zatkany katalizator

Katalizator to sekcja grzejnika samochodowego, która zamienia śmierdzące gazy w gazy nie śmierdzące, które powinieneś sprawdzić. Nie wykonuje swojej pracy prawidłowo, jeśli jest uszkodzony lub zużyty. Zatykanie powoduje więcej problemów ze spalaniem. W wyniku niepełnego spalania niespalone paliwo trafia do wnętrza katalizatora. Nie powinno go tam być, ponieważ tylko zatyka wzór plastra miodu, a katalizator nie wykonuje już swojej pracy. Zatkany konwerter może powodować zagrożenia wymagające natychmiastowego zaadresowania.

#4. Brudne otwory wentylacyjne

Producent zaleca każdemu użytkownikowi oddanie pojazdu do regularnej kontroli i serwisu za pomocą instrukcji. Otwory wentylacyjne samochodu mogą się zabrudzić, podobnie jak otwory wentylacyjne w domu. Cały system może ulec skażeniu, powodując zapach spalenizny, ponieważ zanieczyszczenia, brud i kurz są wypalane. Wiele rzeczy może zostać uwięzionych w systemie wentylacyjnym pojazdu, na przykład liście i igliwie. Zapach spalenizny może pochodzić z grzejnika wydmuchującego powietrze na te rzeczy.

#5. Resztki silnika

Coś może utknąć w silniku, powodując nieprzyjemny zapach. Liście i igły sosny mogą zostać zaplątane w maszynie. Tak jest w przypadku gruzu na drodze ciągniętej przed kratą. W silnikach można znaleźć wiele rzeczy, takich jak owady i plastikowe torby. Pociągnięcie go jest również zalecane, jeśli po obróceniu grzejnika pojawi się zgniły zapach. Kolejnym jest włączenie świateł awaryjnych dla bezpieczeństwa i otwarcie maski, aby to sprawdzić. Być może na twojej drodze znalazło się coś takiego jak torba na zakupy, więc usuń je.

#6. Rdzeń nagrzewnicy

W rdzeniu nagrzewnicy może kończyć się mgła, co jest jedną z odpowiedzi, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa pachnie jak zgniłe jajka. Inne oznaki wskazujące na spadek rdzenia nagrzewnicy to zaparowanie szyb i przegrzanie samochodu. Co więcej, system komfortu obsługuje rdzeń nagrzewnicy pojazdu, więc upewnij się, że trzymasz się harmonogramu serwisowania. Wymień rdzeń nagrzewnicy i przygotuj się na zapłacenie od 600 do 900 dolarów. Dlatego regularne serwisowanie będzie tego warte.

Powody, dla których należy to naprawić natychmiast

Rozwiązanie tego problemu znajduje się na szczycie listy rzeczy do zrobienia. Po pierwsze, może to oznaczać niebezpieczeństwo kontaktu lub wdychania siarkowodoru. Powoduje podrażnienia skóry i działa depresyjnie na układ oddechowy i ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto powoduje śpiączkę, zawroty głowy, trudności w oddychaniu i wiele innych objawów. Nie ma przedłużonej ekspozycji ani znanego antidotum prowadzącego do śmierci. Kwas siarkowy w akumulatorze samochodowym powoduje oparzenia termiczne i chemiczne oraz trudności w oddychaniu. Cieknący akumulator może szybko uszkodzić sekcje silnika, a kwas przeżera plastik i metal. Co więcej, katalizator nie spala nadmiaru paliwa i zostaje przegrzany przy zapłonie paliwa w samym samochodzie. W ten sposób może to spowodować pożar pojazdu.

To okładka!

Teraz poznałeś odpowiedź na pytanie, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa pachnie jak zgniłe jajka? Na pewno nie chciałbyś, aby ten zapach pozostał na twoim samochodzie. Najlepszym sposobem jest więc natychmiastowe rozwiązanie problemu i przywrócenie normalnego stanu. Może to być związane z zanieczyszczeniami silnika, problemami z rdzeniem nagrzewnicy, brudnymi otworami wentylacyjnymi, zatkanym katalizatorem itp. Gdy poznasz te powody, natychmiast napraw je, aby przywrócić go do pracy. Zrób kilka szybkich poprawek, aby ponownie spełnił swoje zadanie, korzystając z samochodu podczas jazdy z rodziną. Najlepiej też wiedzieć, dlaczego nagrzewnica samochodowa nie działa i dlaczego moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze.