Dlaczego mój grzejnik nie zapala się? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Dlaczego mój grzejnik się nie zapala? Przyczyną może być kiepska termopara, problem z rurką sterującą, problem z giętkimi rurkami lub problematyczny zawór sterujący, a lampka kontrolna gaśnie. Otwórz kran z gorącą wodą, a nie ma gorącej wody, która się do niego wlewa, lub może przeszkadzać, że lampka kontrolna to mały płomień, który zapala się w palniku gazowym. Ponownie zapalasz pilot podgrzewacza wody, jeśli zgaśnie, postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie podgrzewacza wody i unikaj innych problemów z zapaleniem się pilota. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Problemy powodujące, że podgrzewacz wody nie zapala się

Poniżej znajdują się problemy, które powodują, że urządzenie nie świeci poprawnie.

Dlaczego mój grzejnik nie zapala się? Przeczytaj te niesamowite fakty!

#1. Problem z głównym zaworem sterującym

Problem z głównym zaworem sterującym powoduje, że lampka kontrolna nie gaśnie prawidłowo. Mimo to zawór sterujący gazem jest jednym z elementów, który nie działa z podgrzewaczem wody, podczas gdy wadliwy zawór sterujący wymaga wymiany w celu rozwiązania problemu. Dlatego należy rozwiązać ten problem zamiast przywracać zasilanie podgrzewacza wody, które przywracają komfort potrzebny w domu.

#2. Problem z elastycznymi rurkami

Jeszcze jednym powodem, dla którego kontrolka podgrzewacza wody nie świeci, jest to, że giętkie rurki są podłączone do sterowania gazem, zapewniając ciągły przepływ gazu w układzie palnika i lampce kontrolnej. Przewody czasami ulegają zużyciu, skręceniu i degradacji, co uniemożliwia przepływ gazu. Skręcona rura wymaga wyprostowania rury w celu zamocowania wymaganej nowej instalacji rurowej i zatrudnienia hydraulika, który pomoże w instalacji nowych rur w gazowym podgrzewaczu wody.

#3. Problem z brudną rurką pilota

Inną potencjalną przyczyną awarii kontrolki podgrzewacza wody jest brudna rurka sterująca, w której gromadzi się olej, brud i węgiel, blokując przepływ gazu w układzie lampki kontrolnej i palnika. Napraw to natychmiast tak prosto i odczekaj kilka minut, aby prawidłowo ostygło po wyłączeniu gazu, a następnie użyj cienkiego kawałka i igły, aby usunąć brud z rurki. Następnie zeskrob do czysta wewnętrzne powierzchnie przewodu i pozostaw wszelkie masywne przedmioty, które mogą zablokować rurę. Następnie włącz wszystko po prawidłowym wyczyszczeniu i obserwuj, czy kontrolka podgrzewacza wody, która się nie zapala, wymaga powtarzania procesu, aż wszystko dokładnie umyjesz i wyczyścisz samodzielnie lub skontaktuj się z doświadczonym hydraulikiem, aby rozwiązać ten problem.

#4. Zła termopara

Lampka kontrolna, która nie zapala się ponownie, jest spowodowana słabą termoparą: termopara jest podstawową częścią urządzeń grzewczych na gaz, ponieważ kontrolka, która gaśnie, następuje po uwolnieniu gazu do otoczenia podgrzewacza wody. Stwarza to szkodliwe ryzyko wybuchu, w tym zagrożenie dla zdrowia, które; można tego uniknąć, stosując bezpieczny obwód, który wykrywa, czy lampka kontrolna nadal się pali.

Zawór gazu pilotowego pozostaje otwarty, podczas gdy termopara pozostaje gorąca po prawidłowym zapaleniu się lampki kontrolnej, a zgaśnięcie lampki kontrolnej obniża temperaturę termopary i powoduje spadek napięcia termopary. W takim przypadku zawór również się zamyka, a wadliwa termopara powoduje, że zawór gazu nie otwiera się, ponieważ uniemożliwia to prawidłowe zapalenie się lampki kontrolnej, ponieważ wymaga to również pomocy doświadczonego hydraulika w celu rozwiązania problemu.

#5. Elektroda iskrowa

Niektóre podgrzewacze wody wykorzystują elektrody iskrowe w świetle płomienia pilotującego, ponieważ wysokie napięcie i przerywane iskry powstają z elektrody iskrowej zapalającej pilot. Iskra, która się nie pojawia, wynika z wadliwego materiału, który w tym przypadku zasługuje na wymianę.

#6. Problem z przełącznikiem ciśnienia

Prawidłowy przepływ powietrza następuje już po zamknięciu presostatu, co sygnalizuje sterownikowi, że kontynuuje zapłon, ale wadliwy presostat powoduje zatrzymanie procesu zapłonu i podgrzewacz wody, nie zapala się.

#7. Problem z zapłonem

Inne podgrzewacze wody wykorzystują zapalnik do zapłonu gazu; w momencie awarii palnik też nie zapala się prawidłowo i zobacz, czy zapalnik dostaje wystarczające napięcie. Zapalnik, który dostaje napięcie, nie świeci, ale oznacza to, że zapalnik jest słaby i uszkodzony i wymaga wymiany. Możesz również zainteresować się ceramicznym grzejnikiem.

Naprawia moment, w którym podgrzewacz wody nie zapala się prawidłowo

Poniżej znajdują się poprawki, gdy zadajesz sobie pytanie „dlaczego podgrzewacz wody nie zapala się?”

  • Proszę przeczytać instrukcje i sposób, w jaki najlepiej będzie go konserwować, i zapal pilota.
  • Bardziej zaawansowane i nowsze modele wykorzystują zapłonnik z gorącą powierzchnią lub iskrę piezoelektryczną, która jest bardziej niezawodna i trwała.
  • Zadzwoń do eksperta hydraulika, aby naprawił oświetlenie podgrzewacza wody, aby nie komplikować sprawy, ponieważ jest to prawdą, jeśli nie masz umiejętności ani narzędzi, aby to naprawić i potrzebujesz pomocy.

To okładka!

Teraz poznałeś odpowiedzi na pytanie, dlaczego grzejnik nie zapala się? Sprawdź urządzenie, dlaczego nie działa poprawnie i postępuj zgodnie ze wspomnianymi poprawkami, aby przywrócić prawidłowe oświetlenie, nie martw się, jeśli ponownie się nie zapali. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem dlaczego mój grzejnik się nie włącza i jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika.