Dlaczego mój grzejnik na patio nie świeci? 3 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, dlaczego mój grzejnik tarasowy się nie świeci? Brak lampki kontrolnej, wadliwa nagrzewnica elektryczna, niski poziom ciepła, luźne połączenie i problemy z doborem są częstą przyczyną braku światła nagrzewnicy tarasowej. Niektórzy użytkownicy grzejników tarasowych mogą mieć trudności ze wskazaniem problemu; zdają sobie sprawę, że coś jest nie w porządku.

Abyśmy mogli przejść przez najczęstsze problemy z grzejnikami tarasowymi i rozwiązać problemy, konieczne jest zrozumienie, jak rozpoznać problem u jego źródła.

Dlaczego mój grzejnik na patio nie świeci? 3 zaskakujące powody!

To nie jedyne problemy, jakie możesz napotkać w przypadku grzejnika tarasowego. Istnieje wiele dodatkowych problemów, ale problemy opisane poniżej są najbardziej rozpowszechnione i najłatwiejsze do samodzielnego rozwiązania. Inne problemy mogą wymagać pomocy specjalisty, który podejmie dodatkowe środki ostrożności. Jeśli problemy z grzejnikiem tarasowym nie pasują do wskaźników wymienionych poniżej, zasięgnij profesjonalnej porady przed przystąpieniem do naprawy.

Dlaczego moje grzejniki tarasowe nie świecą?

Przestań myśleć o tym, dlaczego mój grzejnik tarasowy się nie zapala. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej typowych problemów z grzejnikami tarasowymi, które można po prostu rozwiązać samodzielnie. Te problemy mogą się nasilać, ale nie muszą prowadzić do załamania żywotności Twojego grzejnika tarasowego. Musisz być akceptowany przez dziesięciolecia, jeśli będziesz nadążać za odpowiednią pielęgnacją i konserwacją swojego grzejnika tarasowego.

#1. Niskie poziomy ciepła

Wyciek w procesie gazociągu może powodować utratę ciepła przez gazowy grzejnik tarasowy, przez co grzejnik tarasowy nie jest lekki. Chociaż może to nie stanowić poważnego zagrożenia dla grzejnika tarasowego, z wyciekiem gazu należy zawsze postępować z troską o własne bezpieczeństwo. Zidentyfikuj zgięcie lub pęknięcie w dopływie gazu jako pierwszy krok w rozwiązaniu tego problemu. Można to osiągnąć, lokalizując miejsce, w którym przewód gazowy wydaje się przeciekać.

Kilka pęknięć linii wymaga dodatkowej ostrożności, aby znaleźć problem, a to musi być uzupełnione squirtem do wykrywania wycieków gazu. Po zlokalizowaniu wycieku w rurociągu możesz zacząć dokonywać korekt, aby zwiększyć ilość dostarczanego gazu. Można to osiągnąć za pomocą klucza do oddzielenia uszkodzonego odcinka przewodu gazowego i zastąpienia go innym nowym. Bardzo ważne jest, aby uzyskać odpowiednią długość przewodu gazowego; w przeciwnym razie możesz skończyć ze znaczną awarią ciśnienia lub możliwym wyciekiem. Ponieważ niższe ciepło jest spowodowane brakiem dopływu gazu, świeża, nieprzerwana linia powinna wystarczyć, aby maksymalnie przywrócić działanie grzejnika tarasowego.

#2. Wadliwa lampka kontrolna

Ten problem jest łatwy do zauważenia w niektórych modelach, ale może być znacznie bardziej skomplikowany w innych. Czas sprawdzić, czy wnętrze grzejnika nie świeci. Po zdemontowaniu grzejnika i wykryciu zapalnika spróbuj go ustalić, co jest nie tak. Jeśli zapalnik generuje błyski światła, ale ogień nadal się nie zapala, najprawdopodobniej problem stanowi lampka kontrolna. Za każdym razem, gdy połączenie gazowe z lampką kontrolną zostanie z jakiegokolwiek powodu wyłączone, lampka kontrolna nie będzie świecić. Jeśli to jest problem, konieczne jest odblokowanie linii.

Ponieważ przewód gazowy, który zasila lampkę kontrolną, jest tak mały, będziesz potrzebować przyrządu, który się do niego zmieści. Powinna wystarczyć mała/cienka pęseta, igła do szycia lub wykałaczka. Zdejmij pokrywę i odsłoń obwód zapłonu, aby rozpocząć. Odłącz wadliwą lampkę kontrolną od zasilania gazem, a blokada będzie teraz widoczna. Usuń wszelkie przeszkody w prowadnicy i zmontuj poprawnie.

#3. Luźne połączenia

Czasami rozwiązanie jest tak proste, jak dokręcenie luźnej śruby lub ponowne podłączenie złącza. Może się to zdarzyć podczas przenoszenia grzejnika tarasowego lub ustawiania nowej butli gazowej w podstawie. Łączniki mogą się poluzować po pewnym czasie, jeśli zostaną zakłócone. Rozwiązanie jest tak proste, jak zidentyfikowanie i dokręcenie luźnej śruby. Nie musisz szukać specjalisty, który natychmiast pomoże Ci rozwiązać ten problem.

Z drugiej strony zlokalizowanie luźnego łącza może być bardziej skomplikowane, niż się spodziewasz. Będziesz miał lepsze pojęcie o tym, gdzie się opiekować, że zrozumiesz problem. Sprawdź zapłon, jeśli lampka się nie zapala. Sprawdź przewody lub przewody gazowe, jeśli ciepło nie jest tak silne. Dużo łatwiej zlokalizować problematyczne połączenie po odnalezieniu miejsca, w którym może znajdować się słaby przewód. Aby naprawić połączenia i przywrócić działanie, możesz użyć śrubokręta lub może tylko ręki.

Luźne połączenia mogą być przyczyną problemu lub do niego prowadzić. Możesz skończyć na naprawie łącza związanego z poważniejszym problemem z grzejnikiem tarasowym. To, co może wydawać się zwisającą linią gazu, może ujawnić przerwę w linii, którą w przeciwnym razie byś przeoczył.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Ciebie po prostu świetna zabawa. Po przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, dlaczego mój grzejnik tarasowy się nie zapali tak jak mówiliśmy wcześniej luźne połączenie, a kontrolka i dolna grzałka się nie palą. Być może dobrym pomysłem jest wiedzieć o najlepszym grzejniku garażowym, jeśli chcesz teraz zmienić swój. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Pomocne może być przeczytanie o tym, ile miejsca ogrzewa mój grzejnik tarasowy i jak działa grzejnik tarasowy.