Dlaczego mój grzejnik kosmiczny wydaje dźwięki? 5 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego mój grzejnik kosmiczny wydaje dźwięki? Twój grzejnik może hałasować z różnych powodów. Substancje pokrywające wewnątrz grzejnika rozszerzają się w wyniku nagrzewania, wibrujących cewek, ruchu wentylatorów i temperatury, co jest najdoskonalszym rozpowszechnionym wyjaśnieniem.

Zwykle nie ma się czym martwić, jeśli Twój grzejnik wydaje dźwięk kliknięcia. W mroźną zimę grzejnik może cię ogrzać, jeśli mieszkasz w domu z przeciągami.

Dlaczego mój grzejnik kosmiczny wydaje dźwięki? 5 zaskakujących powodów!

Wiele osób włącza grzejniki i zwija się pod kołdrą w nadziei na relaks. Jednak niektórzy klienci zgłaszali, że słyszeli dziwny dźwięk dochodzący z ich grzejnika. Istnieje jednak kilka dodatkowych możliwości hałasu pochodzącego z grzejników. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, dlaczego mój grzejnik kosmiczny wydaje dźwięki, czytaj dalej ten artykuł na końcu. Wykopmy je jeden po drugim.

Przyczyny dźwięków z grzejnika kosmicznego

Twój grzejnik może hałasować z różnych powodów. Wszystkie małe maszyny mogą wydawać dźwięki, które od czasu do czasu powodują, że ludzie kwestionują to, co się dzieje. Poniżej przedstawiono niektóre z możliwych przyczyn dźwięków mojego grzejnika.

#1. Zwalnianie napięcia

Jak wspomniano wcześniej, jedną z głównych przyczyn powstawania dźwięku przez grzejniki pokojowe jest rozszerzanie się elementu osłaniającego. Dzieje się tak, gdy grzejnik kosmiczny się nagrzewa, a wysoka temperatura wpływa na tekstury. Odgłos trzaskania będzie najprawdopodobniej słyszalny, gdy elementy rozszerzają się i nagrzewają. W miarę rozszerzania się materiału powstaje napięcie. Powoduje to odgłosy klikania, które sprawiają, że zastanawiasz się, co jest nie tak z grzejnikiem. Nie ma się czym martwić, jeśli zauważysz trzask.

#2. Wibracje cewek elektrycznych

Cewki zamieniają energię elektryczną na ciepło w grzejnikach elektrycznych. To prosty, ale genialny pomysł, który od lat utrzymuje nasze domy w dobrym stanie. Jednak podgrzewanie maleńkich cewek do ogromnych temperatur ma poważne, niezamierzone konsekwencje. Przypomnij sobie, jak po podgrzaniu energia cieplna staje się energią kinetyczną? I przez to przechodzi cewka twojego grzejnika elektrycznego. Ciepło jest tak intensywne, że cewka zaczyna wibrować do tego momentu.

Aby temu zaradzić, producenci pokrywają cewki lakierem. Wydłuża żywotność cewki i zwiększa jej odporność na naprężenia zewnętrzne. Jednak lakier w końcu zanika. Cewka grzejnika elektrycznego będzie wibrować, jeśli jest stara. Oscylacje powodują uciążliwe buczenie, szczególnie widoczne w nocy.

#3. Poluzuj śruby

Z wiekiem śruby się poluzowują. Jeśli obudowa nagrzewnicy elektrycznej ma widoczne śruby, wyreguluj je. Śruby utrzymujące adaptery razem są lepszym problemem. To znaczy, jeśli masz grzejnik na ścianie. Poluzowane śruby mogą powodować wibracje grzejnika elektrycznego. Jeśli grzejnik elektryczny ma dmuchawy, hałas będzie znacznie głośniejszy. Upewnij się więc, że wszystkie nakrętki i śruby mocujące grzejnik elektryczny są dobrze dopasowane. Nie należy ich jednak dokręcać zbyt mocno, ponieważ pozostawi to niewiele miejsca na rozszerzenie.

#4. Zmiany temperatury

Za każdym razem, gdy włączasz grzejnik, najprawdopodobniej wybierasz zakres temperatur i zostawiasz go w spokoju. Grzejnik będzie wtedy musiał utrzymywać temperaturę w tym limicie. Grzejnik może włączać się i wyłączać, aby utrzymać odpowiednią temperaturę. Osiąga to poprzez zastosowanie systemu sterowania z dwoma nastawami. Za każdym razem, gdy ta kontrolka jest włączana i wyłączana, może być dość głośna i często zdarza się, że ludzie zauważają trzaski. Ten dźwięk może wzbudzić Twoje zainteresowanie, ale jest dość typowy.

#5. 2-punktowy system sterowania

Większość ogrzewaczy pomieszczeń wykorzystuje dwupunktowy system monitorowania w celu dostosowania temperatury i uniknięcia przegrzania. Gdy temperatura spadnie poniżej lub wzrośnie powyżej określonego poziomu, aktywowany jest przekaźnik przełączników elektrycznych, który powoduje zderzenie dwóch metalowych prętów za każdym razem, gdy przełącznik jest włączany i wyłączany. To generuje brzęczące dźwięki, które wtedy zauważysz. Ponieważ omijają zawiłość termostatów, mniej kosztowne grzejniki są bardziej narażone na ten problem. Odgłosy klikania są znowu zupełnie normalne i nie stanowią zagrożenia.

Jak zatrzymać hałas z grzejników kosmicznych

Jak wspomniano wcześniej, trzaski w grzejniku są typowe. Krótko mówiąc, odgłosy są zawarte w pakiecie. Możesz poszukać mniejszego grzejnika, jeśli nie możesz znieść hałasu i wolisz cichsze urządzenie grzewcze. Mniejsze grzejniki średnio wytwarzają mniej dźwięku niż większe grzejniki. Możesz także wydać więcej pieniędzy na droższy grzejnik. Często są wyposażone w wysokiej jakości termostat, który reguluje temperaturę w pomieszczeniu bez częstych dźwięków.

Ponieważ nie mają wentylatora, uważa się, że grzejniki paliwowe i grzejniki laserowe są najcichszymi rodzajami grzejników. Pomaga również, jeśli mają drewnianą powierzchnię, ponieważ drewno jest znacznie bardziej elastyczne i wytwarza mniej hałasu podczas użytkowania. Dowiedz się, jak naprawić hałaśliwe nagrzewnice przednie.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy będziecie wiedzieć, dlaczego mój grzejnik hałasuje. Należy pamiętać, że dwupunktowy system sterowania, poluzowane śruby, wibrujące cewki, zmiany temperatury i zwiększone napięcie są najczęstszymi przyczynami trzaskania i klikania z elektrycznych grzejników. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić grzejnik ścienny i gdzie umieścić grzejnik.