Dlaczego mój grzejnik jest tak głośny? 6 zaskakujących powodów!

Czy chcesz się dowiedzieć, dlaczego mój grzejnik jest tak głośny? Nie martw się, dotarłeś we właściwe miejsce we właściwym czasie. Za każdym razem, gdy włączysz grzejnik, możesz usłyszeć głośne krzyki i amp; grzechoczące dźwięki z przegubów silnika dmuchawy, a nawet samego silnika dmuchawy.

To ogrzane powietrze z nagrzewnicy jest wypychane przez przewody wentylacyjne w domu przez silnik dmuchawy. Aby utrzymać wydajność i działanie przez długi czas, silnik dmuchawy wymaga regularnej konserwacji, zazwyczaj z użyciem określonego podzestawu smaru. Zamiast tego wentylator może się zakleszczyć, powodując głośny hałas.

Dlaczego mój grzejnik jest tak głośny? 6 zaskakujących powodów!

Istnieje kilka powodów, dla których grzejnik może wydawać głośne dźwięki. Odgłosy drapania, trzaskania, wrzasków lub trzasków mogą wskazywać na obluzowany element, uszkodzony wymiennik ciepła lub nieczyste palniki gazowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego grzejnik jest tak głośny?

Głośna grzałka ma uszkodzony silnik dmuchawy, luźny pasek dmuchawy i brudne palniki gazowe. Szczegółowo omówimy taką kwestię, abyście dowiedzieli się, dlaczego moja grzałka jest tak głośna.

#1. Zatkany filtr powietrza nagrzewnicy

Najbardziej bezpośrednią przyczyną krzyków lub krzyków jest zatkanie filtra powietrza brudem, kłaczkami i brudem. Przerażający wrzask, który słyszysz, może być tylko próbą przedostania się powietrza. Na szczęście użytkownicy mogą sami szybko i tanio rozwiązać problem z hałasem. Jeśli używasz jednorazowej filtracji, wymień stare na nowe. Jeśli nie masz dodatkowego jednorazowego użytku, zaleca się wymianę starego.

#2. Silnik dmuchawy jest uszkodzony

Inną przyczyną krzyków jest silnik dmuchawy, który jest formą energii dla dmuchawy, która przepycha ogrzane powietrze przez przewody, aby ogrzać dom. Aby wydajnie wykonywać swoją funkcję, silnik dmuchawy potrzebuje wystarczającej ilości oleju. Silnik dmuchawy może uszkodzić grzałkę, ponieważ zabraknie w niej oleju.

#3. Wadliwe koło dmuchawy

Brzęk lub złomowanie metalu o metal wskazuje na poważny problem z kołem dmuchawy nagrzewnicy. Wentylator dmuchawy prawdopodobnie się poluzował i wydaje hałas, zderzając się z pokryciem obudowy dmuchawy. Z odgłosem drapania metalu należy jak najszybciej zareagować i wezwać profesjonalnego specjalistę HVAC. Za każdym razem, gdy zauważysz dźwięk metalu o metal, wyłącz grzejnik natychmiast i wezwij przeszkolonego specjalistę HVAC w celu dokładnej oceny . Gdy usłyszysz głośne odgłosy metalu o metal lub drapanie, wyłącz grzejnik. Pomocne może być zapoznanie się z typowym kosztem wymiany silnika dmuchawy pieca nośnego.

#4. Pasek silnika dmuchawy jest luźny

Jeśli pasek dmuchawy nagrzewnicy poluzuje się, może wystąpić pisk lub podobny dźwięk. Suche przeguby wału i inne obracające się elementy to kolejna przyczyna krzyku. Wyszkolony technik smaruje obrotowe elementy grzejnika podczas co dwa lata dostrajania, aby zapewnić najwyższą wydajność grzejnika przez całą zimę. Z czasem pasek dmuchawy będzie musiał być modyfikowany lub wymieniany. Chociaż możesz sam wyregulować pasek wentylatora, nigdy nie wolno próbować samodzielnie naprawiać uszkodzonego paska dmuchawy. Zaleca się sprawdzenie paska wentylatora przez eksperta, który może dokonać wszelkich wymaganych regulacji, napraw lub wymiany.

#5. Zatkany palnik

Użytkownicy mogą słyszeć głośny wybuch lub huk przy każdym włączeniu grzejnika, jeśli palniki są zabrudzone i trzeba je wytrzeć. Zabrudzone palniki mogą powodować czas rozruchu, co jest szkodliwe. Za każdym razem, gdy zapłon zostanie włączony po opóźnieniu zapłonu, gaz gromadzi się i „pęka” lub „wysadza”. Ten problem zostałby rozwiązany dzięki regularnym inspekcjom & sprzątanie. Każdy palnik nagrzewnicy jest sprawdzany i czyszczony w ramach profesjonalnej regulacji.

Nierówny stosunek powietrza do paliwa jest kolejnym źródłem głośnego wybuchu lub eksplozji, która odbija się echem w całym domu. Grzejnik wymaga odpowiedniej mieszanki powietrza i; gaz, aby działał szybko i skutecznie. Gaz może zacząć się gromadzić, gdy jest za dużo powietrza, a za mało gazu, co prowadzi do głośnego huku. Będziesz potrzebować eksperta, który oceni problem i dokona niezbędnego czyszczenia i modyfikacji, niezależnie od tego, czy masz brudne grzejniki, czy nierówny stosunek powietrza do paliwa.

#6. Uszkodzony element grzejny

Kiedy zauważysz grzechoczące dźwięki wydobywające się z grzejnika, może to oznaczać poluzowany ekran lub śrubę. Możesz rozwiązać problem ręcznie, wyłączając prąd do grzejnika w miejscu pochodzenia. Panel można następnie dokręcić śrubokrętem. To może zatrzymać grzechotanie. Sprawdź również, czy płytka dostępu jest całkowicie zablokowana. Jeśli w jakiś sposób grzechotanie jest spowodowane czymś innym niż poluzowana śruba lub być może dostępny panel, jest to znacznie bardziej dotkliwe i niebezpieczne. Nieprawidłowo działający wymiennik ciepła może powodować wstrząsy. Wymiennik ciepła może przeciekać lub pękać.

Niewystarczająca wentylacja jest jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia elementu grzejnego. Ciepło może zacząć gromadzić się wewnątrz wymiennika ciepła, jeśli wentylacja jest utrudniona przez brudną filtrację, wentylatory i wężownice, które są podatne na pękanie i odpryski. Dzieje się tak, gdy grzejnik rzeczywiście był przez długi czas ignorowany.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego mój grzejnik jest tak głośny. Różne przyczyny powodują, że Twój grzejnik jest zbyt głośny. Jeśli znajdziesz jeden z wymienionych powyżej problemów, powinieneś je naprawić, aby uniknąć złego głośnego dźwięku. Przeczytaj powiązane artykuły; wiem jaki grzejnik kupić i jaki mam grzejnik. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.