Dlaczego mój grzejnik gwiżdże? 6 zaskakujących powodów!

Czy jesteś ciekaw, dlaczego mój grzejnik gwiżdże? Brudne filtry, uszkodzone zawory gazowe, nieszczelne przewody, małe przewody to najczęstsze przyczyny. Twój system HVAC oferuje różne opcje ogrzewania, a najlepszą opcją jest nagrzewnica.

To dlatego, że może działać na wielu paliwach i że obecnie opracowano wiele technik zwiększania wydajności mocy. Grzejnik stał się jedną z najlepszych dostępnych energooszczędnych alternatyw grzewczych.

Pomimo tego, że ma na celu poprawę Twojej wygody, będą sytuacje, w których grzejnik będzie głównym źródłem Twojego niezadowolenia. Najbardziej powszechnym dyskomfortem w pomieszczeniach spowodowanym przez system HVAC jest ostry grzejnik, głównie wtedy, gdy wydaje szept. W tym artykule omówimy szczegółowo, dlaczego Twój grzejnik gwiżdże. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego mój podgrzewacz wody gwiżdże?

Gwizdanie podgrzewacza wody jest bardzo niebezpieczne, aby rozwiązać ten problem, musisz najpierw zrozumieć, dlaczego mój podgrzewacz gwiżdże. Oto kilka powodów.

#1. Wadliwy zawór zasilania gazem

Problem ten dotyczy technologii grzejników zasilanych gazem. W przypadku awarii zaworu gazowego gaz przepływający przez system jest często uwalniany pod zwiększonym ciśnieniem. Narastające ciśnienie gazu powoduje świszczący dźwięk. Jeśli ktoś wykryje gaz w domu, zmniejsz ogrzewanie do czasu przybycia specjalisty serwisowego, który wymieni zawór. Zmniejsza straty gazu i chroni budynek przed płomieniami i szkodliwymi skutkami wdychania gazów.

#2. Zablokowane filtry powietrza

Brudny filtr powietrza może spowodować ponowne świszczący dźwięk, aby dostarczyć gorące powietrze do domu. W takim przypadku ciepłe powietrze będzie próbowało przepływać przez szczelinę utworzoną przez brud i kurz w twoich systemach filtracyjnych. Ponadto hałas jest powodowany przez powietrze zasysane z wnętrza przez głównie zatkane systemy filtracji. Oprócz hałasu wytwarzanego przez brudne filtry, powodują one również uszkodzenie silnika wentylatorów, który musi pracować przez więcej godzin, aby przetłaczać powietrze przez maleńkie szczeliny, które pozostają w twoich systemach filtracyjnych.

#3. Kanały o nieodpowiednich rozmiarach

W systemach, które nie są prawidłowo zbudowane, niewłaściwie zaprojektowane kanały HVAC są częstym problemem. Jeśli przewody nagrzewnicy są małe, podczas przechodzenia powietrza przez nagrzewnicę powstaje ssanie. Po odłączeniu drzwiczek pieca ssanie przestaje gwizdać. Jeśli to jest źródłem hałasu twojego pieca, będziesz musiał wymienić kanały na nowe, które są odpowiednio dopasowane.

#4. Kanały powietrzne, które przeciekają

Wycieki w sprzęcie HVAC są często spowodowane luźnym połączeniem z centralnym systemem kanałów lub niszczejącym kanałem. Wyciek zużywa napęd i znacznie zwiększa wydatki na energię. Wymiana kanałów może być najlepszą opcją dla twojego domu, w zależności od ilości uszkodzeń i stanu twoich systemów. Powyższe problemy można wykryć, regularnie przeprowadzając fachowe dostrajanie grzejnika. Gdy zostaną znalezione podczas strojenia, można je szybko naprawić, oszczędzając pieniądze na czekaniu, aż pojawi się gwizd. Regularna regulacja jest ważnym elementem utrzymania grzejnika w dobrym stanie i uniknięcia kosztownych napraw.

#5. Uszkodzona dźwignia amortyzatora

Gwiżdżący dźwięk może być wytwarzany, gdy zawory amortyzatorów są zablokowane, aby zablokować dopływ powietrza do części domów całkowicie lub do połowy zamkniętych. Musisz znaleźć dźwignie przepustnicy i sprawdzić, czy są we właściwym miejscu.

#6. Zamknięte drzwi

Jednak posiadanie zamkniętych drzwi może wydawać się doskonałym sposobem na osobiste utrzymanie pomieszczeń; tak wiele zamkniętych drzwi może wyczerpać system wentylacji. Ponieważ w centralnych obszarach jest tak wiele kratek powrotnych, a wyloty zasilania są ukryte za zamkniętymi drzwiami, system staje się głodny. Aby zejść do kratki powrotnej, zamknięte drzwi potrzebują powietrza, aby przedostać się przez mikroskopijne szczeliny otaczające drzwi. W rezultacie włącza się dmuchawa i zaczyna się gwiżdżący dźwięk.

Czy gwiżdżący podgrzewacz wody jest niebezpieczny?

Gwizdanie podgrzewacza wody jest niebezpieczne? Oczywiście, że tak! Odgłosy gwizdania dochodzące z układu ciepłej wody wskazują na jego awarię. To ostrzeżenie, które wymaga szybkiej pomocy technika hydraulicznego. Wszystkie te przyczyny mogą eksplodować. Kiedy nastąpi eksplozja, istnieje szansa, że ​​większość ciśnienia zgromadzi się, aby przepchnąć system ciepłej wody przez sufit. W rezultacie wszystkie gwizdy z systemu ciepłej wody muszą być traktowane jako alarm.

Jeśli podgrzewacz wody zacznie gwizdać, natychmiast go wyłącz. Jeśli gwizdanie jest wytwarzane przez zbyt duże ciśnienie wewnątrz urządzenia, zmniejsza to prawdopodobieństwo wybuchu. Może to pozwolić urządzeniu na utratę ciepła na długo przed przybyciem fachowca. Nie wolno dostosowywać modyfikacji, testować połączeń, czyścić odpływów ani wykonywać żadnych innych operacji dla własnego bezpieczeństwa. Czekając na fachowca od naprawy podgrzewacza wody, lepiej jeśli Ty i Twoja rodzina wyjdziecie z domu. Możesz również przeczytać o podgrzewaczu solarnym do basenu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, dlaczego mój grzejnik gwiżdże. Powyżej omówiliśmy sześć przyczyn, które powodują, że podgrzewacz wody wydaje gwizdy. Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, przeczytaj je uważnie. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak działa podgrzewacz basenowy i jak długo działa podgrzewacz basenowy.Dziękujemy przyjaciele za to, że na koniec jesteście z nami!