Dlaczego mój grzejnik dmucha zimne powietrze? 8 zaskakujących powodów!

Dlaczego mój grzejnik dmucha zimne powietrze? Przyczyny są proste: filtr powietrza musi zostać wymieniony, lampka kontrolna zgasła, przewody już przeciekają, zatkany przewód kondensacyjny, piec nie zasysa gazu, filtr oleju jest już brudny, wadliwe części i konieczna jest modernizacja.

Piec zasadniczo pracuje z temperaturą, która w nocy spada do lat czterdziestych lub niższych, co trwa od grudnia do lutego.

I wyobraź sobie zimny front, jakiego doświadczył w zeszłym roku. Ludzie, którzy mają osłabiony układ odpornościowy, a nawet starsi ludzie, mogą dzielić problemy bezpieczeństwa z zepsutym piecem. Przeanalizuj więc powody, dla których mój grzejnik dmucha zimne powietrze.

Kilka powodów, dla których mój grzejnik dmucha zimne powietrze

Teraz pora odpowiedzieć na Twoje pytanie: dlaczego moja nagrzewnica dmucha zimne powietrze? Oto następujące powody:

#1. Filtr powietrza nadal gromadzi się w brudu i kurzu

Filtr powietrza jest niezbędny, ponieważ utrzymuje powietrze w domu w czystości, jednocześnie usuwając toksyny. Ponadto zapobiega kurzowi, ponieważ przeciąża system HVAC. Jeśli nie wymienisz filtra powietrza, nagromadzi się brud i kurz. Powietrze nie będzie swobodnie przepływać przez jego filtr. Oznacza to, że piec walczy z ich bitwą. Wymień filtr pieca, głównie przy regularnym korzystaniu z grzałki. Wymieniaj co dziewięćdziesiąt dni w przypadku domów bez zwierząt, po sześćdziesięciu dniach w przypadku domów z jednym zwierzęciem oraz po trzydziestu dniach w przypadku domów z dwoma zwierzętami lub jeśli ktoś ma astmę lub alergię.

#2. Lampka kontrolna zgasła

Większość systemów opiera się na paliwie podgrzewającym powietrze w domu. Piec posiada lampkę pilotującą, dzięki czemu energia jest podgrzewana. Jeśli zgaśnie, ogrzewanie zaczyna wydmuchiwać zimne powietrze. Nie jest normalne, że te światła niespodziewanie gasną. Sprawdź dolną część pieca, jeśli światło w końcu zgasło. Jeśli nie ma płomienia, zacznij od wyłączenia termostatu. Ponownie zapal pilota. W większości nowoczesnych pieców często znajduje się specjalny przycisk. Starsze piece wymagają fizycznego rozpalenia za pomocą zapalniczki.

#3. Nieszczelny przewód

Zawsze pamiętaj, że każdy rodzaj kanałów jest narażony na przecieki. Kanały mogą przeciekać do trzydziestu procent powietrza w przeciętnym domu. Elastyczne przewody są najbardziej narażone na rozdarcie i zużycie. Niemniej jednak blacha nie jest wolna od przecieków. Gdy kanał przecieka, to również wciąga otaczające go zimne powietrze. Jeśli na zewnątrz jest zimno, powietrze, które unosi się w przestrzeni podziemnej i na strychu, również staje się lodowate, bez odpowiedniej izolacji.

Gorące powietrze miesza się z zimnym powietrzem, obniżając temperaturę na powierzchni, ponieważ jest to jeden z ważnych powodów, dla których grzejnik wdmuchuje zimne powietrze. Jeśli ostatnio nie sprawdzałeś kanałów, zdaj się na ekspertów, którzy przeprowadzą ich pełną kontrolę. Zamkną przecieki i usuną brud z przewodów. W ten sposób nie wdmuchnie powietrza do oddychania.

#4. Zatkana kondensacja

Energooszczędny piec jest odpowiedni dla Twojego portfela i Twojego otoczenia. Wiąże się to jednak z konkretnymi problemami. Jednym z problemów jest linia kondensacyjna. Podczas ogrzewania piec wytwarza kondensację, a nawet więcej. Linia drenażowa w piecu usuwa wodę, tylko zatkane rury. Ponieważ nie ma dokąd iść, piec przestaje ogrzewać powietrze, podczas gdy woda również się cofa, ponieważ nie jest to coś dobrego do przeżycia.

#5. Piec nie pobiera odpowiedniej ilości gazu

Problem z przewodem gazowym może spowodować wyłączenie się pieca. Niemniej jednak nagrzewnica może nadal działać, ale spowoduje nagrzewanie i dmuchanie zimnego powietrza.

#6. Wadliwe części

Systemy HVAC mają tak wiele ruchomych części, jak samochody. Żądają regularnych tuningów. Wtedy wszystko może się zepsuć. A to jest po prostu życie. Te wadliwe części mogą powodować dmuchanie zimnego powietrza przez grzejnik z następujących powodów:

  • Zepsute lub brudne zawory gazu
  • Wadliwe termopary
  • Uszkodzony zapłon elektroniczny

Ta robocizna i niektóre części nie są szokująco drogie. Mimo to samodzielna próba ich naprawy jest szkodliwa.

#7. Brudny filtr oleju

Starsze domy używają pieców, ale do ogrzewania powietrza są one uzależnione od oleju, a nie gazu. Ale piec na olej ma drugi filtr odpowiedni do gazu, który jest grubiański i brudny.

#8. Potrzebna jest aktualizacja

Starsze systemy rzeczywiście nie wymagają naprawy. Jeśli Twój grzejnik nadal dmucha zimne powietrze, lepiej zrobić ulepszenie. Wymień go zamiast naprawiać. Po pierwsze, nowsze systemy HVAC są energooszczędne. Co miesiąc oszczędzaj na rachunkach za ogrzewanie i korzystaj z ulg podatkowych.

Zadzwoń po profesjonalną pomoc!

Jeśli już naprawiłeś system ogrzewania, ponieważ wieje zimne powietrze, ale nie czujesz się komfortowo z innymi częściami, zadzwoń po profesjonalną pomoc. Doświadczeni technicy są gotowi do sprawdzenia nieszczelności przewodów, których nie można było zobaczyć. Zapewnią one pełne dostrojenie twojego systemu. Jak dotąd większość napraw też nie jest droga! Oto 10 powodów, dla których Twój grzejnik dmucha zimne powietrze.

To okładka!

Teraz znasz odpowiedź na pytanie „dlaczego mój grzejnik dmucha zimne powietrze?” A to z kilku przytoczonych powodów. Upewnij się, że sprawdziłeś grzejnik i wykonałeś dla niego kilka możliwych poprawek. A co ważniejsze, wezwij pomoc, jeśli nie da się tego naprawić samodzielnie! Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić grzejnik ścienny i gdzie umieścić grzejnik.