Dlaczego mój bezzbiornikowy podgrzewacz wody stygnie? 6 ciekawych powodów!

Martwisz się, dlaczego mój bezzbiornikowy podgrzewacz wody stygnie? Nie musisz się martwić; dotarłeś we właściwe miejsce. Podgrzewacz wody na żądanie może płynąć schłodzoną wodą z powodu uszkodzenia czujnika przepływu.

Czujnik przepływu monitoruje ilość wody docierającej do sieci i przekazuje dane do tablicy kontrolnej urządzenia. Kontroler moduluje płomień, jeśli do systemu dostanie się podmuch zimna.

Wiele wymagających podgrzewaczy wody wymaga przedłużenia przewodu gazowego w celu zapewnienia wystarczającego zaopatrzenia w gaz. Niezależnie od tego, czy robiłeś to wcześniej, a woda jest nadal zimna, linka wydaje się mieć niewłaściwą długość. Użytkownicy mogą zmodernizować licznik gazu, aby zagwarantować, że podgrzewacz wody otrzymuje odpowiednią ilość paliwa. Zacznijmy odkrywać więcej.

Powody, dla których bezzbiornikowy podgrzewacz wody stygnie

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody zapewnia stałą, ciepłą wodę. Jednak w miarę upływu czasu podgrzewacz wody może stanowić problem. Jednym z problemów jest to, że bezzbiornikowe podgrzewacze wody po krótkim czasie stają się chłodne. Przejdę teraz przez kilka powodów, dla których mój bezzbiornikowy podgrzewacz wody stygnie.

#1. Najniższy przepływ

Sprawdź, czy kran ma odpowiednią prędkość przepływu. Gdy kran jest włączony, przepływ wody musi być dostosowany do wymagań podgrzewacza wody, aby system ciepłej wody działał prawidłowo. Upewnij się, że zawory nie są zatkane. Niski poziom wody utrudni pracę urządzenia grzewczego. Temperatura zmieni się, jeśli ciśnienie wody będzie zbyt niskie.

#2. Rury, które zamarzły

Takie problemy mogą wystąpić nawet w okresie zimowym, gdy woda w rurociągach zamarza, co powoduje, że dostarczanie podgrzanej wody wymaga zbyt długiego czasu. Ilekroć woda zamarza w kanałach, potrzebne jest ciepło, aby ją rozpuścić, a następnie ogrzać, co powoduje, że stopień wody różni się od zamierzonego. Jeśli woda jest zamarznięta w rurach, pobranie ciepłej wody z kranu zajmuje więcej czasu. Wszystkie widoczne linie powinny być izolowane, aby temu zapobiec.

#3. Filtracja bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Aby uniknąć zatykania, filtrację wody należy szorować raz w sezonie. Sprawdź, czy do systemu dopływa zimna woda, gdy nie otrzymujesz ciepłej wody z kranu, gdy jej potrzebujesz. Na końcu tego wejścia montowany jest filtr, który zapobiega przedostawaniu się kurzu i brudu do systemu grzewczego wraz z wodą. Brud może z czasem gromadzić się i blokować filtr. Można to kontrolować poprzez regularne mycie filtra. Zero wody dostanie się do systemu, jeśli filtr zostanie zatkany, co spowoduje dopływ zimnej wody.

#4. Zwrotnica wodno-kanalizacyjna

Ten stan powoduje mieszanie się zimnej i gorącej wody, obniżając temperaturę wody. Aby temu zapobiec, musisz najpierw dowiedzieć się, jak i gdzie testować skrzyżowania rurociągów. Ogranicz dopływ zimnej wody do podgrzewacza wody. Odkręć wszystkie krany. Rura przecina się, gdy po około 10 minutach z kranu wciąż cieknie woda.

#5. Wadliwy kran gazowy

Woda nie nagrzeje się, jeśli wylot gazu nie zapewni wymaganego ciśnienia gazu. Upewnij się, że podłączenia gazu zostały wykonane prawidłowo i z pomocą wykwalifikowanego eksperta. Zbadaj obszar pod kątem prawdopodobnych wycieków.

#6. Kanapka z zimną wodą

Ta nazwa opisuje okoliczność, w której dostajesz ciepłą wodę za każdym razem, gdy odkręcasz kran, ale pośrodku pojawia się nieoczekiwany strumień lodowatej wody. Dla wielu osób ten scenariusz jest dość nieprzyjemny. Może to być gorąca woda z ostatniego użycia kranu. Ponieważ grzejnik nie mógł szybko podgrzać wody, właściciel domu otrzymywał wodę z lodem, dopóki woda nie mogła zostać ponownie podgrzana. Tak się stanie, w tym ze wszystkimi podgrzewaczami wody na żądanie, zwłaszcza tymi, które wykorzystują energię elektryczną, dopóki w urządzeniu nie zostaną zastosowane specjalne środki, aby temu zapobiec.

Zapobieganie schładzaniu się bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Po zakupie podgrzewacza wody na żądanie, pierwszą rzeczą jest prawidłowe jego wdrożenie. Natomiast jeśli procedura obejmuje rury gazowe, najlepiej zasięgnąć fachowej pomocy. Zmniejsza to prawdopodobieństwo pomyłki, która może powodować dodatkowy dyskomfort. Upewnij się, że przewód gazowy ma odpowiednią wielkość do zapotrzebowania na wodę, aby woda nagrzewała się w razie potrzeby. Utrzymuj szczelność i poprawność wszystkich połączeń linii wody lodowej.

Słabe instalacje spowodują różne problemy w przyszłości, więc upewnij się, że zrobiłeś to poprawnie za pierwszym razem. Jeśli chcesz zająć się wszystkim samodzielnie, poproś obsługę klienta o pomoc w przypadku jakichkolwiek pytań — czasu potrzebnego na dostarczenie ciepłej wody do rurociągu. Mniejsze rury wymagają mniej czasu na odprowadzenie zimnej wody, dzięki czemu gorąca woda szybciej wpływa do wylotów. W rezultacie często zdarza się, że podgrzewacze wody na żądanie czekają chwilę, aby zagotować wodę do kranu.

Moi przyjaciele, wiedzą, kiedy wymienić podgrzewacz wody; również dowiedz się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego mój bezzbiornikowy podgrzewacz wody stygnie. Te grzejniki są tańsze, zajmują mniej miejsca i zapewniają wodę na żądanie. Jeśli właściwie konserwujesz podgrzewacz wody bez zbiornika, nie możesz zobaczyć, jak podgrzewacz się zimnie. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami. Możesz dowiedzieć się o wadach podgrzewacza wody bez zbiornika.