Dlaczego lodówka nie jest zimna, ale zamrażarka jest? 5 najlepszych wyjaśnień!

Czy jesteś ciekawy i jakoś martwi się, dlaczego lodówka nie jest zimna, a zamrażarka? Cóż, to głównie scenariusz pomiędzy tymi dwoma jednostkami. Tak, zamrażarka jest zawsze zimniejsza niż lodówka, ponieważ przechowywane tu towary wymagają różnych temperatur.

Jednak zdarzają się przypadki, gdy twoja lodówka nie działa, ale zamrażarka działa, chociaż oba znajdują się w tej samej jednostce. Istnieje około pięciu dobrych wyjaśnień, dlaczego taka sytuacja ma miejsce.

Dlaczego lodówka nie jest zimna

Przyczyną może być uszkodzony element elektryczny lub termostat. Mimo to musisz podjąć natychmiastowe działania, aby żywność się nie zepsuła. Czasami jest to kłopotliwe, gdy napoje gazowane nie są orzeźwiające, ale lody w zamrażarce się nie topią. Ta sytuacja sprawi, że będziesz się martwić, ponieważ wewnątrz lodówki mogą wystąpić nieodwracalne uszkodzenia.

Ale nie martw się, ponieważ ten artykuł cię wspiera. Więc czytaj dalej!

Dlaczego Twoja lodówka nie jest zimna, ale zamrażarka jest?

Rozwiązanie problemu zwykle zależy od przyczyny lub sposobu wystąpienia sytuacji. Więc najpierw podzielimy się powodami, które zebraliśmy, dlaczego lodówka nie jest zimna, a zamrażarka tak. I dowiemy się, jak rozwiązać ten problem. Zaczynajmy!

Powód nr 1. Uszkodzony wentylator parownika

Wentylator znajduje się zwykle w pobliżu sprężarki i silnika. A ten składnik odgrywa ogromną rolę w chłodzeniu lodówki i zapewnianiu idealnej temperatury dla Twoich towarów. Pomaga również sprężarce w chłodzeniu czynnika chłodniczego. Tak więc będzie wiele problemów, gdy wentylator będzie działał nieprawidłowo lub utknie. Dlaczego miałby przestać działać? Cóż, może być pokryty grubą warstwą brudu, uniemożliwiającą obracanie się ostrzy. Ewentualnie temperatura w tym miejscu jest niższa niż zwykle i jest pełna mrozu.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest rozmrożenie lodówki. Lub możesz zadzwonić do profesjonalisty, aby wyczyścić i sprawdzić wentylator. Z pewnością nie chcesz samodzielnie otwierać jednostki, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenia.

Powód 2. Drzwi lodówki są uchylone

Drzwi Twojej lodówki mogą być otwarte przez całą noc, a Ty tego nie zauważyłeś. Tymczasem zamrażarka jest całkowicie zamknięta, dlatego temperatura jest niższa niż w lodówce. Pamiętaj, że pozostawienie otwartych drzwi lodówki przez zbyt długi czas spowoduje wiele poważnych problemów, takich jak zepsute elementy, psucie się żywności i skrócenie żywotności lodówki.

Należy regularnie sprawdzać, czy drzwi są zabezpieczone przed naprawą i tego uniknąć. Możesz także sprawdzić uszczelkę drzwi, czy działa prawidłowo. Ta uszczelka służy jako granica między drzwiami a lodówką i zamyka szczeliny, aby zapobiec przedostawaniu się ciepłego powietrza. W przypadku obecności pleśni lub cząstek brudu należy wymienić uszczelkę, ponieważ skuteczność tej funkcji może być zagrożona.

Powód #3. Uszkodzona płyta sterowania temperaturą

Ten element to ten, który można zobaczyć w drzwiach wejściowych. Wyświetla aktualną temperaturę lodówki i zamrażarki. Tutaj możesz również zobaczyć kontrolki. Jeśli lubisz studiować układ nerwowy, pomyśl o tym jako o mózgu swojej lodówki. Może dostarczać informacje do wewnętrznych komponentów i zapewniać to, czego potrzebujesz w oparciu o to, co wprowadzisz na płycie. Jeśli jednak jest zepsuty, może wysłać fałszywe i zmieszane do dwóch przegródek. Może to również skutkować działającą zamrażarką, ale nie chłodziarką.

Możesz zadzwonić do technika lub producenta w celu konserwacji. A kupując nową lodówkę, nie pozwól dzieciom bawić się deską. Przyciski naciskaj tylko delikatnie.

Powód #4. Termistor nie odczytuje poprawnie temperatury

Termistor, znany również jako czujnik temperatury, powinien wysyłać dokładne odczyty do płyty lub silnika, aby natychmiast rozwiązać problem. Poproś specjalistę o sprawdzenie tego, gdy pojawią się zmieniające się problemy dotyczące temperatury twojej lodówki. W międzyczasie użyj termometru i ręcznie ustaw temperaturę na desce.

Powód #5. Zamrożone kręgi

Ten problem może zwykle wynikać z uszkodzonego termostatu lub uszczelki drzwi. Temperatura w elementach wnętrza będzie coraz niższa. W rezultacie cząsteczki szronu i lodu pokryją cewki i żebra.

Więc cząsteczki te zapobiegną przedostawaniu się powietrza lub czynnika chłodniczego. W odpowiedzi lodówka uwolni tylko kilka ilości chłodnego powietrza, a żywność nie uzyska wymaganej temperatury. Ten problem doprowadzi do psucia się żywności.

Jeśli to stanowi problem, pozwól lodówce rozmrozić się na kilka godzin. A jeśli nadal nie chłodzi, czas zadzwonić do firmy naprawczej. Niech zbadają całą jednostkę, aby zidentyfikować główną przyczynę sytuacji.

To okład

I to są możliwe powody, dla których lodówka nie jest zimna, a zamrażarka tak? Nie musisz od razu dzwonić do firmy naprawczej, ale nie powinieneś sam naprawiać urządzenia. Możesz zacząć od zbadania lodówki i wypróbowania powyższych sugerowanych metod, aby ją naprawić. Mamy nadzieję, że jak najszybciej rozwiążesz swój problem i że pomogliśmy.

Jeśli masz więcej problemów z urządzeniami gospodarstwa domowego, przeczytaj, dlaczego rury w klimatyzatorze zamarzają. Powodzenia!