Dlaczego lewa nerka jest preferowana do dawstwa? Niesamowite fakty, które musisz znać!

Dlaczego do dawstwa preferowana jest lewa nerka? Dawstwo nerek stało się ostatnio bardziej popularne. Wiele osób potrzebuje teraz przeszczepu nerek z powodu nadmiernego uszkodzenia nerek. W dalszej części wyjaśnimy, dlaczego dana osoba potrzebuje dawstwa i przeszczepu nerek.

Oczywiście mamy dwie nerki, lewą i prawą, a według badań jedna osoba może żyć tylko z jedną nerką. To niesamowite i imponujące, ale niektóre powody mogą cię bardziej oświecić, dlaczego tak jest.

Dlaczego lewa nerka jest preferowana do dawstwa? Niesamowite fakty

Lekarze często mówią, że lewa nerka jest o wiele bardziej kompatybilna i korzystna, gdy jest się dawcą. To nie tylko dlatego, że zdecydowali, że tak jest, ale dlatego, że istnieją badania i głębokie powody, dla których lewa nerka jest lepszą opcją. Na ten temat jest tak wiele, więc czytaj dalej!

Powody, dla których lewa nerka jest preferowana do dawstwa

Dlaczego do dawstwa preferowana jest lewa nerka? Być może zastanawiasz się, dlaczego lewa nerka byłaby najbardziej preferowana w procesie dawstwa. Prawo jest zawsze najlepszą opcją, z wyjątkiem dawstwa nerek, kiedy wybieramy między lewą a prawą. Zacznijmy od omówienia tego, czym jest dawstwo nerek i oczywiście kilku ekscytujących faktów na temat nerek, aby dać ci wyobrażenie, zanim przejdziemy do tematu, który mamy na dzisiaj.

Jakie są fakty dotyczące nerki?

Jest wiele interesujących faktów na temat nerek i chcielibyśmy się nimi z wami podzielić, ponieważ może to dać wgląd w odpowiedź na nasze pytanie tematyczne. Sprawdźmy kilka faktów i statystyk dotyczących nerek.

Nerka to organ. Ma kształt fasoli i może mieć maksymalnie 12 cm długości i co najmniej 10 cm. Możesz to porównać do rozmiaru zaciśniętej pięści. Ten narząd jest jednym z najważniejszych, ponieważ filtruje naszą krew.

Ciekawostką jest dodatkowo to, że może codziennie filtrować około 180 litrów ludzkiej krwi. Poza tym odpowiada za uwalnianie hormonów, kontroluje produkcję czerwonych krwinek i pomaga w regulacji ciśnienia krwi. Pozyskuje mocz w sposób, który eliminuje produkty przemiany materii z organizmu.

Co to jest dawstwo nerek, jak kwalifikować się do dawcy?

Dawstwo nerek obejmuje żywego dawcę nerki i biorcę. Ale z drugiej strony jest to żmudny proces i musi zostać wykonany w dość długim czasie, ponieważ musi przejść wiele badań i zapewnień. Bycie dawcą nerki wiele znaczy. Trzeba być zdrowym i mieć zdrową nerkę. Człowiek ma dwie nerki, ale można przeżyć mając tylko jedną nerkę w ciele. Zazwyczaj dawstwo nerek odbywa się wtedy, gdy jest to konieczne, a pacjent cierpi na niewydolność nerek.

To rzeczywiście bardzo niebezpieczne. Zaleca się, aby dawca żył, aby mieć pewność, że po przeniesieniu nerki przeżyje i nie straci tlenu. Więcej informacji na temat oddawania nerek.

Możesz przeczytać o korzyściach płynących z dawstwa narządów.

Dlaczego lewa nerka jest preferowana do dawstwa?

Powodem, dla którego lewa nerka jest preferowana podczas dawstwa nerki, jest to, że praca z nią jest znacznie wygodniejsza. Lewa nerka jest znacznie bardziej zdolna do przeżycia bez śmierci podczas przenoszenia tego narządu od dawcy do biorcy.

Głębiej kopanie, zarówno w prawo, jak i w lewo, może być opcją dawstwa nerek, ale lewa jest znacznie bardziej zalecana, ponieważ ma korzystniejszą anatomię niż prawa.

Wiadomo, że lewa nerka ma żyłę nerkową dłuższą niż prawa. A to daje przewagę w implantacji, aby była bardziej dostępna. Jeśli pracuje się z lewą nerką, nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności ani procesów. Ale wtedy, jeśli wybierzesz właściwy, prawdopodobnie doda to krok lub dwa do procesu. Jest również uważany za lepszy wśród dwóch nerek ze względu na większą przestrzeń i większe szanse dostępu do niej. Wątroba jest nieco bardziej widoczna po prawej stronie ciała, dlatego prawa nerka jest nieco nienaruszona, co powoduje trudniejszą implantację i usunięcie wspomnianego narządu po tej stronie.

Nie ma innego powodu niż czas, który może pochłonąć proces, a zdolność lekarzy do decydowania jest nadal zależna. Jednak specjaliści poleciliby lewą nerkę, aby uzyskać łatwiejszy dostęp i lepszy transfer nerki podczas przeszczepu i dawstwa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na zewnątrz. Następnie możesz sprawdzić darowizny narządów w tym temacie; przeczytaj o tym, na czym polega proces dawstwa narządów. Istnieją fakty, które możesz w jakiś sposób wykorzystać, aby poszerzyć wiedzę o takich rzeczach.

To okładka!

Dlaczego do dawstwa preferowana jest lewa nerka? Są przypadki, w których uważamy, że nie ma lepszej opcji, ale ten artykuł mówi inaczej. Powinieneś teraz wiedzieć, dlaczego lewa nerka jest preferowana po oddaniu nerki. Aby uzyskać więcej tematów na temat dawstwa, które różnią się nieco od tego, możesz przeczytać o tym, jak zwrócić dawstwo drgające. Życzymy miłej lektury i mamy nadzieję, że będziesz kontynuować naukę.