Dlaczego kłaczki w mojej suszarce są mokre? 3 zaskakujące powody!

Może myślisz i zadajesz sobie pytanie: dlaczego kłaczki w mojej suszarce są mokre? Twoja suszarka może być wilgotna z różnych powodów. Kondensacja spowodowana słabą wentylacją jest najczęstszą przyczyną wilgotnych filtrów kłaczków, otworów wentylacyjnych i drzwi wewnętrznych w suszarkach.

Wewnętrzna część suszarki będzie wilgotna, jeśli w bębnie suszy się kondensacja po zakończeniu suszenia ubrań. Suszarki nie mają być wilgotne; w przeciwnym razie nie będą w stanie wykonać swojej pracy suszenia twoich ubrań.

Dlaczego kłaczki w mojej suszarce są mokre? 3 zaskakujące powody!

Jeśli więc Twoja suszarka wydaje się być wilgotna od środka, prawdopodobnie był problem z urządzeniem. W tym poście omówimy liczne powody, dla których Twoja suszarka może być wilgotna i co zrobisz, aby temu zapobiec. Jest jeszcze wiele do nauczenia się, więc bawmy się dobrze!

Dlaczego kłaczkuje wewnątrz odpowietrznika suszarki?

Jeśli Twoja suszarka jest wilgotna, prawdopodobnie istnieje kilka podstawowych problemów, które należy rozwiązać. Kondensacja jest najbardziej typową przyczyną tego typu problemów. W rezultacie należy najpierw sprawdzić bęben suszarki. Otwór wentylacyjny, filtr kłaczków lub drzwi wewnętrzne suszarki mogą być wilgotne. Wszystko może pójść źle w tym samym czasie lub jeden po drugim. Więc w jakim przypadku, uważaj za niezbędne, aby sprawdzić swój sprzęt tak szybko, aby zapobiec pogorszeniu się problemu. Oto dlaczego kłaczki w mojej suszarce są mokre:

#1. Nieodpowiednie kanały

Kanały suszarki mają kluczowe znaczenie dla jej zdrowia. Suszarka może wydawać się wilgotna w środku, jeśli przewody nie są prawidłowo zainstalowane lub jeśli zastosowano niewłaściwe komponenty. Suszarka może zacząć kondensować, jeśli materiał nie jest odpowiedni. Należy pamiętać, że kanały nie są wykonane z tworzywa sztucznego, które pochłania wilgoć. Z drugiej strony metal będzie najlepszym wyborem do prowadzenia przewodów. Wydaje się, że na rynku dostępnych jest wiele wytrzymałych materiałów przewodowych, które mogą pomóc w procedurze przewodowej. Nie będziesz się martwić o wilgotne suszarki, ponieważ pomogą Ci skutecznie kontrolować ruch powietrza.

#2. Wadliwy układ wydechowy

Warto zauważyć, że wszystkie suszarki samodzielnie wytwarzają wilgoć. Dzieje się tak, gdy wilgoć w mokrej odzieży reaguje z ogrzanym powietrzem wewnątrz suszarki. Warto jednak zaznaczyć, że wilgoć powinna zostać odfiltrowana przez układ wydechowy. Jeśli jednak układ wydechowy jest uszkodzony, suszarka od czasu do czasu staje się wilgotna. W rezultacie należy zawsze regularnie czyścić system wentylacyjny. W przeciwnym razie nieuchronnie pojawiłyby się problemy, takie jak wilgotne suszarki. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do czyszczenia układu wydechowego. Wykonają dla ciebie fantastyczną robotę. Możesz również przywieźć suszarkę do warsztatu i zlecić jej profesjonalne czyszczenie.

#3. Nieobsługiwane kanały

Jeśli twoje kanały nie są podparte lub proste, będziesz mieć problemy z mokrą suszarką. Nieuzasadnione kanały powodują słabą wentylację poprzeczną w suszarce, co skutkuje wilgotną suszarką. Upewnij się, że przepływ powietrza jest niezakłócony i nie ma to wpływu na przepływ. Suszarka będzie wilgotna, jeśli nie zostanie to zrobione. Suszarka utworzy zatkanie, jeśli przepływ powietrza zostanie ograniczony przez niepodparte kanały.

Jeśli więc suszarka nie działa prawidłowo lub jest wilgotna w środku, czas przyjrzeć się przewodom. Należy uważać, aby sprawdzić kanały i prawidłowo poszukać zagięć. Kanał, który jest jednym z najczęstszych problemów z suszarkami, jest prawdopodobnie uszkodzony w przypadku korzystania z suszarek mokrych. Jeśli możesz wykorzystać folię aluminiową do kanałów, uzyskasz lepszy efekt. Wiele osób blokuje i przytrzymuje kanały za pomocą śrub; jednak zalecamy stosowanie folii aluminiowej, aby uzyskać najlepszą wydajność.

Kiedy moja suszarka nie jest używana, dlaczego jej wnętrze jest mokre?

Cyrkulacja powietrza zostaje zakłócona, gdy suszarka jest wyłączona. Wilgoć wewnątrz suszarki gromadzi się i tam pozostaje. W efekcie wnętrze Twojej suszarki będzie wilgotne. Ponadto suszarka nie jest wyposażona w otwór wentylacyjny, gdy nie jest używana. Suszarki posiadają wbudowany mechanizm magazynowania wilgoci. Przyczyną tego jest wilgoć z wilgotnych ubrań i ciepłe powietrze z suszarki.

Technika wentylacji ma kluczowe znaczenie dla ochrony suszarki przed zawilgoceniem wewnątrz. W wyniku braku powietrza, gdy suszarka pozostaje bez nadzoru przez dłuższy czas, otwory wentylacyjne, kurz i drzwi są podatne na wilgoć. Nawet jeśli kłaczki suszarki zamoczą się, suszarka może nadal działać. Jednak korzystanie z niego nie jest zalecane. Nie zaleca się używania wilgotnej suszarki. Nawet jeśli twoje ubrania są wilgotne, suszenie jest łatwe w obsłudze. Jednak suszarka na mokro nie wystarczy. Ponadto korzystanie z wilgotnej suszarki wiąże się z wysokim ryzykiem wypadku. Być może zainteresuje Cię również fakt, że suszarka nie działa.

To okładka!

Na koniec udzieliliśmy odpowiedzi, dlaczego kłaczki w mojej suszarce są mokre. Jedną z najczęstszych przyczyn wilgotnej suszarki wewnątrz jest kondensacja. Podczas zabiegu może dojść do uderzenia w wylot, kurz i drzwi suszarki. Słaba wentylacja, ruch powietrza lub wadliwe kanały mogą również powodować mokre suszarki. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu. Możesz również przeczytać o tym, ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio oraz jak wymienić pasek w suszarce GE.