Dlaczego grzałka działa tylko podczas przyspieszania? 4 zaskakujące powody!

Czy wiesz, dlaczego grzałka działa tylko podczas przyspieszania? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się; trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Wydaje się, że istnieje wiele przyczyn nieprawidłowego działania nagrzewnicy pojazdu.

Grzałka w Twoim samochodzie nie będzie działać, jeśli poziom płynu chłodzącego jest niski, środek nie pracuje lub urządzenie nie ma powietrza. Samo chłodziwo może być problemem.

Gdy w płynie chłodzącym znajdują się zardzewiałe cząsteczki lub inne zanieczyszczenia, może to uniemożliwić centrali grzewczej rozprowadzanie ciepłego powietrza do wnętrza. Zalecamy jednak, aby pozostać obojętnym. Ponieważ w tym poście pokażemy kilka wymaganych metod, które mogą znacząco pomóc w rozwiązaniu problemu z ogrzewaniem. Teraz porozmawiamy o tym, jak znaleźć te problemy i je rozwiązać. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Dlaczego grzałka działa tylko podczas przyspieszania?

Często zdarza się, że Twój samochód działa tylko podczas jazdy. Wiemy, że ciekawi Cię, dlaczego grzałka działa tylko podczas przyspieszania. Poniżej omówiliśmy kilka podstawowych przyczyn tego problemu i naprawiliśmy je.

#1. Zawór sterujący nagrzewnicą

Być może jest to wina zaworu sterującego ogrzewaniem. Tylko część drzwi może się otworzyć. Pozwala to tylko na częściowy przepływ cieplejszej wody, gdy moc i obciążenie RPM są większe niż podczas jazdy lub niewystarczające w innym przypadku. Drzwi mieszające powietrze nie są wymienione jako opcja dodatkowa w układzie sterowania nagrzewnicą. „Mieszanka” zimnego i ciepłego powietrza jest testowana aż do usunięcia z powietrza, w wyniku czego z przewodów pieca jest tak mało ciepłego powietrza.

Ściśnij wąż na końcu wylotowym zaworu sterującego ogrzewaniem i napędzaj silnik przy wyższych prędkościach. Jeśli dmuchawa nadal wyrzuca gorące powietrze, problem został wykryty. Zawór powoduje również ostrzeżenie, jeśli klimatyzator pracuje goręcej przy zdjętych zaciskach węża. Jeśli ustalisz, że problem z zaworem grzewczym powoduje awarię systemu grzewczego, zawór należy natychmiast naprawić. Rodzaj zaworu, który miałeś w silniku, określa sposób mocowania zaworu ogrzewania. Jeśli masz zawór ręczny, mechanik naprawi go eliminując wadliwe elementy.

#2. Niski poziom chłodziwa

Ten problem ma proste rozwiązanie. Wystarczy uzupełnić płyn chłodzący do zalecanego poziomu, gdy silnik nie pracuje przez jakiś czas lub jest chłodny. Użyj również płynu niezamarzającego i wody, aby przygotować mieszankę 50-50, a następnie uzupełnij płyn chłodzący do wymaganej ilości. Pamiętaj, aby co tydzień sprawdzać poziom płynu chłodzącego przez następny tydzień, aby upewnić się, że nie jest to wyciek powodujący niski poziom płynu chłodzącego. Ponownie upewnij się, że w układzie jest wystarczająca ilość płynu chłodzącego.

Poduszka grzewcza może służyć jako piec, a butlę regeneracyjną należy sprawdzić. Uważamy, że w Twoim „zamkniętym” układzie chłodzenia może znajdować się powietrze. Może się to zdarzyć w samochodzie lub poza nim. W każdym z tych pojazdów przeciekało wiele uszczelek. Sprawdź stan swojej benzyny. Zamiast być gładkie, musi wyglądać jak olej. Jeśli kontrolka płynu chłodzącego zapala się podczas jazdy, najlepiej zjechać na pobocze. Zjedź samochodem na pobocze autostrady i wyłącz silnik, aby zapobiec uszkodzeniu lub przypaleniu silnika przez płyn chłodzący.

#3. Uszkodzona pompa wody

Może się również zdarzyć, że pompa wodna samochodu nie pompuje wystarczającej ilości płynu chłodzącego, przez co niski poziom płynu chłodzącego dostaje się do chłodnicy. Jednak gdy silnik pracuje szybciej, w końcu pompuje wystarczającą ilość płynu chłodzącego, aby wytworzyć gorące powietrze z chłodniejszego otoczenia. Zalecamy monitorowanie pomp wodnych. Wymiana pompy wodnej nie jest trudna; Pierwszym krokiem w pracy nad układem chłodzenia jest ustalenie, czy konieczne jest jego czyszczenie.

Jeśli chłodziwo jest zabrudzone lub obawiasz się osadzania się kamienia, przepłukanie układów przed eliminacją jakichkolwiek części jest dobrym pomysłem, aby zagwarantować, że poprzednie chłodziwo lub rdza nie wpłyną na nowe części. Wymień pompę wody na nowy, nienapełniony układ chłodzenia. Kupując podręcznik naprawy samochodu, nauczysz się właściwej procedury wymiany pompy wodnej, a także dokładnych wartości momentu obrotowego do montażu pompy recyrkulacyjnej. Dowiedz się, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa.

#4. Zatkane sterowanie grzałką

Po dłuższym używaniu przycisków sterujących zawsze wydają się gumowate i przestają działać. Jeśli poziomy płynu chłodzącego są odpowiednie, a serce nagrzewnicy nie wydaje się mieć problemów, konieczna będzie wymiana zaworu sterującego nagrzewnicą lub jakichkolwiek przycisków sterujących. Zawór nagrzewnicy znajduje się pod maską i jest również kluczem, który aktywuje i dezaktywuje gaz. Jeśli ten element ulegnie awarii, chłodniejsze powietrze zostanie uwięzione w kabinie pojazdu.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy zrozumiecie, dlaczego grzałka działa tylko podczas przyspieszania. Powyżej omówiliśmy cztery najczęstsze przyczyny tego problemu; naprawiając je, możesz pozbyć się tego problemu, a Twoja grzałka nie zamarza; działa nawet wtedy, gdy nie prowadzisz. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Przeczytaj powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze.