Dlaczego dawstwo narządów jest obowiązkowe? Zbierz te 5 zaskakujących korzyści!

Być może zastanawiasz się, dlaczego dawstwo narządów jest obowiązkowe; być może planujesz to zrobić. Z tak wielu powodów wymieniliśmy w artykule tylko pięć. Ale po pierwsze, powinieneś mieć świadomość, że co 12 minut do 123 000 osób z krajowej listy oczekujących na przeszczep narządu dodawane jest nowe nazwisko.

Podczas gdy wiele osób rozumie korzyści płynące z dawania biorcy, nie wszyscy rozumieją korzyści płynące z dawania ze strony dawcy. A więc tak, nie tylko biorca odniesie z tego korzyści, ale również dawca narządu może coś z tego otrzymać.

Dlaczego dawstwo narządów jest obowiązkowe? Zbierz te 5 zaskakujących korzyści!

Czy jesteś ciekaw, co to jest? Następnie nadszedł czas, abyś poznał najlepsze powody, dla których dawstwo narządów jest obowiązkowe. Więc bez zbędnych ceregieli, czytaj dalej!

Powody, dla których dawstwo narządów jest obowiązkowe

Z biegiem czasu zapotrzebowanie na dawstwo narządów dramatycznie wzrosło. Rosnące zapotrzebowanie można przypisać rosnącemu wskaźnikowi niewydolności narządów wśród osób. Dzięki postępom w transplantacji, większa część pacjentów kwalifikuje się teraz do przeszczepu narządów. Dlaczego więc dawstwo narządów jest obowiązkowe? Oto następujące powody:

#1. Ma znaczenie, na kogo wpływasz

Zobacz, jak Twoja decyzja o zostaniu żywym dawcą wpłynęła na kogoś bezpośrednio. Kiedy członkowie rodziny lub znajomi potrzebują dawcy, najczęściej wykorzystuje się żywe datki. Mimo że każda operacja niesie ze sobą pewne ryzyko, większość żywych dawców nie ma problemów pooperacyjnych. Dawstwo jest dozwolone tylko dla jednej nerki, płata płucnego, segmentów wątroby lub części trzustki.

#2. Z pewnością poprawi jakość życia

Dla innych przeszczep narządu oznacza, że ​​nie trzeba już polegać na kosztownych rutynowych zabiegach. Inni z pewnością odniosą korzyść z przeszczepu tkanki lub oka, ponieważ pozwoli im to odzyskać wzrok lub złagodzić ich dyskomfort. Możesz być w stanie pomóc niektórym ludziom, dając im swoje narządy, a w konsekwencji Twojej życzliwości mogą teraz być w stanie żyć bardziej sensownym życiem. To z kolei zapewni ci spełnienie.

#3. To nie tylko ty, ale także rodzina dawcy

Wiele rodzin dawcy znajduje pocieszenie, wiedząc, że ich zmarły bliski pomógł uratować życie innym. Zdumiewające jest to, że jeden dawca może uratować do ośmiu istnień ludzkich, oddając tkanki i oczy.

#3. Można to zrobić za darmo

Oddawanie narządów nie wiąże się z żadnymi kosztami, więc nie próbuj. Za wszystko odpowiada biorca przeszczepu i organizacja zajmująca się odzyskiwaniem narządów. Dzięki temu dawca ma szansę uratować kogoś za darmo.

#4. Może mieć pozytywny wpływ na świat

Rejestracja jako dawca narządów to prosty sposób na pozostawienie trwałego i znaczącego wpływu na świat po śmierci. Zostanie dawcą jest mądrym wyborem, ponieważ pozwala przeżyć swoje dziedzictwo dzięki innym.

6 powodów, dla których warto oddać swoje narządy

Największym wyzwaniem, jeśli chodzi o dawstwo narządów, jest rejestracja osób jako dawców narządów przed wystąpieniem sytuacji zagrożenia życia. Najpierw spójrz na powody, dla których warto rozważyć dawstwo narządów. Oto następujące:

#1. Dawstwo narządów pozwala ludziom pomóc

Osoby wymienione na liście oczekujących na narządy często mają zaawansowaną niewydolność narządów, która wpływa na sposób ich życia. Niektórzy z nich mogą być na skraju śmierci. Przeszczepianie narządów może być dla niektórych wydarzeniem, które zmieni ich życie.

#2. Lista oczekujących na przeszczep narządów jest nieskończona

Mniej więcej 107 000 osób w USA codziennie liczy na przeszczep narządu. Jednak żywy dawca może oddać tylko część wątroby lub jedną nerkę członkowi rodziny lub przyjacielowi, a nawet na cele charytatywne, nadal ciesząc się rozsądnym życiem codziennym, choć z minimalnymi ograniczeniami. Osoby znajdujące się na liście oczekujących na przeszczep nerki stanowią ponad 80 procent całości, podczas gdy osoby znajdujące się na liście oczekujących na przeszczep wątroby stanowią około 12%.

#3. Oddanie organu może być przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem

Może pomóc rodzinie dawcy uporać się ze smutkiem i stratą, dając im znać, że ich ukochana osoba pomaga ratować życie innych ludzi. Jeśli jesteś żywym dawcą, to również da ci poczucie spełnienia.

#4. Brak ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o darowizny

Jeśli jesteś zdrowy, kilka organów ciała może nadal być przeszczepianych. Chirurg oceni każdy narząd i indywidualnie zadecyduje o jego przydatności. Nie można przystąpić do procesu dawstwa narządów bez zgody chirurga.

#5. Tylko niektóre schorzenia uniemożliwiają oddanie narządów

Określone tkanki i narządy mogą zostać uznane za nieodpowiednie do przeszczepu, podczas gdy inne mogą być odpowiednie. Mówi się, że obecność choroby w narządzie nie przeszkadza w oddaniu innych narządów.

#6. Ogromna większość religii zachęca do dawstwa narządów

Obejmuje to protestantów, katolików, muzułmanów i zdecydowaną większość odmieńców judaizmu, z których wszyscy postrzegają to jako najwyższy wyraz współczucia i miłości do innych.

To okładka!

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego dawstwo narządów jest obowiązkowe, powinieneś również przeczytać o korzyściach z dawstwa narządów. Być może rozumiesz, dlaczego twoja ukochana osoba zdecydowała się to zrobić. A może sam się nad tym zastanawiasz, ponieważ wiesz, że jeden dawca narządu może pomóc znacznej liczbie osób. Dobrym pomysłem może być przeczytanie o tym, gdzie kupić pudełka na darowizny i jak rozpocząć zbiórkę darowizn.