Czym jest twarz w szyciu: zastosowania i jak to uszyć

Odpowiedzią na to, czym jest licowanie w szyciu, jest to, że jest to materiał, który nakłada się na brzeg materiału. A jeśli jesteś ciekawy, omówimy, czy to coś innego niż interfejs. Spodziewaj się, że ten artykuł zawiera również informacje o tym, jak wszyć okładzinę, dzięki czemu będziesz przygotowany, gdy Twój projekt będzie tego wymagał.

Czy jesteś stosunkowo nowy w szyciu? Następnie możesz przeczytać o innych terminach na naszym blogu. Na przykład pisaliśmy artykuły takie jak to, co jest fastrygą w szyciu.

Czym jest twarz w szyciu: zastosowania i jak to uszyć

Co się dzieje podczas szycia?

Licowanie w szyciu odnosi się do materiału, który nakładasz na surowy brzeg materiału. Często występuje w odzieży, szczególnie na dekoltach, w talii i pod pachami. Zszycie okładziny w tych obszarach spowoduje wykończenie krawędzi, aby wyglądała schludniej i profesjonalnie.

Okładzina może być również wykonana z tej samej tkaniny, która została odwrócona do wewnątrz, aby wykończyć krawędzie. Często jednak używa się innego materiału, ponieważ będzie on pokazywany na zewnątrz. Mając okładzinę wokół otworów i krawędzi, będą one bardziej zaakcentowane i interesujące.

Rodzaje licowania

Na zewnątrz

Najpopularniejszym rodzajem okładziny jest okładzina zewnętrzna. Z samej nazwy wynika, że ​​to poszycie widoczne na przodzie ubrania. Traktowany jest jako ozdobne wykończenie krawędzi.

Odchylenie taśmy licowej

Obszycie taśmą skośną lub obszycie obszycia służy do wykończenia obszycia i dodania do niego pewnej długości. Możesz użyć do tego pojedynczej lub podwójnej taśmy skośnej. Kanalizacja może również kupić taśmę skośną lub zrobić ją samodzielnie.

Kształtowana okładzina

Niektóre wzory odzieży są dostarczane z kawałkiem wzoru do ukształtowania licowania. Jest tak zwany, ponieważ ma taki sam kształt jak brzeg tkaniny, zwykle wykonany z tej samej tkaniny co odzież. Podąży również za słojami szaty.

Poszerzone licowanie

Wydłużone licowanie to typ dodawany do odzieży, która będzie zapinana. Używasz tego, aby przód lub tył projektu wyglądał schludniej. Wzór będzie dyktować, jak złożyć tę okładzinę, aby wesprzeć otwór.

Jakie jest samo szycie?

Okładzina w szyciu oznacza użycie do licowania tej samej tkaniny, co ubiór. Ta okładzina służy do starannego wykończenia krawędzi, tak aby nie wyglądały zbyt przyciągająco w porównaniu z innym materiałem, wzorem lub kolorem.

Co to jest prosta twarz?

Proste licowanie odnosi się do licowania, które wycinasz na prostym włóknie tkaniny. Można to również traktować jako okładzinę używaną do prostych krawędzi. Aby lepiej zrozumieć termin „ziarno”, przeczytaj, czym jest ziarnistość w szyciu, ponieważ kanalizacja musi wiedzieć, gdzie ją znaleźć podczas cięcia materiałów.

Jaki jest cel twarzy?

 • Do wykańczania surowych krawędzi odzieży
 • Aby szwy wyglądały schludniej i profesjonalnie
 • Aby zaakcentować niektóre części garderoby, takie jak dekolty i pachy
 • Do dodawania dekoracyjnych elementów odzieży
 • Za pomoc odzieży w utrzymaniu jej kształtu
 • Do wzmocnienia szwu tkaniny

Jaka jest różnica między licowaniem a połączeniem?

Różnica między licowaniem a licowaniem polega na tym, że licowanie jest tym, co widać wzdłuż krawędzi odzieży. Z drugiej strony flizelina nie jest widoczna na przodzie odzieży, ponieważ znajduje się pomiędzy warstwami materiału. Licówka w szyciu służy do wykończenia surowych krawędzi i wzmocnienia szwów, a jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną, a fizelina zachowuje kształt odzieży i zapobiega rozciąganiu się szwów.

Czy interfejs jest niezbędny do licowania? Łączenie pomaga również zachować strukturę okładziny, a krawędzie z okładziną są mniej podatne na zniekształcenia. Możesz przeczytać o tym, co łączy się w szyciu, aby uzyskać więcej informacji.

Podszewka a flizelina

Podszewka to lekki materiał, taki jak jedwab, przymocowany z przodu lub u dołu ubrania. Jej zadaniem jest ukrycie detali wnętrza i sprawienie, by ubranie lepiej czuło się na ciele. Ten wewnętrzny materiał zwiększa również atrakcyjność wizualną, gdy używasz innego koloru lub nadruku niż ubranie.

Co to jest flizelina? Nie mylić z podszewką, flizelina to dodatkowy materiał, który umieszcza się pomiędzy podszewką a materiałem wierzchnim. Zwykłym celem jest dodanie ciepła, ale może to również wpłynąć na sposób układania się ubrania.

Jak szyć okładzinę?

Poniższe kroki dotyczą szycia licowania na dekolcie ubrania:

 • Połóż okładkę na prawym boku ubrania razem i przypnij na miejscu
 • Zaznacz dekolt na interfejsie i sprawdź, czy jest na górze i jest skierowany do Ciebie, zanim przypniesz okładzinę na miejscu
 • Przyszyj licówkę do ubrania wzdłuż dekoltu
 • Wytnij wnętrze dekoltu i przytnij naddatek szwu
 • Przytnij szew co pół cala i dociśnij go do okładziny
 • Podszyj licowanie do szwu
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, czym jest licowanie w szyciu, i okazuje się, że jest to tkanina, której używasz do surowych krawędzi odzieży. W rezultacie szwy będą mocniejsze, a także ozdobisz otwory, takie jak otwory na szyję w ubraniach, dodając wokół nich okładzinę.

  Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś. Zapraszam do przeglądania naszego bloga w celu zapoznania się z różnymi terminami szycia, takimi jak ściąganie w szyciu i nie tylko.