Czym jest średnio twardy materac: czy jest dla Ciebie?

Odpowiedź na to, czym jest materac średnio twardy, jest już w nazwie. Łóżka te są nieco twardsze niż materace średnie, ale nie są uważane za twarde. W tym artykule dowiesz się więcej o różnicy między materacem o średniej i średniej twardości.

Czy jesteś również ciekaw, czym jest luksusowy materac twardy? Co to jest twardy materac poduszkowy? Te wyjątkowe twardości materacy mogą być również mylące, ponieważ nie są Ci znane, więc zapoznaj się z naszymi osobnymi artykułami na ich temat.

Czym jest średnio twardy materac: czy jest dla Ciebie?

Co oznacza średni materac twardy?

Materac o średniej twardości jest podobny do łóżka o średniej twardości, ale ma wystarczającą sztywność, ale nie jest zbyt sztywny jak twardy materac. Oznacza to, że średnia jest oceniana na 5 w skali twardości, podczas gdy średnio twardy materac ma od 6 do 7, tuż przed twardymi łóżkami od 8 do 10. Jeśli nadal nie znasz tych ocen, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym twardości materaca, aby zrozumieć jak działa ta skala.

Dla kogo jest odpowiedni materac o średniej twardości?

Śpiący na plecy i brzuch

Osoby śpiące na plecach i brzuchu skorzystają z łóżka o średniej twardości w porównaniu z innymi rodzajami materacy. Z drugiej strony potrzebujesz średniego łóżka lub czegoś bardziej miękkiego, aby zapewnić dodatkową amortyzację, jeśli śpisz na boku. Dlaczego pozycja do spania jest ważnym czynnikiem przy wyborze twardości materaca?

Osoby śpiące na plecach potrzebują wystarczającego wsparcia, aby naturalna krzywizna dolnej części pleców nie zapadała się głęboko w tej pozycji. Osoby śpiące na brzuchu będą potrzebowały czegoś jeszcze mocniejszego, ponieważ ta orientacja jest już nienaturalna dla kręgosłupa. Ale ponieważ niektórzy ludzie mogą czuć się niekomfortowo w twardym łóżku, najlepszym wyborem będzie materac o średniej twardości, ponieważ nadal ma pewną miękkość.

Ciężkie osoby

Ciężkie osoby lub osoby o wadze 230 funtów lub więcej muszą korzystać z twardego łóżka, aby nie zapadły się zbyt głęboko i nie utraciły neutralnego kręgosłupa. Ale ponieważ niektóre twarde łóżka są zbyt sztywne, aby nie zapewniały ulgi w ucisku, ciężkie osoby mogą bardziej skorzystać z łóżka o średniej twardości. Możesz również sprawdzić ten artykuł na temat najlepszego rodzaju materaca dla osób otyłych.

Ludzie z bólem ciała

Ból pleców, a nawet ramion będzie łatwiejszy do opanowania podczas korzystania z materaca o średniej twardości. Nie spowoduje dalszego skręcenia tych obszarów ciała, ale nadal będzie amortyzować punkty nacisku, gdy leżysz na łóżku. Jeśli masz bolesny stan, taki jak fibromialgia, rozważ te materace dla osób z fibromialgią.

Ludzie dzielący łóżko

Jeśli dzielisz łóżko, potrzebujesz materaca, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej partnerki i Ciebie. Materac o średniej twardości sprawdza się w przypadku większości typów ciała i pozycji do spania w porównaniu z innymi ocenami twardości. Możesz również uzyskać najlepsze na rynku łóżko z regulacją, zapewniające każdej osobie indywidualne wsparcie i wygodę.

Jak czuje się średnio twardy materac?

Materac o średniej twardości w dotyku przypomina jego nazwę. Nie jest zbyt miękki jak materace ocenione poniżej 5, ale ma pewną twardość, jeśli dana osoba nadal uważa, że ​​średnie łóżko jest zbyt tonące. Ogólnie rzecz biorąc, średnio twarde łóżko nadal będzie się układać wzdłuż twoich krzywizn, ale nie poczujesz się „połknięty” przez materac.

Materac średnio twardy a średnio twardy

Materace średnie mają ocenę twardości 5 i są idealne dla osób sypiających z boku, które nie lubią zbyt dużego zapadania się. Z drugiej strony, średnio twardy materac ma ocenę 6 do 7, tuż przed twardym łóżkiem, więc jest tylko odrobinę twardszy niż średnie łóżko. Osoby z materacami piankowymi mogą również przeczytać ten przewodnik po materacach ILD, ponieważ ILD może oznaczać, jak twarde jest twoje łóżko.

Czy materac średnio twardy jest twardszy niż materac twardy?

Materac o średniej twardości nie będzie twardszy niż twarde łóżko, ponieważ jest oceniany tylko na 6 do 7 w skali twardości, podczas gdy twardy materac ma ocenę od 8 do 10. Dzieje się tak, ponieważ twarde łóżka nie oferują już tonięcia, a te znajdujące się dalej skala twardości nie będzie miała amortyzacji. Niemniej jednak bardzo twarde materace z oceną od 9 do 10 nie będą tak powszechne, jak łóżka o średniej lub średniej twardości.

Czy średni lub twardy materac jest lepszy dla twoich pleców?

Średni materac jest lepszy dla pleców, ponieważ twarde łóżko może nie mieć wystarczającej amortyzacji, aby złagodzić stres, zwłaszcza w okolicy lędźwiowej. W szczególności materace o średniej twardości zapewniają lepszą ulgę w bólu niż materac twardy. Jednak nadal weź pod uwagę swoją pozycję do spania i typ ciała, aby zachować neutralność kręgosłupa podczas snu.

Który materac jest najlepszy lub średni?

Jeśli nie wiesz jeszcze, jak dobrać twardość materaca, najlepiej wybrać średnią lub średnią twardość. Te oceny są idealnym środkiem dla większości śpiących w porównaniu z miękkimi lub twardymi łóżkami. A jeśli masz inne schorzenia, możesz również skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania konkretnych zaleceń.

Który rodzaj materaca jest średnio twardy?

U nas znajdziesz średnio twarde łóżka w postaci materacy piankowych i hybrydowych. Są dość powszechne, chyba że marka pozwala również kupującemu wybrać pożądaną jędrność.

Wniosek

Czy ten artykuł odpowiedział na Twoje pytanie zadowalająco? Podsumowując, czym jest materac średnio twardy, pomyśl o nim jako o średnim materacu, który jest odrobinę twardszy, ale wciąż nie tak twardy jak twarde łóżko. Jest idealny dla osób śpiących na plecach i brzuchu, ciężkich osób, cierpiących na ból ciała, a nawet tych, którzy dzielą łóżko.

Pamiętaj tylko, że przy wyborze materaca należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Zapraszam do zapoznania się z naszą bazą wiedzy, aby dowiedzieć się więcej!