Czym jest ślub Boho: czego się spodziewać

Odpowiedź na to, czym jest ślub w stylu boho, będzie łatwiejsza do zrozumienia, jeśli będziesz wiedzieć, jakiego tematu, miejsca, dekoracji i strojów możesz się spodziewać. Porównamy również wesela czeskie do weselnych rustykalnych, ponieważ często uważa się, że są to te same.

A jeśli tego typu śluby odpowiadają twoim zainteresowaniom, możesz rozważyć, czym jest duchowa ceremonia ślubna. Ten rodzaj ceremonii jest idealny dla motywu Boho, ponieważ Bohemian jest nieco swobodny i nigdy nie ogranicza się do reguł.

Czym jest ślub Boho: czego się spodziewać

Co to jest ślub w stylu Boho?

Ślub w stylu bohemy to ślub nawiązujący do motywu bohemy lub boho. Biorąc to pod uwagę, wesele będzie miało swobodny i niekonwencjonalny styl związany ze słowem Bohemian.

Kiedy myślisz o stylu bohemy, często jest on artystyczny i wyzwolony, związany z oryginalnymi „Bohemianami”, którzy byli podróżnikami z Europy Środkowej. Dlatego ślub Boho jest kolorowy i artystyczny, często z elementami ziemi i natury.

W porównaniu do tradycyjnego wesela, które często odbywa się w pomieszczeniu, w formalnej oprawie, wesele Boho jest mniej surowe, zarówno pod względem elementów samej ceremonii, ubioru, jak i dekoracji miejsca. Właśnie dlatego pary, które uwielbiają kapryśny i beztroski motyw, wybierają ten styl ślubny, a w dzisiejszych czasach wesela w stylu bohemy stają się coraz bardziej powszechne.

Co sprawia, że ​​wesele jest artystyczne?

 • Motyw ślubny Boho

Ogólny motyw ślubu Boho jest swobodny i beztroski. Powinno to być również uczucie, którego Ty i Twoi goście możecie spodziewać się na Waszym weselu.

Przebieg ceremonii i przyjęcia nie wydaje się restrykcyjny i poważny. Zamiast tego jest relaksujący i wyzwalający, jak podczas podążania za kulturą Boho.

 • Miejsce na czeskie wesela

Wesele nie będzie cyganerią, jeśli miejsce będzie w pomieszczeniu. Jeśli chcesz tego rodzaju ślubu, możesz wziąć pod uwagę naturalne środowisko, takie jak las lub plaża.

Dlatego też boho i rustykalne wesela to terminy, które często spotykają się ze sobą. Niezależnie od tego, chcesz relaksującego miejsca zamiast ograniczonej przestrzeni.

 • Czeskie dekoracje ślubne

Oprócz miejsca, to, co jest wyjątkowe na czeskim weselu, to dekorowanie okolicy. Spodziewaj się kolorów ziemi, takich jak zielenie, błękity, brązy, czerwienie, pomarańcze i żółcie.

Dekory są również naturalnymi materiałami, takimi jak juta zamiast elementów syntetycznych. Porozmawiaj ze swoim dekoratorem ślubu, ponieważ prawdopodobnie będzie miał pomysł na stylizację miejsca weselnego w stylu Boho.

 • Ślubne stroje boho

Wreszcie, to nie jest wesele Boho, jeśli para i goście nie będą jednocześnie brać pod uwagę beztroskiego i naturalnego motywu swoich strojów. Zamiast zwykłego formalnego lub czarnego ubioru, typowe jest widzieć gości w jasnych kolorach, ekscytujących wzorach i niepowtarzalnych stylach mody.

Możesz przeczytać, w co się ubrać na wesele Boho, aby dowiedzieć się więcej. Oczywiście panna młoda i pan młody są równie kapryśni, jeśli chodzi o kwiaty jako dodatki, ale nadal można nosić klasyczny garnitur i suknię ślubną.

Czym jest rustykalne wesele Boho?

Już sama nazwa rustykalne wesele Boho łączy motywy rustykalne i czeskie. Dlatego zobaczysz kolorowe elementy, takie jak kwiaty godne uwagi na weselu w stylu Boho, z elementami rustykalnymi, takimi jak drewno i stonowane kolory.

Ceremonia w parku przyrody byłaby idealna na tego typu wesele. Możesz użyć drewnianych dekoracji z kwiatami, łapaczami snów, różnymi wzorami, kolorami i teksturami.

Następnie kolory na strojach mogą być neutralne z kilkoma żywymi kolorami, aby uchwycić naturalny, ale kapryśny motyw obu stylów. Więc jeśli jesteś fanem obu wesel, dlaczego nie wykorzystać ich razem jako motywu weselnego?

Rustykalny motyw ślubny a motyw ślubny Boho

Rustykalny motyw ślubny wygląda bardzo organicznie i naturalnie. Spodziewaj się zobaczyć elementy takie jak drewno, liście, trawa i wiele stonowanych kolorów.

Z drugiej strony motyw ślubny Boho obejmuje również ziemię i naturę, ale spodziewaj się więcej kolorów i wzorów. Kolorowe wzorzyste tkaniny, kwiaty, koronki i pióra to tylko niektóre elementy, które przywodzą na myśl motyw Boho.

Jak zaplanować ślub Boho?

 • Zabezpiecz miejsce na świeżym powietrzu
 • Rozważ zatrudnienie dekoratora weselnego lub miernika, jeśli możesz sam zaprojektować miejsce, korzystając z innych wesel w stylu Boho jako inspiracji
 • Kupuj odpowiednie stroje i opowiadaj swoim gościom o motywie Boho, aby mogli się odpowiednio ubrać
 • Skonsultuj się z artystami i wykonawcami na przyjęcie i porozmawiaj z nimi na temat
 • Zaplanuj ze swoim cateringiem, jak zastosować kolorowy i swobodny motyw do swojego menu i napojów
 • Co oznacza boho w sukniach ślubnych?

  Dla panny młodej na czeskim weselu może rozważyć wygodną i zwiewną suknię ślubną. Może być w dowolnym kolorze lub nadruku, który lubi, chociaż biel nadal słynie z sukien ślubnych Boho.

  Suknia ślubna Boho zazwyczaj ma koronkę, ekscytującą fakturę, wzór lub koraliki z lejącą się spódnicą i efektownymi rękawami. Ale nie zapomnij nosić kwiatów we włosach, aby w pełni uchwycić motyw Boho.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, czym jest ślub Boho, który ma swobodny i kapryśny motyw.

  Wkomponowuje naturalne elementy w wystrój i ogólny motyw ślubu. Ślub Boho nie wydaje się restrykcyjny i formalny, podobnie jak definiuje się Boho.