Czym jest Matrona Honorowa na weselu

Jeśli jesteś ciekawa, czym jest honorowa matrona na weselu, możesz powiązać to z druhną. Dzielą podobne obowiązki i różnią się tylko statusem związku.

W tym artykule porównasz te dwa bardziej szczegółowo, a także poznasz oczekiwane obowiązki honorowej matrony. Odpowiemy na wszystko, od tego, co czyni kogoś honorową matroną, po jej stanowisko stojąc z panną młodą.

Czym jest Matrona Honorowa na weselu

Zachęcamy do przejrzenia naszego bloga, aby uzyskać więcej pytań dotyczących ślubu. Po przeczytaniu tego artykułu możesz na przykład dowiedzieć się, ile druhen jest na weselu.

Wszystko, co należy wiedzieć o tym, kim jest honorowa matrona na weselu

Czym jest honorowa matrona?

Honorowa matrona na weselu odnosi się do asystentki, do której panna młoda może zwracać się przez cały czas trwania wesela. Jej obowiązki są takie same, jak w przypadku druhny, ale bardziej słuszne jest określenie kobiety, która była mężatką, jako honorowej matrony.

Kto może być honorową matroną na weselu?

Honorowa matrona to osoba wybrana przez pannę młodą, która jest często zaufanym i bliskim przyjacielem lub członkiem rodziny, tak jak jej siostra. Jeśli ktoś zbliży się do Ciebie i zaproponuje Ci bycie czyjąś honorową matroną, to znaczy, że ceni Twoje rady i szuka dla Ciebie wskazówek dotyczących ślubu i małżeństwa.

Czy honorowa matrona może się rozwieść?

Honorowa matrona może się rozwieść, ponieważ każda kobieta, która kiedykolwiek była zamężna, będzie nazywana honorową matroną, a nie kimś, kto nigdy nie wyszła za mąż. W takim przypadku niezamężna kobieta zostanie nazwana druhną.

Mając to na uwadze, każda kobieta zamężna, owdowiała, a nawet rozwiedziona jest uważana za honorową matkę. W rzeczywistości w królewskich domach druhna jest tak nazywana, ponieważ jest dziewicą, która nigdy nie była zamężna, co oznacza, że ​​związek mógł być zastosowany do tego, dlaczego na weselach występuje terminologia honorowa matrona i druhna.

Jakie są obowiązki honorowej matrony?

 • Pomóż pannie młodej w wyborze i dopasowaniu sukni ślubnej przed ślubem
 • Zaplanuj weselne prysznice i komunikuj się z innymi bliskimi przyjaciółmi panny młodej
 • Upewnij się, że wszystko jest ustawione na dzień ślubu (np. znalezienie dostawców, firm cateringowych, dekoratorów, fotografów itp.)
 • Poprowadź pannę młodą przed, w trakcie i po ślubie
 • Pomagaj pannie młodej w jej potrzebach, takich jak poprawianie sukni lub zmiana stroju z ceremonii na przyjęcie
 • Pomóż gościom i zapewnij płynny przebieg wydarzenia
 • Może być również zaangażowany w kontakt z gośćmi lub zbieranie prezentów i funduszy
 • Dostępne dla innych przyjaciół i rodziny, którzy mogą mieć pytania dotyczące ślubu
 • Może być pośrednikiem między panną młodą a innymi osobami
 • Utrzymuj pannę młodą spokojną i opanowaną przez cały ślub, będąc niezawodną obecnością lub oferując rozwiązania wszelkich potencjalnych problemów losowych, takich jak przypadkowe plamy na sukni ślubnej podczas ślubu
 • Podziel się po ślubie spostrzeżeniami i poradami dla młodej panny młodej

Jaka jest różnica między druhną a matką honorową?

Główną różnicą między honorową druhną a honorową matroną jest status związku. Honorowa druhna to ktoś, kto nigdy nie był żonaty, podczas gdy honorowa matrona to ktoś, kto był żonaty.

Niemniej jednak oboje odgrywają taką samą rolę, jak powiernicy panny młodej. Ale czy na weselu można mieć zarówno honorową matronę, jak i honorową druhnę?

Możesz mieć na swoim weselu druhnę i honorową matronę. Niektóre panny młode chcą, aby ich samotna najlepsza przyjaciółka była ich druhną, ale chcą także ich bliskiej siostry, która akurat wyszła za mąż na ich przyjęciu weselnym.

Oczekuje się, że oboje będą współpracować i dzielić się obowiązkami. Przeczytaj, jak poprosić kogoś, aby był na twoim ślubie, jeśli chcesz wcześniej porozmawiać z tymi kobietami.

Czy Matrona Honorowa przemawia?

Podobnie jak druhna, matrona honorowa również wygłasza przemówienie lub toast. Dlatego przemówienie będzie również zawierało te same tematy, takie jak ich związek z panną młodą, parą i przyszłością.

Doświadczona w małżeństwie, honorowa matrona może również podzielić się kilkoma radami i innymi cennymi wskazówkami dla nowożeńców. Oczywiście humor jest zawsze mile widziany, aby wydarzenie było bardziej beztroskie.

Kto stoi obok panny młodej lub opiekunki?

Najbliżej panny młodej stoi druhna, a jeśli ona ma honorową matronę, to ta ostatnia będzie najbliżej niej. Honorowa druhna nadal będzie najbliżej panny młodej, która ma obie, a za nią honorowa matrona.

Kto pierwszy idzie jako pokojówka czy matrona honorowa?

Jeśli wesele ma honorową matronę i honorową druhnę, mogą iść razem w przejściu ze swoim drużbą i drużbą.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, czym jest honorowa matrona na weselu, co w gruncie rzeczy jest tym samym, co druhna honorowa, jeśli jest mężatką.

Jednak kogoś nadal można uznać za honorową matronę, nawet jeśli jest rozwiedziona lub owdowiała. Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.