Czym jest 30. rocznica ślubu: symbole i nie tylko

Odpowiedzią na to, czym jest 30. rocznica ślubu, jest to, że nazywa się ją również perłową rocznicą ślubu. Ale dlaczego perła ma związek z tak długim małżeństwem?

Porozmawiamy o symbolach, pomysłach na prezent i oczekiwaniach związanych z obchodami 35-lecia małżeństwa. A dla par, które pojechały na dłużej, oto co zrobić z okazji 35. rocznicy ślubu.

Czym jest 30. rocznica ślubu: symbole i nie tylko

Co to jest 30. rocznica ślubu i pomysły na prezenty

30. rocznica ślubu oznacza, że ​​jesteście razem ze współmałżonkiem od trzech dekad! Ten okres jest niewątpliwie godny uczczenia, ponieważ oznacza solidną relację pośród różnych wyzwań w ciągu tych 30 lat.

To powiedziawszy, 30. rocznicę ślubu symbolizuje perła. Ale dlaczego perła?

Perły powstają z biegiem czasu, co może korelować z tym, jak 30 lat małżeństwa kształtuje się i zestala w miarę upływu lat. Uważa się nawet, że duchowe znaczenie pereł to mądrość zdobyta dzięki doświadczeniu, czego można się spodziewać po parze, która jest małżeństwem od trzech dekad.

Jak nazywa się 30 lat małżeństwa?

Małżeństwo od 30 lat jest obchodzone i nazywane perłą rocznicą ślubu, ponieważ perła symbolizuje czas trwania małżeństwa. Pary, które osiągnęły ten kamień milowy, zwykle otrzymują perły w prezencie, pasujące do związku, którego rozwój i przekształcenie w coś czystego i pięknego wymagało czasu.

Chociaż 30. rocznica ślubu nie jest tak wielka jak 50. rocznica ślubu, nadal warto ją pochwalić. Jesteście razem od ponad 25 lat i nie jest to coś do przeoczenia.

Na przykład, czy wiesz, że średni czas trwania małżeństwa w USA wynosi tylko około siedmiu lat? Więc jeśli znasz kogoś, kto świętuje 30. rocznicę, obdarz go uznaniem i miłością, na jaką zasługuje, ponieważ w dzisiejszych czasach nie jest to powszechne.

Co oznacza 30 lat małżeństwa?

Symbolem 30. rocznicy ślubu jest perła, ale diament jest również akceptowany jako współczesny symbol 30 lat małżeństwa. Cokolwiek wybierzesz, powinno być akceptowalne, o ile najlepiej reprezentuje twoje małżeństwo.

Perła doskonale symbolizuje 30 lat małżeństwa, ponieważ z biegiem lat staje się bardziej treściwa i piękna, podobnie jak trwałe małżeństwo. Ale, szczerze mówiąc, nie przetrwasz z małżonkiem przez kilka dziesięcioleci bez wkładania pracy i stawiania czoła wyzwaniom, które pojawią się na twojej drodze.

Perła kojarzy się również z uczciwością i lojalnością, które są podstawowymi cechami trwałego małżeństwa. Ale jeśli uważasz, że siła i czystość diamentu najlepiej odzwierciedla twoje 30 lat małżeństwa, możesz wybrać go jako symbol swojej rocznicy ślubu.

Jaki kamień jest na 30 lat małżeństwa?

Przez 30 lat małżeństwa kamień szlachetny jest diamentem, a także współczesnym symbolem 30. rocznicy ślubu. W końcu tradycyjnym symbolem 30. rocznicy ślubu jest perła, która nie jest kamieniem.

Perły nie są tym samym, co podziemne minerały, ale są klejnotami utworzonymi w mięczakach. Niezależnie od tego, jeśli myślisz o prezentach na rocznicę ślubu dla pary poślubionej przez 30 lat, rozważ podarowanie im pereł lub diamentów, aby zachować symbolikę tego małżeństwa.

Jaki jest kolor 30. rocznicy ślubu?

Jeśli myślisz o tym, by zaskoczyć swojego partnera przyjęciem z okazji 30. rocznicy ślubu, możesz użyć tradycyjnego koloru na 30 lat małżeństwa, czyli zielonego. Zielony bardzo łatwo łączy się z innymi kolorami, więc dekorowanie powinno być łatwe.

Z symbolicznego punktu widzenia kolor zielony nadaje się również na 30. rocznicę ślubu, ponieważ reprezentuje życie i odnowę. Więc przydałoby się szczęście, aby dać parze coś zielonego, tak jakbyś witał odnowienie ich wzajemnej miłości.

Jaki jest kwiat na 30. rocznicę ślubu?

Tradycyjnym kwiatem 30. rocznicy ślubu jest lilia, więc słodko byłoby również podarować partnerowi bukiet z lilii w rocznicę ślubu. W niektórych kulturach lilie są nawet używane na weselach, ponieważ oznaczają „szczęśliwy związek na stulecie”.

Jeśli chodzi o to, co reprezentują lilie, są one skorelowane z czystością, a nawet oddaniem. Są one również podobne do tego, co symbolizują perły, jeśli pamiętasz wcześniej.

Jaki jest prezent na 30. rocznicę ślubu?

Perłowe prezenty na rocznicę są zwykle wręczane na 30 lat małżeństwa. Możesz również rozważyć podarowanie pierścionków z diamentami jako ulepszenie swoich obrączek ślubnych, ponieważ diamenty są również znane jako nowoczesny symbol tego okresu małżeństwa.

Przeczytaj, w którą rocznicę ulepszyć obrączkę, aby uzyskać więcej informacji, jeśli jesteś zainteresowany. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz podarować każdej parze z długim stażem inne przedmioty lub doświadczenia poza symbolami rocznicowymi.

Lub świętujesz ze współmałżonkiem; dlaczego nie zarezerwować wakacji we dwoje?

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Podsumowując, 30. rocznica ślubu, znana jest również jako rocznica perłowa, ponieważ perła jest jej tradycyjnym symbolem.

Podobnie jak perła, 30 lat małżeństwa jest trwałe, czyste i piękne w miarę upływu lat. Diament, zielony kolor i lilie są również skorelowane z 30. rocznicą ślubu.