Czy wiesz, jaki kolor ma pleśń? Oto niesamowity przewodnik!

Czy pleśń i pleśń to to samo? Czy wiesz, jaki kolor ma pleśń w porównaniu do pleśni?

Istnieje wiele pomyłek między pleśnią a pleśnią; niektórzy nawet używają obu zamiennie. Łączy je kilka cech, takich jak kategoryzacja jako grzyby i wzrost na obszarach mokrych i wilgotnych.

Czy wiesz

Istnieje wiele rodzajów pleśni, a pleśń to specyficzny rodzaj pleśni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pleśni.

Co to jest pleśń?

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska twierdzi, że pleśnie obejmują wszystkie mikroskopijne grzyby, które rozwijają się w postaci wielokomórkowych włókien. Jednocześnie pleśń odnosi się do pewnego rodzaju pleśni, a także odnosi się do wzrostu pleśni.

W przeciwieństwie do pleśni, pleśń nie uszkadza materiałów, na których rośnie. Zobacz ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o różnicach między pleśnią a pleśnią.

Mączniaki mają płaski pokrój wzrostu, co ułatwia ich usuwanie. Rośnie głównie na mokrych tkaninach, skórze, roślinach lub drewnie.

Aby rosnąć, potrzebuje dowolnego materiału organicznego, dużej ilości wilgoci i ciepła jawnego. Warunki te sprzyjają rozmnażaniu się pleśni.

Jak wygląda pleśń?

Pleśń może pojawiać się w różnych kolorach, takich jak biały, żółty, czarny, niebieski, zielony i tak dalej. Jednak pleśń ma tylko barwę od białego, szarego lub żółtego, a z czasem ciemnieje.

Zobacz ten artykuł, aby dowiedzieć się, jaki kolor ma pleśń i wskazać różne pleśnie w Twoim domu.

Tekstura mączniaka była często rozmyta, a innym razem śliska. Pachnie też stęchlizną i ziemistą.

Istnieją dwa rodzaje mączniaka, którymi są mączniak rzekomy i mączniak prawdziwy.

Mączniak rzekomy wygląda jak żółte lub białe plamy na powierzchni. Rozwija się na obszarach o mokrych i bardzo wilgotnych warunkach.

Chociaż łatwiej jest zidentyfikować mączniaka prawdziwego, ponieważ pojawia się jako szare lub białe plamy. Dobrze rośnie w miejscach o dużej wilgotności i suchym klimacie.

Chociaż rzadko jest śmiertelna, może pozbawić ją składników odżywczych i wody, jeśli zostanie pozostawiona na roślinach, co prowadzi do spowolnienia wzrostu lub więdnięcia.

Czy pleśń jest szkodliwa?

Pleśń nadal może stanowić zagrożenie dla zdrowia, ale jest stosunkowo łagodniejsza w porównaniu z pleśnią. Kaszel, kichanie, bóle głowy, ból gardła i problemy z oddychaniem, te reakcje mogą wystąpić po inhalacji zarodników pleśni.

Wynik może się różnić w zależności od osoby; osoby z astmą, alergiami lub wcześniejszymi schorzeniami mogą mieć poważniejsze problemy. Jest najbardziej niebezpieczny dla niemowląt, kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych i osób z problemami układu oddechowego.

Pleśń jest obecna wszędzie w naszym środowisku. Małe porcje nie zagrażają zdrowiu, ale duże ilości mogą negatywnie wpłynąć na każdego.

Pleśń wpływa nie tylko na ludzi, ale także na ich otoczenie. Trzeba przyznać, że rośnie tylko na powierzchni materiału, więc nie powoduje poważnych uszkodzeń.

Pleśń często rozwijała się w wilgotnych miejscach około 24-48 godzin, a następnie wytwarzały się zarodniki, pozostawiając je w powietrzu.

Zapobieganie pleśni

Chociaż pleśń nie spowodowałaby ogromnych zniszczeń w otoczeniu, zawsze lepiej nie pozwolić jej rosnąć w pobliżu domu.

Gdy zauważysz obszar, w którym rośnie pleśń, natychmiast unikaj zbyt długiego narażenia na zarodniki pleśni, podejmując działania. A oto kilka rad, na które warto zwrócić uwagę, aby zapobiec rozwojowi pleśni:

 • Czyść tak często, jak to konieczne, spiżarnie, łazienki, piwnice i inne miejsca, w których może rozwijać się pleśń.
 • Używaj lamp elektrycznych na mniejszych powierzchniach, takich jak szafy, aby zachować suchość w środku. Dodatkowo w słoneczne dni przewietrz rzeczy w swojej szafie.
 • Nigdy nie pozwól, aby ubrania lub tkaniny leżały na mokro i prawidłowo je wieszaj, aby wyschły. Dokładnie i szybko wysusz wypraną odzież przed przechowywaniem.
 • Napraw problemy z wyciekiem wody tak szybko, jak to możliwe.
 • Popraw cyrkulację powietrza w domu, otwierając okna lub używając wentylatorów wyciągowych. I upewnij się, że Twoje schowki i szafki są suche i dobrze wentylowane.
 • Użyj osuszacza, aby utrzymać suchy dom.
 • Jeśli posiadasz klimatyzator, ustaw go na 73°F-81°F w gorących porach roku i 68-76°F w zimnych porach roku.
 • Używaj środka do usuwania pleśni i pleśni CLR, który pomaga również zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarodników pleśni i ich wzrostowi w innym obszarze. Zobacz ten artykuł, aby dowiedzieć się, gdzie kupić środek do usuwania pleśni i pleśni CLR.
 • Jeśli masz dostęp do substancji chemicznych, które mogą pochłaniać wilgoć, takich jak żel krzemionkowy, sita molekularne i aktywowany tlenek glinu, możesz ich użyć. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i używaj ich właściwie.
 • Używaj środków grzybobójczych do rozpylania na tkaninach w celu ochrony przed pleśnią. Zachowaj ostrożność podczas korzystania z tego rodzaju produktu.
 • Jeśli chodzi o usuwanie pleśni, pomocne mogą być następujące elementy:

  • W przypadku odzieży i tkanin najpierw wyszczotkuj uszkodzoną powierzchnię na zewnątrz, następnie umyj ją detergentem i wodą przed spłukaniem, a na koniec pozostaw do wyschnięcia na słońcu. Jeśli plama pozostanie, użyj soku z cytryny z solą, aby ją usunąć.
  • Jeśli chodzi o skórę, najpierw wilgotną szmatkę w 1 porcji alkoholu do wycierania i 1 części wody, a następnie wytrzyj, a na koniec wysusz w przewiewnym miejscu.
  • Jeśli chodzi o dywaniki i dywany, umyj dotknięty obszar grubą warstwą mydliny, a następnie przetrzyj ją ściereczką zwilżoną wodą, a na koniec pozostaw do wyschnięcia na słońcu.

  Wniosek

  Pleśń i pleśń różnią się od siebie. Aby lepiej to zidentyfikować, pomocne może być poznanie koloru pleśni i pleśni.

  Pleśń jest łagodniejsza niż pleśnie pod względem zagrożeń dla zdrowia i szkód wyrządzonych jej otoczeniu. Ale zawsze najlepiej jest leczyć go natychmiast po zobaczeniu, ponieważ długotrwałe narażenie na to może również powodować poważne zagrożenie dla zdrowia.

  Chroń swoje zdrowie i swoje rzeczy najlepiej, jak potrafisz.