Czy są gotowe do użycia produkty niezbędne do zwalczania szkodników?

Podczas próby samodzielnego zwalczania szkodników możesz się zastanawiać, „czy są gotowe do użycia produkty niezbędne w zwalczaniu szkodników?” Nie tylko są one niezbędne, ale większość organizacji zajmujących się tym tematem poleca produkty gotowe do użycia.

Oto krótkie szczegółowe wyjaśnienie tych pestycydów.

Czy są gotowe do użycia produkty niezbędne do zwalczania szkodników?

Co powinieneś wiedzieć o produktach gotowych do użycia?

Aby dać Ci wyobrażenie o produktach gotowych do użycia lub RTU, są to pestycydy, które nie wymagają żadnego rozcieńczania i oczywiście możesz ich używać bez żadnych wcześniejszych procedur. Ten rodzaj produktu do zwalczania szkodników może sprawić, że samodzielna kontrola szkodników będzie łatwiejszym i bezpieczniejszym zadaniem.

W rzeczywistości, według Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, powinieneś używać produktów RTU, kiedy tylko możesz.

Ze względu na wygodę użytkowania produktów RTU można je wykończyć w krótkim czasie.

Ich łatwe w użyciu właściwości eliminują również potrzebę zakupu specjalnego sprzętu do mieszania lub rozcieńczania pestycydów. W przypadku innych, bardziej skomplikowanych pestycydów, które są dostarczane wraz z procedurami, sprzęt, którego będziemy używać, gwarantuje drobiazgową konserwację i staranne mieszanie pestycydów, których będzie używał.

Dzięki produktom RTU możesz po prostu napełnić pompę spustową i spryskać dotknięte obszary. Alternatywnie mogą być dostarczane w puszkach z aerozolem lub butelce, z których można natychmiast skorzystać.

Ponieważ produkty RTU skracają czas i zmniejszają komplikacje, można powiedzieć, że zakup ich do zastosowań w zwalczaniu szkodników może być bardziej opłacalnym sposobem radzenia sobie z niechcianymi szkodnikami. Dodatkowo, ponieważ musisz ostrożnie obchodzić się z pestycydami, które wymagają rozcieńczenia, produkty RTU zapewniają, że obchodzisz się z nimi w sposób bardziej odpowiedzialny.

Jakie są rodzaje produktów RTU?

Pierwszą rzeczą, która może ci się przyjrzeć, są prawdopodobnie rozpylane pestycydy. Istnieje szeroka gama produktów RTU, które nie gwarantują żadnego przygotowania.

Niektóre z tych produktów to roztwory o niskim stężeniu, aerozole, przynęty, pyły i granulki. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z tych produktów, oto pomocny przewodnik na temat 3 metod zwalczania szkodników.

1. Roztwory o niskim stężeniu

Te rozwiązania często są dostarczane w butelkach z rozpylaczem. Składnik aktywny w nich często wynosi jeden procent lub mniej na jednostkę objętości zmieszaną z rozpuszczalnikami organicznymi.

Ze względu na niskie stężenie roztwory te prawie nie pozostawiają plam na tkaninach ani nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów. Te cechy sprawiają, że jest łatwy w użyciu w zastosowaniach instytucjonalnych lub strukturalnych, a także w gospodarstwach domowych.

2. Aerozole

Produkty aerozolowe mogą być RTU lub do stosowania w generatorach zasilanych energią elektryczną lub benzyną. Aerozole RTU są dostarczane w ciśnieniowych kanistrach z aerozolem.

Niektóre z powszechnych zastosowań produktów w aerozolu to szklarnie, małe zakamarki w budynkach lub docelowe obszary zewnętrzne. Komercyjne spraye aerozolowe również mogą być uzupełniane.

Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas używania produktów w aerozolu, ponieważ wdychanie może oznaczać różnego rodzaju zagrożenia dla zdrowia.

3. Przynęty

Przynęty mogą mieć postać stałą lub płynną. Każdy typ jest RTU.

 • Przynęty w płynie

  Są one dostarczane w opakowaniach, które są RTU z mieszankami na bazie cukru w ​​stacji przynęt. Powszechne zastosowania płynnej przynęty obejmują zwalczanie inwazji mrówek, a czasem także karaluchów.

  W przypadku użycia przeciwko mrówkom, mrówki mogą przenosić przynętę z powrotem do swojej kolonii, aby poradzić sobie z koloniami. Zwróć uwagę, że niektóre gatunki mrówek mogą nie być przyciągane do takiej przynęty.

  Ważne jest, aby pamiętać, aby regularnie wymieniać płynne przynęty.

 • Solidne przynęty

  Te przynęty zawierają substancje chemiczne zmieszane z żywnością lub cokolwiek innego, co przyciąga szkodniki. Ilość aktywnych składników zwykle wynosi około pięciu procent lub mniej.

  Używając ich w pomieszczeniach, mogą poradzić sobie z różnymi owadami, takimi jak mrówki, muchy czy karaluchy. Na zewnątrz mogą kontrolować ślimaki, ślimaki i niektóre inne owady żyjące poza domem lub zakładem.

  Kupując twarde przynęty, upewnij się, że stacje z przynętami są odporne na manipulacje zgodnie z przepisami federalnymi.

4. Pyły

Preparaty pyłowe zawierają ilości dziesięciu procent lub mniej aktywnych składników zmieszanych z talkiem, gliną, popiołem wulkanicznym, kredą lub łupinami orzechów. Wielkość cząstek zależy od rodzaju składników, z których składa się preparat.

Niektóre z większą ilością składników aktywnych muszą być połączone z suchymi obojętnymi nośnikami przed zastosowaniem. Jednakże wspomniane powyżej 10 procent lub mniej preparatów ze składnikami aktywnymi to RTU.

Ludzie powszechnie wykorzystują pył głównie do celów rolniczych. Z drugiej strony możesz użyć kurzu do małych pęknięć i szczelin w konstrukcjach, aby poradzić sobie z ukrytymi insektami.

Sposób, w jaki działa kurz, polega na tym, że owady albo je połkną, albo wchłoną przez zewnętrzną powłokę ciała.

5. Granulat

Preparaty granulowane mają podobieństwa do pyłu, ale ich cząstki są większe i bardziej masywne.

Zawierają one albo kaczany kukurydzy, łupiny orzecha włoskiego, albo glinę z substancją czynną powlekającą granulki. Ilość składnika aktywnego waha się od jednego do piętnastu procent wagowych.

Ludzie często używają granulek do zwalczania szkodników na zewnątrz, nakładając je na glebę. Zajmują się chwastami, mrówkami lub innymi pasożytami zakopującymi się w glebie lub ucztujących na twoich roślinach.

Niektóre granulki mieszają się z wilgocią gleby, aby rozprowadzić składnik aktywny. Możesz również użyć granulowanych preparatów, aby zająć się szkodnikami przenoszonymi przez wodę, takimi jak larwy komarów.

Możesz być zaniepokojony protokołami BHP związanymi z używaniem powyższych produktów, ale mamy dla Ciebie ochronę. Oto przydatny artykuł szczegółowo opisujący, że zwalczanie szkodników jest bezpieczne dla ludzi.

Wniosek

Czy zatem gotowe do użycia produkty są niezbędne w zwalczaniu szkodników? Tak, oni są.

Jeśli chcesz wypróbować metody samodzielnego zwalczania szkodników, RTU mogą sprawić, że zwalczanie szkodników będzie dziecinnie proste.