Czy przy zakupie domu należy przeprowadzić kontrolę pleśni?

Większość ludzi pyta: „czy przy zakupie domu należy przeprowadzić kontrolę pleśni?” Cóż, nie powinieneś tracić czasu na dalsze zastanawianie się nad tym pytaniem, ponieważ tak!

Jeśli planujesz kupić nowy dom, pamiętaj, aby dołączyć do listy kontrolnej bezpieczeństwa swojego domu kontrolę pleśni. Czytając ten post, dowiesz się, dlaczego jest to kluczowy czynnik przy zakupie nowego domu.

Czy przy zakupie domu należy przeprowadzić kontrolę pleśni?

Ten blog poszerzy również Twoją świadomość na temat czerwonych flag lub wskazówek, które mówią, czy w Twoim przyszłym domu występuje pleśń. Dowiesz się również o ogólnej kontroli form i dwóch rodzajach testowania form.

Czerwone flagi w kupnie domu

Waypoint Property Inspection, LLC, sugerowała, że ​​większość domów, które mają niepokojące problemy z rozwojem pleśni, mają te częste niedogodności: problemy z systemem wodociągowym i klimatyzacją.

Problemy z systemem wodociągowym

Kiedy planujesz kupić nowy dom, ważne jest, aby sprawdzić ustawienia wody w domu. Dokładnie zbadaj dom, czy nie ma przecieków w dachu i kanalizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, sprawdź dom, jeśli występują problemy z wnikaniem wody. Jeśli tak, najprawdopodobniej rozwinęły się również ekstremalne problemy z rozwojem pleśni.

Problemy z klimatyzacją

Wiele zaniedbanych domów ma problemy z klimatyzacją. Ten problem jest również kluczowy w rozwoju pleśni, ponieważ słaba wentylacja powoduje, że dom jest wilgotny.

Musisz sprawdzić, czy każde źródło powietrza w domu jest czyste i działa. Tymi źródłami mogą być klimatyzatory, otwory wentylacyjne, kanały powietrzne i urządzenia uzdatniające powietrze.

W każdym razie istnieją trzy pomocne znaki wskazujące, czy w kanałach powietrznych jest pleśń. Kliknij link, jeśli potrzebujesz pomocy w tej sprawie.

Gdy zauważysz którykolwiek z tych problemów z systemem wodnym i klimatyzacją, nie wahaj się przeprowadzić natychmiastowej kontroli pleśni w domu.

Czy kontrola pleśni jest ważna przy zakupie domu?

Kontrola pleśni jest rzeczywiście niezbędna przy zakupie nowego domu. Nawet jeśli niektóre pleśnie są niewidoczne, nigdy nie dowiesz się, czy są po prostu ukryte.

Jeśli zamierzasz pominąć konieczność sprawdzania pleśni w domu, który chcesz kupić, może to spowodować więcej szkód w przyszłości. Przekonaj się, aby przeprowadzić inspekcję formy, znając jej zalety.

1. Zapobiega chorobom zagrażającym życiu

Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie człowieka. Nie ryzykuj zarażenia się chorobami spowodowanymi narażeniem na pleśń tylko dlatego, że nie przeprowadziłeś kontroli pleśni w nowo zakupionym domu.

2. Zapobiega uszkodzeniom konstrukcji

Przeprowadzenie inspekcji pleśni przy zakupie domu pozwoli zaoszczędzić Twój dom i kieszeń. Cóż, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jeśli zignorujesz te ukryte pleśnie, stopniowo zrujnuje to Twój dom. Oznacza to, że musisz wyremontować swój dom, co jest drogie w porównaniu z opłatą za inspekcję formy.

Możesz przeczytać ten krótki artykuł o korzyściach płynących z planowania kontroli formy, jeśli nadal masz wątpliwości, jak ważne są kontrole formy. Jeśli jesteś już przekonany, przeczytanie kolejnej części tego postu pomoże Ci poznać różne sposoby sprawdzania i testowania form.

Ogólna kontrola pleśni

Ogólna inspekcja pleśni jest pomocna, jeśli ty i twój inspektor nadal nie znacie dokładnego obszaru, w którym pleśń się rozwijała. Z tego powodu inspektor oceni tylko obszary, w których pleśń może się rozwijać.

Inspektorzy form używają testera wilgotności, miernika wilgotności i kamery termowizyjnej, aby ten proces był możliwy. Po wykryciu pleśnie należy zbadać za pomocą testów jakości powietrza lub wymazów z pleśni.

Zwróć uwagę, że prowadzenie badania pleśni jest trochę drogie. Istnieje jednak również możliwość bezpłatnego sprawdzenia formy.

Testowanie wymazówkami z pleśni

Ten rodzaj testowania pleśni ma zastosowanie, gdy znasz już obszar zaatakowany przez pleśń. Nawet jeśli pleśnie są widoczne.

Wymaz z pleśni jest również znany jako badanie powierzchni, w którym próbki pleśni są zbierane na powierzchni poprzez wymazy. Następnie próbki zostaną wysłane do laboratorium w celu dalszej analizy.

Badanie jakości powietrza

Jak sama nazwa wskazuje, te testy wykorzystują powietrze do wykrywania wzrostu pleśni w domu. Próbka powietrza z zewnątrz i wewnątrz zostanie zbadana i porównana.

W tym teście uzyskuje się stężenie zarodników pleśni w powietrzu, w przeciwieństwie do testu wymazów z pleśni. Jednak wyniki testów jakości powietrza mogą z czasem ulec zmianie, ponieważ występują również drastyczne zmiany w zarodnikach pleśni w powietrzu.

Wniosek

Unikaj kupowania domu, który ma problemy z instalacją wodną i klimatyzacją. Tego typu domy mają wysokie tendencje do rozwoju pleśni.

Jeśli jednak niestety tak się stało, natychmiast zarządzaj tym, wykonując ogólną kontrolę formy. Nie wahaj się ani wymazu z pleśni, albo testu jakości powietrza.

Pamiętaj, że dom to miejsce, w którym powinieneś czuć się najbezpieczniej. A teraz wystarczy pytanie „czy przy zakupie domu należy przeprowadzić kontrolę pleśni”, ponieważ jest to naprawdę konieczność!