Czy muszę pozbyć się wszystkich owadów z mojego trawnika? 2 rodzaje

Widok twojego ogrodu zarażony szkodnikami może sprawić, że stracisz panowanie nad sobą. Możesz pomyśleć: „czy muszę pozbyć się wszystkich owadów z trawnika?”

Pomocne jest eliminowanie owadów, które niszczą trawnik, ale pamiętaj, że nie każde stworzenie jest szkodliwe. Niektóre robaki mogą przynieść korzyści w twoim ogrodzie, więc musisz być ostrożny, gdy przeprowadzasz kontrolę szkodników.

Czy muszę pozbyć się wszystkich owadów z mojego trawnika? 2 rodzaje

Jak owady wpływają na Twój trawnik

Niektóre owady mogą wyrządzić niszczące szkody na trawniku. Mogą jeść liście, kwiaty i owoce, które próbujesz pielęgnować; więc musisz usunąć te stworzenia.

Niektóre owady mogą powodować problemy zdrowotne i dyskomfort. Twój trawnik będzie pusty, a Twoi bliscy będą niewygodni.

Kup materiały lub zatrudnij firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników, która pomoże Ci zmierzyć się z problemem.

Jednak niektóre owady są nieszkodliwe, a nawet przynoszą korzyści Twojemu ogrodowi. Musisz nauczyć się odróżniać szkodliwe owady od pożytecznych i przeprowadzać odpowiednią kontrolę szkodników.

Szkodliwe owady na trawniku

Niektóre owady zasługują na wyeliminowanie z Twojego ogrodu; uszkadzają rośliny i niosą ze sobą kilka problemów zdrowotnych. Te szkodniki mogą również zaatakować w twoim domu, jeśli nie kontrolujesz ich liczby.

Oto kilka szkodliwych błędów trawnika, na które musisz uważać:

1. Błąd Chinch

Te owady żywią się twoją trawą i wydzielają substancję chemiczną, która powstrzymuje twoją zieleń przed piciem wody. Twój trawnik będzie brązowy i suchy po inwazji chrząszczy.

2. Larwy chrząszcza (pędraki)

Owady te są potomstwem chrząszczy i mogą siać spustoszenie od wiosny do jesieni. Pędraki są jednymi z najgorszych szkodników ogrodowych, ponieważ zabijają trawę spod gleby.

3. Robaki wojskowe

Ten owad to kolejna larwa chrząszcza. Armyworms ucztują na trawie i łodygach twoich roślin i prowadzą nocny tryb życia, więc trudno je złapać.

4. Robak internetowy

Te szkodniki prowadzą nocny tryb życia i zjadają korzenie twojej rośliny. Uszkodzenia te utrudnią regenerację ogrodu.

5. Komary

Owady te nie niszczą Twojego ogrodu, ale przeszkadzają ludziom i przenoszą śmiertelne choroby. Obszary wilgotne muszą być szczególnie czujne w stosunku do komarów.

6. Mszyce

Owady te są małe, ale atakują roślinę w skupiskach. Mszyce uwielbiają wysysać sok roślinny i zostawiać go na śmierć.

Możesz poradzić sobie z tymi szkodnikami, kontaktując się z godną zaufania służbą zwalczania szkodników. Oto przewodnik, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza usługa zwalczania szkodników.

7. Termity

Te owady budują swoje gniazda na zewnątrz w pobliżu drewna, ale mogą zaatakować Twój dom, jeśli nie będziesz ostrożny. Termity jedzą drewno i papier, więc spowodują znaczne szkody w twoim domu.

Pożyteczne owady na trawniku

Kilka owadów może uszkodzić Twój trawnik i przeszkadzać, ale niektóre owady pomagają w rozwoju Twojego ogrodu. Owady te są zwykle drapieżnikami szkodników, więc nie wolno im ich krzywdzić.

1. Biedronki

Te chrząszcze żywią się wciornastkami i mszycami, więc twoje liście pozostaną nienaruszone.

2. Pająki

Te pajęczaki mogą wydawać się przerażające, ale polują na wszystkich nieznośnych intruzów w twoim ogrodzie.

3. Chrząszcze ziemne

Owady te zjadają inwazyjne gąsienice i kontrolują ich populację.

4. Mrówki

Mrówki poruszające się w glebie mogą pomóc w rozkładzie materii organicznej i tworzeniu gleby. Zjadają również larwy inwazyjne.

5. Dżdżownice

Są to inne owady, które ułatwiają krążenie składników odżywczych w glebie. Twoje rośliny będą zdrowsze dzięki dżdżownicom.

6. Pszczoły

Pszczoły to jedne z najpopularniejszych owadów ogrodowych. Pomagają zapylać kwiaty i zapewniają zdrowy wzrost ogrodu.

Wskazówki, jak leczyć i zapobiegać szkodnikom na trawniku

Musisz być odpowiedzialny za zwalczanie szkodników na swoim trawniku. Musisz pozbyć się szkodników, jednocześnie chroniąc pożyteczne owady.

Zapobieganie inwazji to jeden z najlepszych sposobów ochrony ogrodu. Oto poradnik, jak zwalczać szkodniki w ogrodzie.

1. Skoś trawnik

Owady wolą chować się w wysokiej trawie; dlatego musisz go przyciąć tak bardzo, jak to możliwe. Nie będą już mieli gdzie mieszkać.

2. Nie zostawiaj stojącej wody

Niektóre owady, takie jak komary, uwielbiają składać jaja w stojącej wodzie. Musisz pozbyć się kałuż, wykonując rów, aby usunąć wodę.

3. Usuń cały bałagan i śmieci ze swojego podwórka

Gruz i zgniłe jedzenie przyciągają różne owady; zazwyczaj składają jaja w tych obszarach. Musisz odpowiednio wyrzucać śmieci, aby utrzymać trawnik w czystości.

4. Używaj świeczek cytronelowych

Owady nienawidzą cytronelli, więc użyj tego naturalnego środka odstraszającego owady na swoją korzyść. Zapal kilka świec, gdy zobaczysz hordy niechcianych owadów.

5. Używaj oleju neem na swoich liściastych roślinach

Ten olej jest kolejnym naturalnym środkiem odstraszającym owady, a nawet zapobiega rozwojowi grzybów. Regularnie spryskuj rośliny rozcieńczonym olejem, aby uniknąć szkodników.

Olejek Neem jest bezpieczny dla dzieci i dużych zwierząt domowych, ale może być toksyczny dla ryb i ptaków. Nie spryskuj roślin przed deszczem, aby olej nie spłukiwał się i nie kapał do stawów.

Wniosek

Kilka owadów jest szkodliwych dla twoich roślin trawnikowych, ale nie dotyczy to wszystkich. Jeśli zastanawiasz się „czy muszę pozbyć się wszystkich owadów z trawnika”, spróbuj wymyślić najlepszy sposób na rozwiązanie problemu bez szkody dla pożytecznych owadów.

Niektóre owady mogą pomóc Twojemu trawnikowi być zdrowszym; dlatego musisz przeprowadzać bezpieczną i odpowiedzialną kontrolę szkodników, aby je chronić. Spróbuj skontaktować się z profesjonalistami, którzy wiedzą, że należy uważać na inne owady.