Czy istnieje kontrola szkodników dla węży? 7 najlepszych rozwiązań dla majsterkowiczów

Niektórzy ogrodnicy dopuszczają węże na swoim obszarze, ale niektórzy nie i zamiast tego stawiają pytanie: czy istnieje zwalczanie szkodników dla węży? Ten przewodnik nie odpowie tylko tak i nie, ale zamiast tego wypełni cię wszystkimi istotnymi informacjami, które musisz znać.

Jadowity kontra Niejadowite

Węże wolą czaić się w garażach, pełzających przestrzeniach, szopach, piwnicach i wysokich trawiastych miejscach. Widzenie jednego wywołuje alarm u większości ludzi, powodując panikę w ciele i chęć odejścia.

Czy istnieje kontrola szkodników dla węży? 7 najlepszych rozwiązań dla majsterkowiczów

Nie ma czegoś takiego jak bezpieczny wąż, ponieważ wszystkie węże mogą cię ugryźć; jedyną różnicą jest to, czy są jadowite, czy nie.

Ponieważ węże mają tak szeroki wachlarz wyglądów, rozróżnienie ich może być trudne. Mając to na uwadze, oto kilka łatwych znaków ostrzegawczych, które informują, czy masz na swoim podwórku jadowitego, czy niejadowitego węża.

Jadowite węże mają trójkątne głowy, cienkie i pionowe źrenice w żółtych lub zielonych oczach. Z drugiej strony niejadowite węże mają zaokrąglone lub łyżkowate głowy i zaokrąglone źrenice.

Kolor jest bardzo zróżnicowany dla obu rodzajów węży.

Jak trzymać węże w zatoce za pomocą zwalczania szkodników

Firma może przede wszystkim dążyć do wyeliminowania wszelkich szkodników z Twojej nieruchomości, ale może również określić, co przyciąga węże lub inne szkodniki. Możliwe, że masz na przykład myszy lub szczury w garażu lub stodole.

Węże będą pełzać w okolicy w poszukiwaniu pożywienia. Mogą również próbować kontrolować temperaturę ciała.

Poniżej przedstawiono kroki powszechnie stosowane przez firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników:

Krok 1. Węże wolą chować się w miejscach, takich jak hałdy drewna, obszary trawiaste i inne obszary „gniazda”, więc kontrola szkodników zbada Twój dom i teren pod kątem ich obecności. Będą również szukać okazji do jedzenia, takich jak myszy i owady w twoim domu.

Krok 2. Węże odkryte przez zwalczanie szkodników nie są zabijane. Łapią je za pomocą pułapek zainstalowanych podczas wczesnego przeglądu domu.

Krok 3. Węże i inne szkodniki będą mniej przyciągane do Twojego domu, jeśli wokół niego zostanie użyty środek odstraszający. Ponieważ węże wchodzą do twojego domu w poszukiwaniu pożywienia, repelent pomaga odstraszać owady, dzięki czemu węże są mniej przyciągane.

Krok 4. Chociaż firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników starają się, aby usuwanie szkodników było jak najbardziej bezbolesne, czasami jest to nieuniknione. Może to wiązać się z usunięciem starych opon z nieruchomości w celu odświeżenia, a także hałd drewna, na których zwykle gnieżdżą się węże.

Jeśli potrzebujesz przewodnika po firmach zajmujących się zwalczaniem szkodników, oto artykuł na temat najlepszej usługi zwalczania szkodników, aby Twój czas i zasoby nie zostały zmarnowane!

Zaletą może być również posiadanie podstawowej wiedzy na temat tego, co obejmuje zwalczanie szkodników.

Jak trzymać węże w zatoce na własną rękę

Odstraszacze węży ze sklepu są proste i bezpieczne w użyciu.

Funkcjonują poprzez blokowanie węchu węża, uniemożliwiając im rozmnażanie się na twoim podwórku. Podczas gdy repelenty węży kupowane w sklepie mają dobre wyniki, naturalne lub domowe repelenty węży mają mieszane wyniki.

Powinieneś być świadomy kilku naturalnych środków odstraszających węże. Chociaż mogą działać w pewnych okolicznościach, nie ma naukowych dowodów na ich poparcie.

1. Naftalen

Wiele komercyjnych środków odstraszających węże zawiera naftalen jako składnik. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, kup czysty naftalen i umieść go w miejscach, w których widziałeś ruch węży.

2. Siarka

Sproszkowana siarka może być skutecznym środkiem odstraszającym węże. Ponieważ sproszkowana siarka rani skórę węża, odstrasza go od odwiedzania Twojej posiadłości.

Ponieważ jednak zapach może być uciążliwy, używaj odzieży ochronnej.

3. Olejek goździkowy i cynamonowy

Olejki eteryczne z goździków i cynamonu mają silne zapachy, które mogą zniechęcać węże. Aby uzyskać najlepsze wyniki, połącz składniki w butelce z rozpylaczem i nakładaj je w dowolnym miejscu, w którym zaobserwowałeś aktywność węża.

4. Czosnek i cebula

Kwas sulfonowy, który znajduje się w czosnku i cebuli, może być korzystny w odstraszaniu węży. Aby odstraszyć węże, połącz posiekany czosnek i cebulę z solą kamienną i rozsyp mieszankę po domu i podwórku.

5. Amoniak

Amoniak ma ostry zapach, którego mogą unikać węże. Napełnij plastikowe torby szmatami nasączonymi amoniakiem i umieść je w dowolnym miejscu, w którym zobaczysz aktywność węża.

6. Ocet

Węże można odstraszyć, używając zwykłego białego octu w pobliżu zbiorników wodnych, takich jak baseny. Zastosuj prosty biały ocet wzdłuż brzegów stawów i basenów, jeśli zauważyłeś aktywność węży.

7. Limonka

Węże można odstraszyć mieszając limonkę z ostrą papryką lub olejkiem miętowym. W szklanej butelce połącz składniki i rozprowadź płyn na granicy domu lub ogrodu.

Co nie odstrasza węży

Ponieważ węże stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, istnieją mity na temat odporności na węże, o których powinieneś wiedzieć.

  • Kulki na mole nie powstrzymują węży. To bajka starych żon, o czym świadczą badania z 1985 roku.

    Węże nie mają wpływu na kulki na mole i nie zbliżą się do Twojej posiadłości, jeśli ich użyjesz.

  • Nie docenianie umiejętności węży we wspinaczce to wielkie nie. Węże uwielbiają się wspinać i mogą szybko wspiąć się na drzewo lub barierę, aby uzyskać dostęp do Twojej posiadłości.
  • Limonka granulowana nie odstraszy węży, co jest częstym błędem. Limonka, podobnie jak kulki na mole, ma niewielki wpływ na węże i nie odstraszy ich od domu.
  • Wniosek

    Czy istnieje zwalczanie szkodników dla węży? Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak, a właściciel domu lub ogrodnik, taki jak ty, może złożyć wniosek na wiele różnych sposobów.