Części maszyny do szycia i ich działanie

Omówmy części maszyny do szycia i ich działanie, zaczynając od dziewięciu podstawowych. Następnie omówimy ich funkcje i znaczenie.

Zalecamy również dalsze zapoznanie się z działaniem maszyny do szycia, aby zrozumieć mechanizm tego urządzenia jako całości. Zachęcamy do przeglądania naszego bloga w celu zapoznania się z innymi tematami dotyczącymi maszyny do szycia i jej części.

Części maszyny do szycia i ich działanie

Jakie są główne części maszyny do szycia i co robią?

Jak wskazał College & Career Alliance and Support Network (CCASN) w UC Berkeley, maszyny do szycia zawsze będą miały podstawowe części, które można znaleźć we wszystkich modelach, niezależnie od tego, jak się różnią. Prosimy jednak o zapoznanie się z instrukcją obsługi, ponieważ będzie ona zawierała ilustrację wskazującą jej funkcje.

Oto główne części maszyny do szycia występujące w starych i nowoczesnych modelach:

Igła

Igła maszyny do szycia działa tak samo jak igła do szycia ręcznego. Przechodzi przez tkaninę, tworząc ściegi, a niektóre modele używają nawet tak zwanej podwójnej lub podwójnej igły.

Istnieją również różne rodzaje igieł do maszyn do szycia, ponieważ różne tkaniny wymagają określonych rozmiarów igieł. Proszę pamiętać, że ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić igłę maszyny do szycia po każdym projekcie lub 8 godzinach użytkowania, aby zapewnić idealne ściegi.

Płyta gardzieli

Metalowa płytka pod igłą i stopką dociskową to płytka gardzieli. W niektórych podręcznikach jest to również nazywane płytką ściegową i ma otwór, przez który przechodzi igła podczas szycia.

Można również znaleźć nacięcia na szyldzie, które są prowadnicami do szycia linii prostych. Możesz nawet skorzystać z tych prowadnic, aby uzyskać idealne naddatki na szwy.

Szpulka

Igła nie jest jedyną częścią maszyny do szycia, która jest nawleczona. Na przykład podczas ustawiania maszyny nawiniesz i nawleczesz szpulkę lub dolną część maszyny do szycia.

Szpulka może być ładowana od przodu lub wsuwana i składa się z bębenka, osłony i nawijacza innego niż sama szpulka. Te składniki odpowiadają za szew spodniej strony.

Podczas czyszczenia i oliwienia maszyny do szycia w celu konserwacji, obszar szpulki jest jedną z części, które wymagają obu. Po prostu sprawdź w instrukcji, który element wymaga smarowania i unikaj używania szpulek, które nie są zalecane dla konkretnego modelu, który posiadasz.

Trzpień szpulki

Nić trafia na trzpień szpulki maszyny do szycia. Ta część przytrzymuje szpulkę nici podczas szycia, zapewniając płynne podawanie nici.

Maszyny do szycia mogą mieć poziomy lub pionowy trzpień szpulki, przy czym ten pierwszy jest często preferowany ze względu na jego stabilność. Dodatkowo pamiętaj, że każda szpulka z nicią będzie używała określonego trzpienia szpulki, a jeśli Twoja szpulka jest większa, być może będziesz musiał improwizować.

Stopka

Trzpień szpulki utrzymuje szpulkę nici, podczas gdy maszyna do szycia używa stopki do przytrzymywania materiału. W ten sposób materiał nie będzie się przesuwał podczas szycia, co zapewnia precyzyjne rozmieszczenie i rozmiary ściegów.

Omówiliśmy różne rodzaje przystawek do maszyn do szycia i sposoby ich używania. Znajdziesz tam różne stopki do różnych zadań i projektów.

Psy paszowe

Ząbki odpowiedzialne za naciąganie materiału podczas szycia na maszynie do szycia są ząbkami. Pomaga w płynnym przesuwaniu materiału pomiędzy stopką a płytką ściegową.

Ząbki transportowe pozwalają również maszynie regulować długość ściegu. Jest to możliwe dzięki kontrolowaniu, ile tkaniny przechodzi przez.

Regulator naciągu i prowadniki nici

Napięcie maszyny do szycia jest regulowane dzięki regulatorowi naciągu. Przesuwając regulator wyżej lub niżej, możesz w razie potrzeby poluzować lub zacisnąć szwy.

Ale żeby regulator zadziałał, trzeba prawidłowo nawlec maszynę do szycia i sprawdzić, czy przeszło się przez pokazane w instrukcji pętle zwane prowadnikami nici. Nić musi przechodzić przez prowadniki nici zgodnie z kolejnością podyktowaną przez instrukcję.

Dźwignia podnoszenia

Podciągacz maszyny do szycia odpowiada za wyciąganie nici ze szpulki podczas szycia. Można go znaleźć nad stopką dociskową, ponieważ po wyszyciu uniesie również nić z materiału.

Przekonasz się, że nawlekanie maszyny do szycia wymaga jej przejścia przez dźwignię podnoszenia. Postępuj zgodnie z instrukcją, aby zlokalizować go podczas nawlekania.

Kółko ręczne i pedał nożny

Kanalizacja może sprawnie sterować swoją maszyną do szycia za pomocą pokrętła i pedału nożnego. Pokrętło podnosi i opuszcza dźwignię podnoszenia, a naciśnięcie pedału kontroluje szybkość wykonywania ściegów.

Niewłaściwa konfiguracja maszyny do szycia może powodować problemy z kołem zamachowym. Z drugiej strony problemy z pedałem nożnym mogą uzasadniać wizytę w centrum naprawczym.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy dziewięć części maszyny do szycia i ich działanie. Są to podstawowe części wszystkich maszyn do szycia; igła, płytka gardzieli, szpulka, trzpień szpulki, stopka dociskowa, ząbki transportera, regulator naciągu, dźwignia podnoszenia oraz koło zamachowe i pedał nożny.

Zawsze sprawdzaj te części, jeśli wymagają naprawy lub czyszczenia. Następnie zapoznaj się z instrukcją obsługi i zanieś maszynę do autoryzowanego sprzedawcy w przypadku złożonych problemów, aby uniknąć pogorszenia się uszkodzeń, jeśli takie występują.