Czego używać do knota świecy

Jedną rzeczą dotyczącą świec, o której ludzie rzadko myślą, jest knot. Jednak, choć może się to wydawać proste, jest wiele rzeczy, które należy wiedzieć o knotach do świec. Dlatego odpowiemy na pytania, takie jak co użyć do knota do świec i wiele innych!

Świecznik

Knot świecy to plecione bawełniane pasmo, które utrzymuje płomień lampy naftowej lub świecy. Knot świecy działa poprzez działanie kapilarne, dostarczając paliwo płomieniowi „przesiąkającemu”. Gdy płynne paliwo, zwykle stopiony wosk ze świecy, dociera do płomienia, odparowuje i pali się.

Czego używać do knota świecy

Czego użyć do knota świecy?

Knoty mogą być wykonane z materiałów codziennego użytku domowego. Jeśli szukasz zamiennika knota, oto kilka popularnych możliwości. Więc czego użyć do knota do świec?

Wykałaczki

Wykałaczki, pałeczki, a nawet pałeczki do lodów są wykonane z drewna i służą jako knoty, jeśli się je zapali. Jednak wykałaczki są zwykle zbyt krótkie, jeśli robisz wysoką świecę, taką jak filar lub pojemnik. Działają one lepiej jako substytut knota, na przykład, gdy świeca jest zakopana w wosku.

Będziesz potrzebować czegoś dłuższego, na przykład pałeczek, jeśli robisz świecę słupkową lub pojemnikową. Ponadto do przechowywania prowizorycznej drewnianej świecy potrzebne będzie metalowe dno. Na koniec pamiętaj, że pojemnik lub forma na świecę musi być wyższa niż drewniany knot, którego używasz.

Papier

Czego użyć do knota świecy? Oczywiście papier! Knot może być zrobiony z dowolnego papieru. Obejmuje standardowy papier do kopiowania, zeszyt, papier budowlany, karton, ręcznik papierowy lub papier toaletowy. Przed zapaleniem papieru namocz go w boraksie i roztopionym wosku, aby go utwardzić i pozostawić do wyschnięcia.

Przędza, bawełniany sznurek lub sznurek

Przędza może być używana jako knot, jeśli została utwardzona czymś w rodzaju boraksu. Byłoby też miło, gdyby włóczka była wolna od koloru i wybielacza. W rezultacie zakładam, że żadna kolorowa włóczka się nie sprawdzi.

Ale powinieneś zaznaczyć pole, aby zobaczyć, czy zawiera jakieś barwniki lub wybielacze. Na przykład bawełniany sznurek byłby lepszy niż przędza. Będzie wymagał usztywniacza, takiego jak boraks, i powinien być pokryty woskiem przed użyciem.

Paski bawełny

Czy próbki bawełny ze starej koszuli lub skarpetek można wykorzystać jako knot do świecy? Możesz skonstruować swoją świecę z bawełnianych pasków ze starej koszuli jako „awaryjnego” knota. Jednak może to prawdopodobnie zadziałać, ponieważ zasadniczo używasz bawełny.

Pasmo starego mopa

Jest to zasadniczo pleciona bawełna; w ten sposób możesz użyć starej bawełnianej nici z mopa. Wystarczą bawełniany sznurek, lina lub cokolwiek innego, co można uformować w knot. Musi to być tylko bawełna, a nie poliester.

Możesz tworzyć własne knoty!

Przeprowadzę cię przez dwa sposoby robienia knotów. Pierwsze podejście, które zamierzam wypróbować, to rozwiązanie boraksowe. Drugą alternatywą jest ponowne wykorzystanie ozdób knota ze starej świecy, którą sam wyprodukowałeś.

Zacznę od metody boraksowej, a następnie użyję twoich starych ozdób z knota. Najczęstszym sposobem samodzielnego wykonania knotów w domu jest użycie roztworu boraksu. Jednak ta metoda nie jest najszybsza, ponieważ jej ukończenie zajmuje wiele dni.

Załóżmy, że musisz zbudować świecę, ale nie masz szybko knota. Nie oczekuj, że będziesz w stanie szybko wyprodukować i wykończyć knot do projektu świecy. Najlepszym materiałem na knot jest 100% bawełniany sznurek, ale wystarczy każdy pleciony sznurek.

Użyjesz wosku do powlekania liny lub sznurka. Świeca ma się palić konsekwentnie, ale powoli. W rezultacie wybór odpowiedniego materiału knota ma kluczowe znaczenie.

Ponadto roztwór boraksu pomaga w zmniejszeniu szybkości spalania. Aby wspomóc proces palenia, pokryjesz sznurek roztopionym woskiem. Woda, sól i kwas borowy zostaną połączone, aby stworzyć nasz roztwór knota lub boraks.

Zacznij od zmieszania wody, soli i boraksu. Następnie należy zanurzyć sznurek w roztworze boraksu na 24 godziny. Następnego dnia będziesz potrzebować miejsca na powieszenie sznurka.

Powinieneś powiesić go na zewnątrz lub w miejscu bez sof lub łóżek. Sznurek należy zawiesić i pozostawić do wyschnięcia do 48 godzin. Następnie należy umieścić coś pod liną, aby złapać suche odchody.

Po 48 godzinach utwardzenia sznurka pokrywa się go roztopionym woskiem. Następnie pozwól mu się zagoić przez kilka minut. Możesz powtórzyć tę metodę kilka razy, aby uzyskać grubą warstwę wosku, ale jedna aplikacja powinna wystarczyć.

Jednak im więcej warstw wosku na knot, tym lepiej świeca będzie się paliła. Jest to opisane wcześniej podejście do torowania. Niezależnie od tego, ile razy sznurek jest zanurzany w wosku, gotowy knot powinien być solidny i wyprostowany.

Pomaga w prawidłowym zapaleniu świecy. Knot, który pali się zbyt szybko, może spowodować, że świeca wypali się, zanim utworzy pełną kałużę wosku. Powoduje to, że świeca pali się lub topi nierównomiernie, co skutkuje brakiem knota.

Wniosek

Więc czego użyć do knota do świec? Są bardzo przydatne w nagłych wypadkach lub przy każdym projekcie typu „zrób to sam”. Baw się dobrze, bawiąc się tymi zamiennikami knota, dzięki czemu możesz cieszyć się nowymi świecami, czytając książkę na swoim łóżku.