Czego nie robić po zwalczaniu szkodników na zewnątrz: 5 godnych uwagi wskazówek

Niezależnie od tego, czy poprosiłeś o pomoc profesjonalistę, czy planujesz zrobić to sam, najlepiej wiedzieć, czego nie robić po zwalczaniu szkodników na zewnątrz. Może pomóc zmniejszyć ryzyko przerwania skuteczności zwalczania szkodników.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z problemami ze szkodnikami jest wiedza, co możesz, a czego nie możesz zrobić. Kontynuuj czytanie, aby zrozumieć więcej.

Czego nie robić po zwalczaniu szkodników na zewnątrz: 5 godnych uwagi wskazówek

Definiowanie zwalczania szkodników

Szkodnik to istota szkodliwa dla zdrowia ludzi, zwierząt domowych, rzeczy lub roślin. Niektóre przenoszą choroby, podczas gdy inne powodują fizyczne uszkodzenia otoczenia.

Odstraszanie tych stworzeń przed rozkwitem jest tym, czym jest kontrola szkodników. Niezbędna jest ochrona upraw rolników, zapobieganie chorobom i utrzymywanie miejsca w nienaruszonym stanie.

Możesz zarządzać szkodnikami samodzielnie lub korzystając z pomocy specjalisty. W Internecie dostępne są różne przewodniki, które mogą pomóc w wyeliminowaniu szkodników, ale jeśli masz do czynienia z większym rozmiarem i poziomem inwazji, najlepiej pozostawić to profesjonalistom.

Dowiedz się więcej, odwiedzając ten artykuł na temat zwalczania szkodników.

Oto najczęściej stosowana metoda zwalczania szkodników:

Metoda nr 1. Biologiczne zwalczanie szkodników

Ta metoda wykorzystuje szkodliwe dla szkodników drapieżniki. Można to zrobić wprowadzając i ustanawiając stałego mieszkańca naturalnych wrogów problemów na swoim terenie.

Metoda nr 2. Chemiczne zwalczanie szkodników

Wykorzystuje pestycydy, które mogą eksterminować szkodniki. Istnieją różne sposoby działania chemikaliów w celu usunięcia szkodników; niektóre działają po kontakcie, inne działają po spożyciu, a jeszcze inne działają jak para.

Metoda nr 3. Kulturowe zwalczanie szkodników

Metoda kulturowa wykorzystuje techniki, które mogą zmienić środowisko szkodników, aby im przeszkadzać. Przykładem tego jest wybór odpornej uprawy lub odstraszanie szkodników i roślin rotacyjnych, które sadzisz.

Metoda nr 4. Fizyczna kontrola szkodników

Tworzy pułapki, bariery, sieci, tarcze i inne mechaniczne gadżety, które zwalczają szkodniki. Użycie ognia, broni palnej i kontroli temperatury może być również skuteczne w walce ze szkodnikami.

Zobacz ten artykuł dotyczący metod zwalczania szkodników w rolnictwie, aby dowiedzieć się więcej o czterech wymienionych powyżej metodach.

Wskazówki dotyczące zwalczania szkodników na świeżym powietrzu

Najlepiej z góry wiedzieć, co robić dalej, aby po tym, jak profesjonaliści dokonali zwalczania szkodników na zewnątrz, wiedziałeś, czego nie możesz zrobić. Oto zbiór wskazówek dotyczących tego, czego nie możesz zrobić:

 • Nie ignoruj ​​instrukcji otrzymanych od profesjonalistów.
 • Jeśli poproszono Cię o opuszczenie miejsca podczas leczenia, prawdopodobnie powiedziano Ci, kiedy możesz wrócić; po tym, co powiedzieli, zawsze lepiej jest przeczekać, niż cierpieć z powodu niepowodzenia.
 • Jeśli sam użyłeś sprayu do zwalczania szkodników, nie czyść go od razu; poczekaj chwilę i pozwól mu wyschnąć naturalnie.
 • Nie ma potrzeby natychmiastowego sprzątania, ponieważ może to wpłynąć na leczenie, które zastosowali profesjonaliści. Bądźcie pewni, że profesjonaliści sami posprzątają i posprzątają to miejsce po zakończeniu; możesz wznowić czyszczenie po 3-5 dniach.
 • Nie polegaj tylko na profesjonalistach; najlepiej monitorować szkodniki we własnym zakresie po kilku dniach od zabiegu, aby móc natychmiast to zgłosić i załatwić sprawę.
 • Jeśli masz zwierzęta, nie wypuszczaj ich na kilka dni lub pozwól im mieszkać przez jakiś czas z rodziną lub przyjaciółmi, aby zapewnić im bezpieczeństwo.
 • Nie dotykaj od niechcenia przedmiotów na zewnątrz. W razie potrzeby załóż rękawiczki.
 • Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ten artykuł o tym, czego można się spodziewać po zabiegu zwalczania szkodników.

  Czego nie możesz zrobić

  Oto, czego nie możesz zrobić, jeśli sam przeprowadziłeś kontrolę szkodników na zewnątrz:

 • Nie używaj tego samego produktu na zewnątrz do domu.
 • Nie zakładaj, że użycie dwukrotnie większej ilości byłoby bardziej efektywne; jeśli instrukcja na etykiecie mówi, że użyjesz go raz, postępuj zgodnie z nią.
 • Nie przechowuj resztek pestycydów w innym pojemniku; najlepiej przechowywać je w oryginalnym opakowaniu.
 • Proszę nie zaniedbywać pojemników na pestycydy, należy je właściwie zutylizować, postępując zgodnie z instrukcjami.
 • Nie poddawaj recyklingowi pustych pojemników po pestycydach, których użyłeś, ponieważ bez względu na to, ile je umyłeś, pozostaną tam pozostałości, które mogą zaszkodzić Tobie i innym.
 • Możesz również chcieć wiedzieć, jaka jest najlepsza kontrola szkodników na zewnątrz.

  Co możesz zrobić

  Po dowiedzeniu się, czego nie możesz zrobić po zabiegu zwalczania szkodników, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić. Możesz zwrócić uwagę na:

 • Monitoruj swoje zdrowie. Chociaż jest to niewielka możliwość, nadal mogą wystąpić objawy, takie jak pieczenie oczu, kaszel i trudności w oddychaniu.
 • Zbierz śmieci i odpowiednio je zutylizuj; również upewnij się, że nosisz rękawiczki i maskę, aby się chronić.
 • Napraw pęknięcia, dziury, otwory wentylacyjne i przestrzeń między drzwiami a podłogą lub dachem na strych.
 • Pozbądź się kawałków drewna i stosów liści.
 • Sprawdź swoje meble ogrodowe. Po kilku godzinach możesz wyczyścić pozostałości pestycydów, które mogły się do niego przykleić.
 • Wniosek

  Podsumowując, niezbędne jest również zwalczanie szkodników. Porady zawarte w tym artykule na temat tego, czego nie robić po zwalczaniu szkodników na zewnątrz, są czymś, na co należy zwrócić uwagę.

  Jeśli masz pomoc specjalisty, to rzeczywiście zostaniesz poinstruowany, co możesz, a czego nie możesz zrobić po zabiegu; jeśli nie, a robisz to sam, powinieneś przeczytać ten artykuł.

  Mam nadzieję, że artykuł był wystarczająco jasny i zwięzły, aby ci pomóc.