Co zrobić ze starymi poszewkami na poduszki: 6 praktycznych wskazówek

Po zakupie części zamiennych te pierwsze najprawdopodobniej będą przechowywane nie wiadomo jak długo, więc zamiast pozwolić im gnić, oto co zrobić ze starymi poszewkami na poduszki.

Załóżmy, że przechodząc przez centrum handlowe lub przeglądając sklepy internetowe, kupujesz nowe poszewki na poduszki. Jednak przy obfitości istniejących okładek w twoim magazynie, zastanawiasz się, co zrobić ze starymi.

Co zrobić ze starymi poszewkami na poduszki: 6 praktycznych wskazówek

Jak ponownie wykorzystać materiał do odzyskania ze starych poszewek na poduszki

Możesz zmienić poszewki na poduszki, ponieważ albo zmęczyłeś się projektem, albo po prostu znalazłeś coś lepszego. W podobnych przypadkach tkaniny są najprawdopodobniej nadal w dobrym stanie, więc można z nich stworzyć wiele projektów.

Wskazówka 1: rób różne rodzaje toreb

Kształt i woreczek poszewek na poduszki sprawiają, że przekształcenie ich w torby to pestka. Istnieją różne sposoby ich wykonania, a także służą różnym celom, w zależności od potrzeb.

Na przykład, jeśli musisz kupować artykuły spożywcze, ale nie masz eko-torby, torby plastikowe i papierowe nie są ostatnią deską ratunku. Jeśli masz nieużywaną starą poszewkę na poduszkę, możesz zrobić z niej torbę wielokrotnego użytku.

Wskazówka 2: użyj go jako pokrycia mebli i rzeczy

Kto powiedział, że poszewki na poduszki mogą być używane tylko do ozdabiania poduszek? Jeśli czujesz, że krzesła do jadalni potrzebują trochę więcej koloru i życia, użyj ich do przykrycia oparcia. Będziesz zaskoczony, jak może zmienić nie tylko siedzenia, ale także pomieszczenie.

Alternatywnie poszewki na poduszki mogą być również używane do ochrony rzeczy w domu przed kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi. W końcu, jeśli właśnie wyprałeś swoje ubrania i buty, chciałbyś, aby pozostały czyste i nienaruszone tak długo, jak to możliwe.

Wskazówka 3: zamień materiał w zasłony

Gdyby twoje stare poszewki na poduszki były robione do celów dekoracyjnych, marnotrawstwem byłoby używanie ich tylko jako pokrowców i pozostawienie ich w ukryciu. Dlatego możesz zamiast tego stworzyć z nich zasłony i sprawić, że Twój dom będzie bardziej przytulny.

Zdarza się również, że zmieniasz poszewki z powodu blaknięcia koloru lub rozdarcia tkaniny. Mogą nie sprawdzać się idealnie jako magazyny lub dekoracje, ale nadal możesz znaleźć sposób na wykorzystanie ich w domu.

Wskazówka 4: odkurz łopatki wentylatorów elektrycznych

Usuwanie kurzu z łopatek wentylatora może czasami być uciążliwe, ponieważ zanieczyszczenia rozrzucają się po całym miejscu. Jeśli jednak użyjesz do tego zadania poszewek na poduszki, nie będziesz musiał stawić czoła temu problemowi.

Wystarczy włożyć ostrze do poszewki i powoli pociągnąć poszewkę, trzymając materiał jak najbliżej powierzchni. Zamiast tego kurz z wentylatora będzie gromadził się wewnątrz obudowy, a nie na podłodze.

Wskazówka 5: sięgnij do rogów sufitu i wyczyść pajęczyny

Usunięcie pajęczyn z sufitu, zwłaszcza z rogów, może być dość trudne. Jeśli jesteś nieostrożny, możesz zarysować farbę ścienną. Aby zapobiec takiej tragedii, najpierw owiń koniec swojej długiej miotły poszewką, zanim sięgniesz po to miejsce.

Wskazówka 6: wytrzyj powierzchnie mebli i podłóg

Nawet jeśli tkanina ma uszkodzenia nie do naprawienia, takie jak rozdarcia i dziury, nie możesz tak łatwo się poddać. Nawet w takim stanie nadal możesz z niego skorzystać, zamieniając go w obrus. Pamiętaj, aby po obcięciu obszyć brzegi, aby zapobiec ich strzępieniu się.

Korzyści z używania wysokiej jakości poduszek

Używamy poduszek od lat, ale czy wiesz, jakie korzyści dają poduszki? Oto kilka korzyści płynących z używania wysokiej jakości poduszek:

Naturalnie wyrównany kręgosłup

Nasza szyja wygina się lekko do przodu, aby utrzymać ciężar głowy. Bardzo ważne jest, aby zachować tę krzywą, nawet gdy odpoczywasz. Jeśli poduszki są zbyt wysokie, szyja będzie się nieprawidłowo wyginać, powodując nadwyrężenie szyi i ramion. Ta pozycja może również zawęzić przewód powietrzny, powodując utrudnione oddychanie i chrapanie, co może utrudniać sen. Z drugiej strony może powodować napięcie szyi i mięśni, jeśli poduszka jest zbyt nisko.

Wysokość poduszki powinna zależeć od osobistych preferencji i wymiarów ciała. Idealnie, poduszka powinna mieć około 10 do 15 centymetrów i powinna podtrzymywać szyję i plecy.

Poduszki są regulowane

Możesz dopasować poduszki, aby było dla Ciebie wygodniejsze. Może dopasować się do konturów i kształtu ciała, aby złagodzić wszelkie bóle i punkty nacisku.

Poduszki są wygodne

Co składa się na dobrą poduszkę? Wysokiej jakości poduszka jest w dużej mierze oparta na osobistych preferencjach. Wygodna poduszka pomoże Ci dobrze wypocząć i poczuć energię o poranku. Wybrana poszewka na poduszkę może również zwiększyć wygodę. Niektórzy wolą poszewki na poduszki z flaneli i bawełny, a inni jedwab.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, co zrobić ze starymi poszewkami na poduszki

Odpowiedzi na pytanie, co zrobić ze starymi poszewkami na poduszki, jest wiele, więc pamiętaj, że wyrzucenie ich nie jest jedyną opcją. Te rękodzieła nie tylko pozwolą Ci zaoszczędzić wydatki, ale także pomogą zminimalizować ilość odpadów, które produkujesz.